Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 73

Thread: 159ка или мерцедес?

  1. #31
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Абе не си прав за пазара на алфи и за обезценката си. Щото както има алфи по 3000, така и нашите форумни с хиляда ъпгрейда и всичко сменено дори никой не иска да пита за алфа, пък камо ли да осъзнае какво е вложено и че е сменено почти всичко.. А я виж немските TDI-та още докато излязът и се разграбват.. Просто Алфа е кофти реноме каквото и да говорим, пазара я отхвърля, а това ние колко си я обичаме няма значение..
    Подкрепям мнението ти напълно! В крайна сметка думата е на пазара и тя е в пъти повече продадени автомобили мерцедес. И не излизайте с дежурните фрази, че те хората подведени от миналото служат на марката сляпо. Примери с тотални лидери в даден бранш след серия неудачи тотално са се сривали и даже фалирали.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  2. #32

    Default

    До голяма степен съм съгласен с Боян.
    Има обаче едно съществено разминаване (което си е съвсем резонно, предвид рразличните класове) - ако разгледаме '159' и 'Е220ЦДИ' от 2006г. нагоре, Мерджана е по-скъп за купуване, което накланя везните с не малко пари в полза на '159'.
    Или ако приемем сумата за фиксирана, то ще може да се купи по-нова или по-добро изпълнение '159'-ка.

    Иначе аз ще продължа с фактите относно поддръжката на Е класа
    Биалетките отпред са по 70лв.
    Накрайниците на рейката са по 50лв.
    Четирите филтъра са около 200лв.
    Маслото е 6,5л. и струва около 130лв.
    Дисковете мисля бяха по 220лв. единия, а накладките не ги помня вече.
    Огледалата, ако ти ги откраднат, по моргите са от 130лв. нагоре едното и обикновено са за боядисване.
    Скоростната кутия, ако ти се наложи да я сменяш, струва минимум 450 Евро и то ако отидеш до една морга в Солун. Тук е към 1500лв. Ако решиш да я ремонтираш в Джемини, отиваш към 2500лв., но с гаранция.
    Това е което се сещам в момента. Ще допълвам....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  3. #33
    започва да се пристрастява keel's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Varna
    Posts
    78

    Default

    Колегата да пусне същата тема и във форума на мерниците и да каже техните коментари
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD `98 ex


  4. #34

    Default

    По-добре да не пуска
    Така или иначе тая тема е пусната от някой сеирджия, според мен
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    По-добре да не пуска
    Така или иначе тая тема е пусната от някой сеирджия, според мен
    Еми, извинявайте,то си беше ясно от заглавието И най-чудното е ,че хора, дето са от сума години в тоя форум, забравиха,че почти всяка година някой застрелян "фен" на германските нечупещи се таралясници пуска тук по една подобна тема . И се юрнаха да обясняват от А до Я кое колко и как,че даже и набързо препоръчаха да не се обаждаме ние,дето нямаме 159 ... И после се възмущавате,че ви бъзикат по форумите

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    По-добре да не пуска
    Така или иначе тая тема е пусната от някой сеирджия, според мен
    айде холам че се сетихме

  7. #37
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Купи си 166 от последните години и за останалите пари я приведи в ред..
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  8. #38
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    !

    Колега,много на сериозно се взимаш.

    Счупи ли се и последната 155-ца,минавам на друга марка.

    Баща ми кара мерцедеси от 19 години.В момента е с Джиел 4-матик.
    Незнам какви системи се вграждат,ама само едно ще ти кажа,тия приказки дето ставаш абоната на Балканстар ги разправяй на децата в детската градина.За 19 години единствения сериозен ремонт беше на едно цлк компресор,счупи автоматика,защото филтъра който смениха се оказа дефектен и повлече хартията.Ама те пък пичовете си смениха цялата скоростна кутия за седмица за тяхна сметка.

    Та тъй,мерцедес си е престиж.Алфите бяха марка,преди 20 години.Сега са сбирщайн който освен с едната си визия,с друго неможе да се похвали в днешно време.

    Last edited by митака-пловдив; 06-06-2012 at 22:55. Reason: правопис

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    айде холам че се сетихме
    То си беше ясно още от 20:02ч. вчера
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  10. #40

    Default

    Извинявайте колеги ако съм подразнил някой с темата си, но не съм тук с цел да се заяждам с някого, просто когато човек незнае пита... преди време като взимах 156цата не послушах никого и си угодих на акала. успях да й се порадвам цял месец преди да се почне с глупостите, първо беше предницата 1000 лв после съединителя 600 лв, ремонт на динамо 300 лв, няква шайба на коляновия вал 170 лв, после се разбиха и някви неща по задното окачване 300 лв и там след това пак горни носачи отпред, и още куб дребни глупости всеки месец който не те оставят да се радваш на колата си. затова ви питах за съвет, отново се извинявам ако съм подразнил някого

  11. #41
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Да се правиш на въздържател, но често да киснеш по баровете чакайки някой да те почерпи...си е извратено! Както и да си фен на ЦСКА, но да ходиш във фенклуба на Левски.
    Тук е пълно с такива, които "ако искали са можели да си купят 159-ка"...нали? Но са си купили друго, защото, бла, бла, бла...
    На никой тук не му дреме защо не сте си купили Алфата, всъщност аз знам защо много не си купуват Алфата - не им стиска, това е! И са готови да носят от сто кладенци вода за да докажат обратното...но са тук, във форума все още. Защо ли?
    На един му била висок разхода, на друг му била скъпа поддръжката, дрън, дрън... Разбирам донякъде само тези, на които има идва слаба, маломощна, само "с предно" и по-нисък от желания клас. Това са истинските проблеми на Алфа в момента, останалото са глупости.
    Била сбирщайн, хаха щото 155 не е, нали?!? Примерно де

    Купувайте си и карайте, каквото си искате, стига да ви кефи, стига да знаете какво точно ви кефи...


    п.п. И все пак се кефя, че колкото по-малко 159-ки има в Бг, толкова по-приятно ми е да си карам моята.

    п.п.п. Към автора на темата - не си взимай 159-ка! Не си взимай и Мерцедес, вземи си нещо друго, Волво, примерно, или Орел, или Форд, или Хонда, или...просто нещо дето те кефи...теб, а не някой друг!
    Айде успех !
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    Истината е колега,че и ако вземеш някой дроб мерцедес цените няма да са по добри,че ако щеш и при форд и рено нещата са същите,за едно мога да се съглася,че алфите цена не държат и търсене просто няма,на колегата boncer мога да му кажа,че в мобилето е пълно с 156-ци по 2000лв.,а не по 3000 и също така,че се продават такива читави коли,но интерес пак няма(визирам своя автомобил).
    Аз лично не робувам на марки,купувам това което преценя на момента,че е стегнато,запазено и на добра цена.
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  13. #43
    започва да се пристрастява keel's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Varna
    Posts
    78

    Default

    Мерниците от класа на Алфата даже и с визия немогат да се похвалят.
    Взимаш нещо, което ти харесва и ще си го караш с кеф. На този етап само за разход можеш да се ориентираш, за ремонтите зависи по-скоро от дадената кола, която купиш, а не от марката. Това си е мое лично мнение.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD `98 ex


  14. #44
    Младши алфист denq's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Русе
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post

    Баща ми кара мерцедеси от 19 години.
    Какви километри е минал баща ти , колега? По какви пътища? мн ясно , че с кола , предназначена за блъскане, кал и черни пътища, която се кара с лек крак по асфалт , ще издържи не 19г, а повече ...
    Имам познат , с транспортна фирма. Превозва пътници с леките си коли. Има няколко мерцедеса: S, няколко E-та ... На S-ката в рамките на 150х изминати км е сменил: двигател - 3,2цди, носачи - на всеки 20к км, постоянни проблеми с дюзите, постоянни проблеми с електрониката; на Е-тата: не съм разпитвал подробно , но човека сам се оплака, че носачите заминават на по 15-20к км , писнало му и започнал да ги рециклира ... По мои сметки , поддръжката на двата автомобила ще е равностойна. Пред сервиза за автоматици на един мой познат преобладават мерцедеси ... приятел в Сф работи в представителството на мерцедес .. казва че имат постоянни проблеми с електрониката. днешния мерцедес не е това което е било едно време. Но който има кинта винаги предпочита Мерца. Един мъдър човек ми каза една мисъл от западния стил: "вземи си кола с класа по ниска от тази която можеш да поддържаш". Тук играе и психологията. Когато не ти е проблем да поддържаш една кола, тя не ти е противна. Естествено, когато колата ти смуче целия бюджет, ти ще я псуваш!
    нищо лично , мое мнение ...
    тише едешь - хрен приедешь!
    2.0 16V Delta 2 Продава се - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=53158
    http://www.3na100.com/ - за всеки, който иска да пътува ефтино.

  15. #45
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Това за електрониката на мерцедесите - вярно. И мой приятел работеше в Балкан стар. И моят бивш шеф го изпита с два - Е и S класа. А и некадърно обслужване във фирмения - S класата трябваше да я вкарваме три пъти за един и същи проблем в рамките на две седмици. Накрая - връзки и оплакване. Колкото до ходовата част - виждате къде живеем, вземете си марсоходи.
    Колкото до Алфа - хубав, мръснишки дизайн и с пъти по-лесна за поддръжка. Друк е въпросът кой я поддържа и какви части слага. Така, че като си знаете повечето тук хала поне не се оплаквайте, че сте се надценили
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •