Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 73

Thread: 159ка или мерцедес?

  1. #16
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Уха,тук ще е забавно От сега мога да кажа на къде върви темата
    Ако колегата е смятал,че тук ще има голям брой обективни мнения за 159,а и за Мерцедеса,се е объркал...
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  2. #17

    Default

    Аз не виждам смисъл да пишат хора който не карат 159.
    Това е малоумно да викаш колко е добра,а нямаш такава кола.

    Към колегата:
    Каквото ти е на сърце си вземи.Това е.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  3. #18

    Default

    то и хора, които не карат/не са карали е-класа е хубаво да не пишат

  4. #19
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Карах ноември месец в Германия, возих се и като пътник новия 320 дизел. Колата е много хубава, като се сметне, че за рентакар се дават коли с фул екстри. Карал съм и 159 2.4. Ами по ми е на сърце Алфата, макар нея да съм я карал по лунен пейзаж в Бг., а бенца в нормална държава. И определено предпочитам SW. В бенца едвам натоварихме багажа, че и вътре в купето. Иначе върви ... с немската нафта до 260 и по истински асфалтови пътища
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #20

    Default

    e-класата е клас над алфата, просто предлага различни страсти и съвкупност от екстри, който върви ръка за ръка с цената на самата кола като нова

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Пич не знам на колко си години, но ако не си пенсионер по възраст или по дух/да ме прощават феновете на мерцедеса/няма причина да харесаш тая кола.
    Карам 159-ка трета година , на 43 г. съм и мерцедес бих си купил само ако съм инвалид.Все пак избора си е твой и е важно какво на теб ти харесва , а не на мен да речем.
    Верно е напълно подкрепям,освет това не мисля че CDI е евтин за поддържка,нито пък по надежден от ЖТДм специално пък и 1.9,за вървежа пък на тоя 2.2 цди, мъртъв от всякъде,общо взето никога лично аз не бих се качил на подобен кош,а за дизайн не може и да става дума.

    Лично мнение не ангажирам никой.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  7. #22
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Качваш се в 2 те коли и сам разбираш коя те влече повече.
    После търсиш читав екземпляр, инак все ще си вътре.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #23

    Default

    Е-класата от тези години (W211) имат един много сериозен и важен дефект - SBC. Това е нова "революционна" спирачна систрема, която има навика да отказва и ВСИЧКИ модели, които са с нея са върнати в сервизите за смяна на блока....със същия. Който иска да чете:

    http://mercedes-bulgaria.com/e-klasa...-na-staro.html

    Не знам как някой може да коментира става или не става дадена кола, щом не я е карал поне месец-два, че и сравнения да прави с 156-ца. Малко пресилено ми се вижда.

    Също така е редно да се отбележи, че е-класата е автомобил от сегмента на 166, а не на 159. 159 се конкурира с БМВ 3-ка, Ауди А4 и Мерцедес Ц класа. В този клас се представя доста добре, но основния недостатък на Алфата е твърде скромния избот от мотори.

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Има! 2010 взехме за един братовчед 159,2.4 за 26000,до момента му струва над 30000.И доколкото съм в течение,ще я даде и за под 15 000,само и само да се оттърве
    Дай да вземем да го оттървем .
    питам сериозно за повече инфо
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  10. #25

    Default

    Веднага те осведомявам за разхода на Е 220 ЦДИ - 10 градско, 7 извънградско.
    Според мен е една идея по-скъп за поддръжка от 1.9ЖТДм. А и като цяло колата си иска своето, но то коя кола не го иска
    Пресен пример от миналата седмица мога да дам с рециклиране на рейката на Е класата - 200лв.
    За 159-ка рейката няма да ти я покажат дори да я видиш за тия пари
    Ако си намериш запазен екземпляр съм сигурен, че ще останеш доволен от Мерджана. Лошото е, че са обект на множество кражби точно тия модели - огледала, лайсни с парктроници, навигации, дори фарове и стопове

    За 159 няма смисъл да говоря - достатъчно е говорено вече.
    Според мен Алфата се намира някъде между Ц и Е класа
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #26
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Колега вземай си мерцедеса с тия Алфи не се занимавай,в Алфата само се влагат пари и после няма нито цена,нито пазар...Мерцедеса ще е 10 пъти по здрав от Алфата и по престижен....Просто няма място да се чудиш какво да избереш
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  12. #27
    започва да се пристрастява keel's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Varna
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by nikit087 View Post
    Мерцедеса ще е 10 пъти по здрав от Алфата
    Не 10 пъти...Мерцедесите просто не се чупят
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD `98 ex


  13. #28

    Default

    престижа да караш официалното такси в Германия и респекта на 16 годишните подрастващи, които искат и те като пораснат да станат гъзари и да си купят Мерцедес на старо.

    Смешни говоди са това, смешни.... Нямало пазар за Алфа. Глупости! За поддържани и читави коли винаги ще има пазар. В мобилето било пълно със 156-ци за по 3000 лв. Ами да, пълно е. Колко от тях стават за нещо? А не е ли пълно с Ц класи от тези години? Защо ми сравявате кола 2004 с кола 1998? И то коли от различни класове! Колко е струвала Е класата като нова и колко се е обезценила сега... айде малко по-сериозно!

    Респект било да караш мерцедес....Респект пред кого? Щото да караш кола на 8 години и на еннайсестотин иляди километра не е респект. И изобщо респекта е каква кола караш, така ли? Жалко.....

    Алфа не е кола за всеки. Тя се купува със сърце, а не с разум. Не е по-чупеща се от всяка друга кола в класа си и поддръжката й не е по-различна. Казвам го от позицията на човек с три алфи в семейството, две от които нови от магазина - демек запознат съм как се поддържа такова животно.

    Реално по въпроса:

    Ако избора е между Ц класа и 159 ка съм твърдо за 159-ката. Причини много - пристрастен съм, по-красива е, има излъчване и присъствие. Изключение бих направил за АМГ или нещо с по-сериозен мАтор. Основен недостатък на 159-ката е предното предаване, твърде малкото мотори и много редките автоматици.

    между 159 и Е класа W211 (след 2004):

    тук има два варианта. Ако Е класата е преди 2006 твърдо съм за 159. Защо? Защото както вече казах между 2004 и 2006 с Е класата се вграждат едни адски тъпо спирачки наречени SBC, които са пълен провал. Мерцедес привика всички коли от тези години за подмяна на спирачния блок и компютъра който го контролира. Дори и с подменен блок пак дефектират. Дефектите се изразяват в пълен, 100%-ов, тотален отказ на спирачките. В Балкан стар този блок е около 2300 лв нов.

    Ако колата е след 2006 съм много, ама много за Е класа. Защо? Защото е един клас нагоре. По-голяма, по-комфортна, голям избор от двигатели, добър автоматик и прекрасна возия. 159-ката не може да отговори на този модел...не не би и трябвало, защото не е пряк конкурент.
    Last edited by bouncer; 06-06-2012 at 17:58.

  14. #29

    Default

    Абе не си прав за пазара на алфи и за обезценката си. Щото както има алфи по 3000, така и нашите форумни с хиляда ъпгрейда и всичко сменено дори никой не иска да пита за алфа, пък камо ли да осъзнае какво е вложено и че е сменено почти всичко.. А я виж немските TDI-та още докато излязът и се разграбват.. Просто Алфа е кофти реноме каквото и да говорим, пазара я отхвърля, а това ние колко си я обичаме няма значение..
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Абе не си прав за пазара на алфи и за обезценката си. Щото както има алфи по 3000, така и нашите форумни с хиляда ъпгрейда и всичко сменено дори никой не иска да пита за алфа, пък камо ли да осъзнае какво е вложено и че е сменено почти всичко.. А я виж немските TDI-та още докато излязът и се разграбват.. Просто Алфа е кофти реноме каквото и да говорим, пазара я отхвърля, а това ние колко си я обичаме няма значение..
    Добре де, айде дай ми обява за читав кросвагон. Дай обява за читава 159-ка по възможност q4 и автоматик. дай обява за хубава, ама наистина хубава 156-ца....

    да продължава ли? Пазара ги отхвърля?!?! Я виж колко обяви има за такива коли и колко ги има по улиците. Това че пазара е наводнен с боклуци нищо не значи!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •