Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 73

Thread: 159ка или мерцедес?

  1. #46
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    denq, общо взето мнението ти не е меродавно. Защо?
    Първо, ако един е сменил един двигател нищо не означава. То в този форум сигурно 50% от бензинките са раждали и отваряни
    За автоматите - какви коли очакваш да им се правят автоматите - на Алфа ли. То в този форум я има 2-3 автомата, я не. Един да се счупи и автоматично 50% от всички автоматици на Алфите са фира
    Просто замисли се малко преди да пишеш.
    А за окачването точно на Е класата, че се чупило на 20к е върха. Освен ако някой не му урежда най-евтините тайвански ментета то друго обяснение няма.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #47
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    54

    Default

    Мани ги тия алфи. Вземи бенца. Щом даже има и грам двоумене, значи не си за алфа.
    Alfa 156 1,8 TS 2001

  3. #48
    Младши алфист denq's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Русе
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    denq, общо взето мнението ти не е меродавно. Защо?
    Първо, ако един е сменил един двигател нищо не означава. То в този форум сигурно 50% от бензинките са раждали и отваряни
    За автоматите - какви коли очакваш да им се правят автоматите - на Алфа ли. То в този форум я има 2-3 автомата, я не. Един да се счупи и автоматично 50% от всички автоматици на Алфите са фира
    Просто замисли се малко преди да пишеш.
    А за окачването точно на Е класата, че се чупило на 20к е върха. Освен ако някой не му урежда най-евтините тайвански ментета то друго обяснение няма.
    Всяко мнение е субективно.
    За автоматите - работил съм при човека, знам че не само мерци в бг са автомати - има Митсубиши, Тойоти, Мазди, Хонди, БМВ (и то доста), не съм видял нито една алфа за ремонт на селе- , или на автомат ...
    За окачването - върха , невърха - това са думите на човека.
    Форума си е форум , а колко народ , който не се занимава с форуми кара италянки ?
    Говорих със спеца за автоматиците на италянките : Aisin са - японски, едни от най добрите в света. Такива идват при човека в сервиза само за обслужване, а Мерците - за ремонт ...
    За ментета не знам, това е отделен въпрос, то и за алфите частите ни не са оригинални .. ама когато възникне проблем при мерците - частите им били ментета, а при алфите - целите коли били скапани.
    п.с. Пак ще си остана с моето си мнение, т.к. ти с твоето ни най малко не можа да ме преубедиш ...
    нищо лично
    тише едешь - хрен приедешь!
    2.0 16V Delta 2 Продава се - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=53158
    http://www.3na100.com/ - за всеки, който иска да пътува ефтино.

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Колега,много на сериозно се взимаш.

    Счупи ли се и последната 155-ца,минавам на друга марка.

    Баща ми кара мерцедеси от 19 години.В момента е с Джиел 4-матик.
    Незнам какви системи се вграждат,ама само едно ще ти кажа,тия приказки дето ставаш абоната на Балканстар ги разправяй на децата в детската градина.За 19 години единствения сериозен ремонт беше на едно цлк компресор,счупи автоматика,защото филтъра който смениха се оказа дефектен и повлече хартията.Ама те пък пичовете си смениха цялата скоростна кутия за седмица за тяхна сметка.

    Та тъй,мерцедес си е престиж.Алфите бяха марка,преди 20 години.Сега са сбирщайн който освен с едната си визия,с друго неможе да се похвали в днешно време.

    колега,
    аз съм си сериозен. Айде да почетеме малко теми от форума на КЛУБ МЕРЦЕДЕС БЪЛГАРИЯ

    1.http://www.mercedes-club-bg.com/foru...howtopic=41037

    2.http://www.mercedes-club-bg.com/foru...showtopic=6657

    3.http://www.mercedes-club-bg.com/foru...howtopic=39498

    Това каква кола е карал баща ти, брат ти, леля ти, стринка ти, лелинчо ти и на съседа на вуйна му на братовчед й сестрата хич не е показателно. И аз познавам хора дето през последните 4 години не са си пипали нищо поколите, ама не му завиждам на който ги купи след това.

    Купувайте си кой каквото иска и каквото му е на душа. Аз говоря с факти.

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by denq View Post
    Какви километри е минал баща ти , колега? По какви пътища? мн ясно , че с кола , предназначена за блъскане, кал и черни пътища, която се кара с лек крак по асфалт , ще издържи не 19г, а повече ...
    Имам познат , с транспортна фирма. Превозва пътници с леките си коли. Има няколко мерцедеса: S, няколко E-та ... На S-ката в рамките на 150х изминати км е сменил: двигател - 3,2цди, носачи - на всеки 20к км, постоянни проблеми с дюзите, постоянни проблеми с електрониката; на Е-тата: не съм разпитвал подробно , но човека сам се оплака, че носачите заминават на по 15-20к км , писнало му и започнал да ги рециклира ... По мои сметки , поддръжката на двата автомобила ще е равностойна. Пред сервиза за автоматици на един мой познат преобладават мерцедеси ... приятел в Сф работи в представителството на мерцедес .. казва че имат постоянни проблеми с електрониката. днешния мерцедес не е това което е било едно време. Но който има кинта винаги предпочита Мерца. Един мъдър човек ми каза една мисъл от западния стил: "вземи си кола с класа по ниска от тази която можеш да поддържаш". Тук играе и психологията. Когато не ти е проблем да поддържаш една кола, тя не ти е противна. Естествено, когато колата ти смуче целия бюджет, ти ще я псуваш!
    нищо лично , мое мнение ...
    Еххх един да каже нещо вярно не с тия кюфтета на очите, няма какво да ми давате примери, баща ми, вуйчо ми, дето ми сменят на 2000 оборота и го изкарват до магазина и обратно и т.н. това и най-смотаната кола няма да имаш проблеми И не само мерцедес не е това което беше всички марки са на това ниво, единствено Корейски, Японски се държат на някакво ниво

  6. #51

    Default

    Като чета и се чудя как съм се минал След 1 седмица имам преход от 5000км за 15 дни и се чудя дали да не си купя една 159 че с тоя моя дръглив мерцедес дали ще издържи
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante View Post
    Като чета и се чудя как съм се минал След 1 седмица имам преход от 5000км за 15 дни и се чудя дали да не си купя една 159 че с тоя моя дръглив мерцедес дали ще издържи
    що бе - хубава си ти е колата. Я кажи колко ти струваше?
    Никой никъде не казва, че Е класата е по-лоша кола. Напротив, просто е различен клас автомобил.

    Щото по твойта логика аз мога да ти кажа че една седмица 740 дизел е къде къде по добър избор за тези 5000 км и си се минал.

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    що бе - хубава си ти е колата. Я кажи колко ти струваше?
    Никой никъде не казва, че Е класата е по-лоша кола. Напротив, просто е различен клас автомобил.

    Щото по твойта логика аз мога да ти кажа че една седмица 740 дизел е къде къде по добър избор за тези 5000 км и си се минал.
    Е бая не е от тея по 15к Ама в интерес на истината не съм имал някви драми по окачване и т.н.Частите който съм купувал от Ивай Джет ми се виждат приемливи / ползвам отстъпка там/.Разход на гориво за 3.0 мотор е идеален.Преди седмица смених филтър и масло на автоматика филтър оригинал 73 кинта масло излезе 5л. бях взел 6л. смяната стана за 40мин. Купувал съм 6 свещи по 44лв реле за подгряване 250 кинта.....общо взето нормална подръжка. Няма нищо общо с Алфите дето съм имал и подържал 159 ми харесва на вид ама да не ми е в къщата След 3 Алфи стига толкова...
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  9. #54

    Default

    аз по-назад в темата се изказах за Е класа след 2006 година.

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante View Post
    Е бая не е от тея по 15к Ама в интерес на истината не съм имал някви драми по окачване и т.н.Частите който съм купувал от Ивай Джет ми се виждат приемливи / ползвам отстъпка там/.Разход на гориво за 3.0 мотор е идеален.Преди седмица смених филтър и масло на автоматика филтър оригинал 73 кинта масло излезе 5л. бях взел 6л. смяната стана за 40мин. Купувал съм 6 свещи по 44лв реле за подгряване 250 кинта.....общо взето нормална подръжка. Няма нищо общо с Алфите дето съм имал и подържал 159 ми харесва на вид ама да не ми е в къщата След 3 Алфи стига толкова...
    санто просто ако всички се съгласят да признаят, че всяка една кола си има особеностите и че както има брутални таралясници 159ки има и такива е-класи, има и такива бмв-та и т.н.

    всичко, ама всичко зависи от поддръжката, късмета и как я караш

    не може всички да ми говорят за колко е отвратителна 159ката или е-класата при положение, че имам аз самия 159 и имам 3ма близки, които имат е-класи и за последните 4 години нито те нито аз сме имали какъвто и да било проблем с колите - само консумативи и щети от експлоатация (разбирай бои и счупени пластмаси)

    важното е да знаеш какво купуваш и как да го ползваш

    5000 км ли ?

    на секундата тръгвам без да ми мигне окото и да се замисля и на 10 000 км преход с алфонс

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    санто просто ако всички се съгласят да признаят, че всяка една кола си има особеностите и че както има брутални таралясници 159ки има и такива е-класи, има и такива бмв-та и т.н.

    всичко, ама всичко зависи от поддръжката, късмета и как я караш

    не може всички да ми говорят за колко е отвратителна 159ката или е-класата при положение, че имам аз самия 159 и имам 3ма близки, които имат е-класи и за последните 4 години нито те нито аз сме имали какъвто и да било проблем с колите - само консумативи и щети от експлоатация (разбирай бои и счупени пластмаси)

    важното е да знаеш какво купуваш и как да го ползваш

    5000 км ли ?

    на секундата тръгвам без да ми мигне окото и да се замисля и на 10 000 км преход с алфонс
    Аз преди месец парих два прехода от по 1120 км. наведнъж с четири човека в колата и беше доста добре. Уморително е, но пък колата се представи идеално.

  12. #57

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Аз преди месец парих два прехода от по 1120 км. наведнъж с четири човека в колата и беше доста добре. Уморително е, но пък колата се представи идеално.
    159 на дълъг път е една от най-приятните коли, които съм карал, тиха, комфортна

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    159 на дълъг път е една от най-приятните коли, които съм карал, тиха, комфортна
    Покрепям,за класа си е перфектна,комфортна за дълги преходи.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  14. #59
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Аз с моята вече бивша 145ца за последните две години имах 8 прехода Бургас-Линц отиване и връщане без какъвто и да е проблем.
    И сега се дъжте да не паднете! Преди точно 4г. я взех за 3100лв. от Италия минах близо 60 000км. кото съм сменял само консумативи,един ляв носач,цилиндър на съединител,спирачки предни и кантарчето на спирачките ми правеше проблеми,но него само го ривизирах.Преди един месец пратих колата в бг. като на 4ят ден беше продадена за 2200лв.Това си е под 30процента загуба.
    Да живее Алфа Ромео!
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  15. #60
    Смахнат Геймър siniqtzmey's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    denq, общо взето мнението ти не е меродавно. Защо?
    Първо, ако един е сменил един двигател нищо не означава. То в този форум сигурно 50% от бензинките са раждали и отваряни
    За автоматите - какви коли очакваш да им се правят автоматите - на Алфа ли. То в този форум я има 2-3 автомата, я не. Един да се счупи и автоматично 50% от всички автоматици на Алфите са фира
    Просто замисли се малко преди да пишеш.
    А за окачването точно на Е класата, че се чупило на 20к е върха. Освен ако някой не му урежда най-евтините тайвански ментета то друго обяснение няма.
    Експерте по бензинови двигатели, ти колко бензинови Алфи си карал, че ще даваш толкова генерално мнение или пита леля си , вуйчо си, комшията и останалото семейство, успявайки да вържеш 2 и 2.
    А за колегата, който смята да замени Алфа 156 с Мерцедес нещо или се задяваш с нас или не си добре. И да не го приемаш като обида вземи си по добре един Лексъс ИС200, поне има визия и е рядък екземпляр по улиците.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •