Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 73 of 73

Thread: 159ка или мерцедес?

  1. #61
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Да кажа и аз моето скромно мнение за Алфа Ромео.
    Няма да включвам по-старите, а ще говоря за последната.
    Алфа Ромео 147 1.9 JTDm 16v (2007). Купена 2008 год. на 43 000 км. Продадена 2012 год. на 73 000 км. Истина е, че малко е карана и то от жена ми главно, като 95% са само в града - дупки, задръствания и т.н. За този период от 4 год. и общо 73 000 км (преди мен не са правили нищо по нея, само 2 сервизни обслужвания на масло и филтри) са сменени:
    1. Масла, филтри и т.н. - консумативи, мисля да не ги броим.
    2. Гуми - и тях няма да включвам в бройката.
    3. Горни носачи на 45 000 км - скърцаха тампоните и ги смениха по гаранция.
    4. Тампони на стабилизираща щанга и биалетки на 50 000 км - тропаха.
    5. Ремъци, ролки и водна помпа (нищо и нямаше, но не исках да рискувам) на 60 000 км - консумативи.
    6. Чистачки веднъж - консуматив.
    7. Профилактика на климатик 3 год./65 000 км - допълниха 50 гр. фреон. И това мисля да го броя като вид консуматив.
    8. Предни дискове около 65 000 км + накладки - консуматив.
    9. Задни накладки на 70 000 км - консуматив. Имаха още живот, но не исках да рискувам, бях ги купил вече.

    т.3 и т.4 са така наречените детски болести на Алфа 147/156/ГТ.

    Така че за целия период съм похарчил по ремонти едва около 200 лв. - труд и части.
    Консумативите не ги броя, няма смисъл, те са според предписание на производителя!

    И понеже аз също първоначално малко се доверих на разни "специалисти", които казваха какво се чупи на 147, закупих доста части и то оригинални, за да съм сигурен, че монтирам нещо хубаво, които в момента се продават, защото така и нямах възможност да ги монтирам.

    Е, питам аз, дали съм късметлия или кварталните майстори и разбирачи - авто специалистите, са карали някога Алфа Ромео или само са я виждали на снимки в Автобилд и други списания

    За 159 нищо конкретно не мога да кажа, не съм притежавал такава кола, но по думи на собственици е по-сполучлива от 147 и 156
    За Мерцедес E220 CDI също. За съжаление последният ремонт на ходовата част на един служебен Е240 (бензин) излезе около 1900 лв. с ДДС в Балканстар. Вчера шофьорът докара единия шеф от София до Пловдив с 1 литър масло и 10 литра бензин ... моторът работи като дизелов в момента - чука и мели осезаемо Колата е на 260 000 км, купувана е чисто нова (2006 год.) и винаги сервизирана от Балканстар ... явно и там не сменят масла или слагат боклуци, щом колите са много здрави и не издържат много За щастие скоростната кутия не е пипана, но повечето км са изминати извън града (около 80%).

    п.с. Новият собственик на 147-цата е навъртял още около 3 000 км за 2 месеца и продължава да сипва само гориво ... дано да е така поне още дълго време

  2. #62
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    ...........
    3. Горни носачи на 45 000 км - скърцаха тампоните и ги смениха по гаранция.
    4. Тампони на стабилизираща щанга и биалетки на 50 000 км - тропаха................................
    т.3 и т.4 са така наречените детски болести на Алфа 147/156/ГТ.
    .......................
    По принцип детски болести се наричат разни недоразумения съпътстващи първите екземпляри от даден модел, т.е. може да се каже за 147-ци до 2004, но 2007 ... Освен това в една нормална държава такъв ремонт няма да направиш, така че болест са ни пътищата, а не носачите!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #63

    Default

    Мерцедес ако не е в гаранция къф Балкан стар Да ми сменят маслото ..ае няма нужда Не ми е работа да коментирам ама нямаш ли вътрешен човек по добре неТ
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  4. #64
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    По принцип детски болести се наричат разни недоразумения съпътстващи първите екземпляри от даден модел, т.е. може да се каже за 147-ци до 2004, но 2007 ... Освен това в една нормална държава такъв ремонт няма да направиш, така че болест са ни пътищата, а не носачите!
    И за двете неща си прав, но недоразуменията не са изчистени в тези модели, за съжаление

    ---------- Post added at 17:04 ---------- Previous post was at 17:02 ----------

    Quote Originally Posted by santo_traficante View Post
    Мерцедес ако не е в гаранция къф Балкан стар Да ми сменят маслото ..ае няма нужда Не ми е работа да коментирам ама нямаш ли вътрешен човек по добре неТ
    Всеки си има предпочитания, но кварталният майстор не издава документи за ремонта и не изглежда сериозно в очите на един шеф на голяма фирма ...

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    И за двете неща си прав, но недоразуменията не са изчистени в тези модели, за съжаление

    ---------- Post added at 17:04 ---------- Previous post was at 17:02 ----------


    Всеки си има предпочитания, но кварталният майстор не издава документи за ремонта и не изглежда сериозно в очите на един шеф на голяма фирма ...
    Така еАз гледам от моята си страна понеже колата ми е лична и не се отчитам на никой Ама да ми източат 5 литра масло от 8 л. и другото да го прибератВиждал съм как въздушни филтри си ги прибират...то само тва да е..От един фирмен сервиз редовно ми носят моторно маслоКак го избиват?

    п.с.сори малко разводнихме
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  6. #66
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by denq View Post
    Какви километри е минал баща ти , колега? По какви пътища? мн ясно , че с кола , предназначена за блъскане, кал и черни пътища, която се кара с лек крак по асфалт , ще издържи не 19г, а повече ...
    Имам познат , с транспортна фирма. Превозва пътници с леките си коли. Има няколко мерцедеса: S, няколко E-та ... На S-ката в рамките на 150х изминати км е сменил: двигател - 3,2цди, носачи - на всеки 20к км, постоянни проблеми с дюзите, постоянни проблеми с електрониката; на Е-тата: не съм разпитвал подробно , но човека сам се оплака, че носачите заминават на по 15-20к км , писнало му и започнал да ги рециклира ... По мои сметки , поддръжката на двата автомобила ще е равностойна. Пред сервиза за автоматици на един мой познат преобладават мерцедеси ... приятел в Сф работи в представителството на мерцедес .. казва че имат постоянни проблеми с електрониката. днешния мерцедес не е това което е било едно време. Но който има кинта винаги предпочита Мерца. Един мъдър човек ми каза една мисъл от западния стил: "вземи си кола с класа по ниска от тази която можеш да поддържаш". Тук играе и психологията. Когато не ти е проблем да поддържаш една кола, тя не ти е противна. Естествено, когато колата ти смуче целия бюджет, ти ще я псуваш!
    нищо лично , мое мнение ...
    Не чети между редовете.Джиел-а се прави от 4 години В къщи е от миналата година и не се кара леко,кара се яко.Веднъж в месеца пътува до Бохум и обратно,както и да е.Пак казвам,мерцедеса е престиж и нищо повече.С тази разлика че е много индивидуален и няма да видиш нещо изкопирано от друга марка.Най-коравия който сме имали,беше ЦЛК 200 компресор.Тая кола беше в моите ръце една година,после в тези на сестра ми,когато аз я подкарах беше над 300 000 км и единственото което и смених,беше датчик за външна температура за климатроника.Но и това не е важно.Важното в скучая е че мергела просто е една желязна,скучна,бърза,не икономична,високо бюджетна кола

  7. #67

    Default

    Митак, вместо да го хвалиш толкова тоя GL, ходи запали една свещичка, че не е започнал да се троши още, щото после.....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #68
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Helsinki, Finland
    Posts
    18

    Default

    Разбирам че човека се колебае и иска просто повече информация, но отностно алфата - или искаш алфа или не. Наистина не виждам средно положение.

    Карам си моята 159-ка вече година и половина и все още всеки път когато се качвам да я карам го правя с голяма усмивка.
    За това време само един лагер е трябло да сменя. Вярно, освен това, след брой опити да си оправя теча на вода през задната врата все още от време на време трябва да си суща килима след обилен дъжд.
    Също и завиждам малко на приятелчето с БМВ-то което е с близо 3 секунди по-бързо до 100 от моята хубавица и харчи с 4л по-малко.

    Но като цяло, единственото нещо за което съжалявам в момента е това че не си купих 159-ката с по-голям двигател(моята е с 1.9джтс), а не защо не си взех Ауди или БМВ. Чакам само момента в който ще мога да отделя малко пари за да я сменя за една ТЙ-ка с 1.75 двигател.

    БМВ-та и мерцедеси, всеки втори кара, БМВ-тата особено. Грам индивидуалност нямат. Алфата си има свойте малки проблеми, но ако я искаш ще си я купиш и ще и се кефиш, въпреки всичко.

  9. #69
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Колеги, аз мисля, че много от вас гледат на Алфата и Мерцедеса така, все едно човек си ги купува заради другите, а не заради себе си. Аз лично вече навъртях около 5000 километра на моята в рамките на 2 месеца, откакто я купих, и досега единственото, за което съжалявам, е че една нескопосана шофьорка ми се натресе в задницата, та трябва да си оправям пластмасите - тоест за нищо, което колата прави така, както аз не искам!
    Вярно е, че Алфата гори малко повече, отколкото трябва, защото просто е тежка, но пък защото е тежка е невероятно стабилна по завоите и то така, че да ти прави кеф. Вярно е също, че 159ката не е феноменално бърза, но пък това всеки може да го види още преди да си я вземе. По мое скромно мнение 159-ката има едно много уникално качество и то е чувството от управлението. Може би БМВ-тата са сравними единствено с Алфата по това отношение (не говоря за бързина и мощност, а за чувството докато държиш и навиваш волана). Това ме съмнява да го има в Мердецеса. Не съм се качвал в Мерцедес, но по мое мнение тези коли са по-скоро за комфорт, отколкото за кеф. Това естествено е предположение, не се ангажирам с мнението си.
    На колегата, който се чуди, мога да предложа само да се качи в двете коли и да прецени по това, което усеща. Всеки човек търси различни неща в една кола.
    А що се отнася до качеството на Алфата - аз лично смятам, че една пазена и редовно обслужвана кола ще държи както държат всички останали. Вярно е, че има коли със слаби места, но като цяло това правило си важи.

    Поздрави!

  10. #70
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    Вярно е, че Алфата гори малко повече, отколкото трябва, защото просто е тежка, но пък защото е тежка е невероятно стабилна по завоите и то така, че да ти прави кеф.
    Тук има едно маааааалко несъответствие

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #71
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Тук има едно маааааалко несъответствие
    Колега, ако имаш предвид тежестта и стабилността - защо не? При нисък център на тежестта това е напълно възможно.

  12. #72
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Колегата защо не се спре на Ланчия Тезис примерно 2.4 жтд 175. Различен ще бъде просто пред останалите на пътя,с луксозния италиански мерцедес. Класика в жанра !
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  13. #73
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Мерцедес!
    EX 156 1.6 TS

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •