Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: 2,4 жтд не пали

  1. #16

    Default

    затова приятелю ще ходиш в клубните сервизи, където хората от години се занимават с алфи !!! а не да ми ходиш по сервизи където се учат на твоята кола
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #17

    Default

    Още от началото ми беше ясно... ама баце бюджета ме спира да и обърна нужното внимание..

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by d840 View Post
    Още от началото ми беше ясно... ама баце бюджета ме спира да и обърна нужното внимание..
    да ама сега сам разбираш че даде много повече пари, а дори резултат няма!
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    колега щом и този маистор ти е казал че след като свети дюзата на таблото значи че самите дюзи не работят бягаи от там на секундата,тази дюза свети за почти всичко
    alfa 166jtd@super

  5. #20
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by d840 View Post
    малко нова инфо...
    колата е при нови "Жичкажий" , след като вече от 2 "сервиза" ми вдигат рамене...
    дотук майсторите установиха че компютара беше "заминал" и некой го беше кърпил със некви жици... на мястото на магистралките....
    та смениха компа, но колата пак не иска да пали.. Единствения признак на живот е на Старт Спрей и то само докато го исгори колата работи след това гасне...
    Прави впечатление че след като се подаде на контакт лампата за дюзите не гасне... според което майстора казва че не работят и колата от това не пали... защо обаче, трябва да метам кокали зада разбера ...
    От целата история до тук : набити маса пари, и скъсани МАСА нерви, да не говорим че 4 месеца без кола... ЕДНО ОБАЧЕ РАЗБРАХ за да ми излезне по евтино, (да не вкарвам колата кадето трябва, сещам се за конкректни 2 сервиза от форума) си скъсах нервите и излиза че пак ще стъпа на парите на който щаха хората отдавна да са ме отървали от мъките
    Айде да приемем, че ЕКУ-то наистина е било дало фира и че ти е сложено работещо такова.Защо не ни кажеш, има ли комуникация с "новото" ЕКУ и какви грешки дава или никой не те светка за това и си рови просто за спорта?
    Упражнението със стартовия спрей доказва само едно, а именно, че никой не управлява дюзите и те не подават гориво.
    Да ти изплющят и петте дюзи накуп? Айде стига бе...
    "Новия" комп да е мъртвец? Възможно.
    Най-възможно обаче е да е смотано нещо при свързването.
    Накарай моля те майстора си да се свърже с това ЕКУ и ни светни какво ви казва, щото ми стана много интересно
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Абе хора изписахте 2 баки мастило,колега закарай колата в читав сервиз,защото оиначе мъките няма да спрат.Този мотор няма как да не пали от толкова много неща,причините са няколко,но си трябва читава диагностика ??
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Абе малко глупав въпрос, ама съм се сблъсквал с него и то с почти същите симптоми. Ти сам ли си зареждаш на бензиностанцията? Питам те, защото един колега ни дойде така с нежелание от страна на колата да запали и то усилено, та след доста главоблъсканици се оказа, че са му сипали бензин вместо нафта.

    Това е едно бедно предположение, каквото изказваме всички, защото докато човек не погледне колата няма как да знае дори от къде да почне
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    Абе малко глупав въпрос, ама съм се сблъсквал с него и то с почти същите симптоми. Ти сам ли си зареждаш на бензиностанцията? Питам те, защото един колега ни дойде така с нежелание от страна на колата да запали и то усилено, та след доста главоблъсканици се оказа, че са му сипали бензин вместо нафта.

    Това е едно бедно предположение, каквото изказваме всички, защото докато човек не погледне колата няма как да знае дори от къде да почне
    На мен ми се е случвало- вместо бензин ми наляха нафта, видях ги почти навреме след 15 литра .
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    sliven
    Posts
    7

    Default

    Колега провери дали ти идва нафта след горивния филтър при помпата като я дадеш на контакт , ако не провери си двата болта с които се свързват маркучите на горивния филтър , единият е със съчма , а другия не. И ако си ги разменил няма да запали . Имах подобен проблем но при теб не знам , но не пречи да провериш

  10. #25

    Default

    мерси колеги за мненията! колата вече е в движени !!! проблема беше в изгорял комп и датчик коянов вал !!!

  11. #26
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by d840 View Post
    мерси колеги за мненията! колата вече е в движени !!! проблема беше в изгорял комп и датчик коянов вал !!!
    Разгеле.
    Гледам ти е приделяло вече, щом си я пуснал за продажба.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #27
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by d840 View Post
    мерси колеги за мненията! колата вече е в движени !!! проблема беше в изгорял комп и датчик коянов вал !!!
    По скоро е бил в едо от двете ама...

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •