Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: 2,4 жтд не пали

  1. #1

    Default 2,4 жтд не пали

    Здравейте колеги!
    От известно време правя ремонт на мотора на мойта 166-ца... та смених основни и биелни лагери че беха заминали... Шлайфане вал, иправяне вал ! зглобихме мотора сичко се навърза и от там.... проблем... колата неще и неще да запали... на диагностика в бош (дружба1) , започнаха от зацепването на ангренажа, минаха през игорял копютър, от там на сите датчици... колата така и така не иска да запали... от там казаха че проблема според тях (100 %) бил в някакъв датчик (гребен както се изразиха) на коляновия вал.. та свалихме пак мотора ... сменихме дадената джаджа, та наистина беше поискривена... но после след зора със зглабянето и качването пак на мотора..... изненада... колата НЕ ЗАПАЛИ... отворихме картера да погледнем тая простотиийа (гребена) дали е наред, и с ужас се установи че пак се е изкривила... та майдтора каза че имало някаква пластина на вала дето била здала багажа и му позволявала да се отмества с мм... колкото му е нужно че да преебва тоя "гребен" .. Сменихме го ПАК, сменихме и пластината... НО КОЛАТА ТАКА И ТАКА НЕ ИСКА ДА ЗАПАЛИ !!!
    преди време я карах при Лисан да ч погледне, та тои ми даде диагностиката че няма налягане на маслото... Като си затръгвах обаче от сервиза му колата не искаше за1-ви път да запали... от там човека свали маркуча за въздуха, и пръсна , по негови думи, с обезмаслител... колата веднага запали.. каза ми че имало някаква джаджа дето се е прецакала и тя...
    ТА ДИЛЕМАТА СЕГА МИ Е КАКВО ДА ПРАВА... КАДЕ БЛИЗО ДО СОФИЯ, ДРУЖБА ДА ЗАКАРАМ КОЛАТА ДА Ч ЗАПАЛЯТ НАКРАЯ, ДА КАЖАТ КАКВО И ИМА И ДА СЕ СВЪРШВА С ТАЯ/.////// АЛФА РОМЕО ИСТОРИЯ :Х

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колега, свържи се с някои от форумните сервизи в София. В раздела Общ технически ще ги откриеш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Колега потърси Бобо!!!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Колега, след всичките тия ремонти оправиха ли индукционното колело на датчика на коляновия вал?Какво показва на диагностика и какъв му е сигнала през осцилоскоп?Какво е състоянието на датчикът на разпределителния вал и има ли синхронизация с този на коляновия?Какво е налягането на горивото в рейката, ако въобще го има?Въобще подкачва ли гориво?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5

    Red face

    колега чесно да си кажа , полувината от нещата които ме попита дори и не ги разбрах ... просто не разбирам толкова от материята, но специално дали качва нафта знам че ДА ..

  6. #6
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Аз доколко разбрах имаш поне два проблема в тази кола.
    Единия е, че не качва масло което означава че май ремонта дето сте правили е така да се каже недовършен...ако не е вече и безмислен.
    Другият е с налягане на горивото най вероятно - регулатор, помпа/и или дюзи.
    И другото е, че може би неумишлено нещо ни спестяваш от подробностите.
    Щом при Лисан сте я запалили със спрей (предполагам и другаде са се сетили това да го направат) и не са продължили по-натаък с ремонта или диагностиката, явно нещо ги е спряло.
    Аз залагам на звука, който е издавал мотора.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  7. #7

    Default

    Колата си работеше допоследно добре.. Звука си беше нормален без да работи като параход .. Проблема и беше че като загрееше над 70 градуса, започваше да примигва лампата за маслото.. от там при Лисан ми казаха че не прави налягане на маслото.. Имало 2 изхода от ситуацията, или помпа (маслена) или лагери... Та след размисли какво да правя с колата, я вкарах в сервиза на близък, оттам маистора ми каза че биелните лагери за на "сол" след това се стигна и до основните които не беха по добре..

    относно за паленете със шпреи или нещо си, при Лисан стана, запалиха я веднага и после неколко седмици колата си палеше перфектно.. и в -15 градуса нямаше проблеми, но след свалянето на мотора и работата по него НЕ ИСКА И НЕ ИСКА да запали.. пробвахме със секви варианти, в бош сваляха компа и пробваха с друг... не иска... и със спрей и вез неще..
    припуква да запали притриса и край... а относно налягане ма маслото, мисля че прави вече понеже пдокато въртехме на стартер и тя припукваше направи някакво налягане дотолкова че един от "новите" семеринги иби.. помпата за горивото се чува да работи, нафта стига до мотора...

  8. #8

    Default

    Сега отива към смяна на сегменти.......по-добре занеси колата на някой от форумните сервизи
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by d840 View Post
    Колата си работеше допоследно добре.. Звука си беше нормален без да работи като параход .. Проблема и беше че като загрееше над 70 градуса, започваше да примигва лампата за маслото.. от там при Лисан ми казаха че не прави налягане на маслото.. Имало 2 изхода от ситуацията, или помпа (маслена) или лагери... Та след размисли какво да правя с колата, я вкарах в сервиза на близък, оттам маистора ми каза че биелните лагери за на "сол" след това се стигна и до основните които не беха по добре..

    относно за паленете със шпреи или нещо си, при Лисан стана, запалиха я веднага и после неколко седмици колата си палеше перфектно.. и в -15 градуса нямаше проблеми, но след свалянето на мотора и работата по него НЕ ИСКА И НЕ ИСКА да запали.. пробвахме със секви варианти, в бош сваляха компа и пробваха с друг... не иска... и със спрей и вез неще..
    припуква да запали притриса и край... а относно налягане ма маслото, мисля че прави вече понеже пдокато въртехме на стартер и тя припукваше направи някакво налягане дотолкова че един от "новите" семеринги иби.. помпата за горивото се чува да работи, нафта стига до мотора...
    Някой каза ли ти защо сменят ЕКУ-то?
    В момента може ли да се свържеш с него на диагностика?
    Като казваш, че качва гориво, какво налягане прави в рейката?
    Това са все ключови въпроси, на които трябва да се даде отговор.Другото е шаманизъм.
    Явно ти не можеш да ни отговориш, но поне търси сервиз, в който на теб да ти дадат отговор. Ако не са наясно, с изклюючение на упражнението с ЕКУ-то, няма смисъл да я правят.Ефектът ще е като сегашния.Най-добре намери някой от "форумните" сервизи.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by d840 View Post
    Колата си работеше допоследно добре.. Звука си беше нормален без да работи като параход .. Проблема и беше че като загрееше над 70 градуса, започваше да примигва лампата за маслото.. от там при Лисан ми казаха че не прави налягане на маслото.. Имало 2 изхода от ситуацията, или помпа (маслена) или лагери... Та след размисли какво да правя с колата, я вкарах в сервиза на близък, оттам маистора ми каза че биелните лагери за на "сол" след това се стигна и до основните които не беха по добре..

    относно за паленете със шпреи или нещо си, при Лисан стана, запалиха я веднага и после неколко седмици колата си палеше перфектно.. и в -15 градуса нямаше проблеми, но след свалянето на мотора и работата по него НЕ ИСКА И НЕ ИСКА да запали.. пробвахме със секви варианти, в бош сваляха компа и пробваха с друг... не иска... и със спрей и вез неще..
    припуква да запали притриса и край... а относно налягане ма маслото, мисля че прави вече понеже пдокато въртехме на стартер и тя припукваше направи някакво налягане дотолкова че един от "новите" семеринги иби.. помпата за горивото се чува да работи, нафта стига до мотора...
    Ааа ... аз разбрах, че след ремонта сте я палили със спрей. Доколкото разбирам причината да не избереш форумен сервиз е била икономическа, ама решението май е било грешно...
    Тука във форума няма как да се разбере защо не пали и все пак ще трябва да потърсиш някой сервиз дето има опит с тези мотори. Като цяло не са кой знае колко причините да не пали - просто трябва да знаят какво да гледат.
    Успех с ремонта ти пожелавам.

    П.П. Относно избиването на масло от новите семеринги - не ми се вярва да е от налягане... по скоро неправилен монтаж или НЕсменени такива.
    Last edited by Ilko Ivanov; 09-06-2012 at 21:16.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Дано да греша, но хронологията на събитията, свързани с дискутирания проблем ми прилича на други такива от подобни теми, при които всичко завършва лошо.
    С две думи:

    Има някаква поредица от некомпетентни намеси, на които двигателят не издържа и накрая предава Богу дух.

    Колега, и аз както и другите изказали се преди мен, горещо те съветвам да потърсиш доказано квалифицирана помощ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Колега, какво стана с това "чудо" на техниката?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13

    Default

    колата е в сервиз, за който моя майстор даде думата си, че колата ще излезне на ход... като я взема ще пиша какво е било....
    притеснява ме само че трябваше да се обадят вчера....

  14. #14
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Сагата още ли е с отворен край?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #15

    Default

    малко нова инфо...
    колата е при нови "Жичкажий" , след като вече от 2 "сервиза" ми вдигат рамене...
    дотук майсторите установиха че компютара беше "заминал" и некой го беше кърпил със некви жици... на мястото на магистралките....
    та смениха компа, но колата пак не иска да пали.. Единствения признак на живот е на Старт Спрей и то само докато го исгори колата работи след това гасне...
    Прави впечатление че след като се подаде на контакт лампата за дюзите не гасне... според което майстора казва че не работят и колата от това не пали... защо обаче, трябва да метам кокали зада разбера ...
    От целата история до тук : набити маса пари, и скъсани МАСА нерви, да не говорим че 4 месеца без кола... ЕДНО ОБАЧЕ РАЗБРАХ за да ми излезне по евтино, (да не вкарвам колата кадето трябва, сещам се за конкректни 2 сервиза от форума) си скъсах нервите и излиза че пак ще стъпа на парите на който щаха хората отдавна да са ме отървали от мъките

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •