Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Нова придобивка

  1. #1
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default Нова придобивка

    Здравейте съ-алфисти.

    Да ви кажа привет, вече като собственик на Алфа Ромео 166. От няколко дни я карам и още не мога да и се накарам. 2003 г. 2.4 дизел 20 винтила. Първоначално за други марки имах мераци, но съдбата си каза думата и вече официално съм алфист. Това е втората ми алфа, като до сега карах 145 1.4 тс. Та, за 166-цата. Хванах първата, която ми хареса в карс.бг и след като я видях на живо, за да видя има ли смисъл, я заведох на преглед при лисан сервиз (между другото горещо го препоръчвам на тези, които си търсят сервиз) Като изключим малки проблеми по предното окачване (биалетки и тампони) друго лошо не ми казаха. Дори се оказа, че е на реални км (125к), въпреки че аз все още съм скептичен към това. Харесах я, Лисан си казаха думата и реших, че я взимам. Точно като правих последен тест драйв педала на съединителя падна като счупен. Оказа се помпа и то тази, за която трябва да се разглобява скоростната кутия, за да се стигне до нея. Първоначално си викам, мале, от сега почнаха тревогите, дай да бягам, но в крайна сметка е част, на която просто и идва времето. Продавачът пое разходите по ремонта (за което го поздравявам) и си отстоях на решението и я взех. Все още и свиквам, а и е кола с характер (коя алфа не е ), но спокойно мога да кажа, че е една от най-големите коли, които съм карал или поне придава такова усещане. Близо 100 автомобила съм карал, но този е за доста сериозни, дори бих казал олегнали хора. Малко странно, защото съм на 27 и не се смятам за най-олегналия човек, но поне съм сериозен. Имам малко забележки, които дойдоха след първите километри. Например, климатика като го включа, според мен "дърпа" повече мощност от колкото би трябвало (особено за такъв двигател) а и не е много ефикасен. Върши работа, но не духа нито много силно, нито много студено. Задницата, малко ме притеснява защото леко се клати на ляво -на дясно в някой неравности. Фаровете не ме впечатлиха със яркост. Единия даже примигва. Тези неща отивам да ги оправям в понеделник, дано няма нещо скъпо, щото купих нови гуми и пари не останаха Доста се заприказвах, но исках да споделя случващото ми се. Ще продължавам да споделям опита си с колата и ще се радвам, ако мога да съм полезен с нещо.

    п.с. Като човек с бензин в кръвта(дизел в случая), не мога да не спомена и малко за как върви колата. Нормално беше, човек да има очаквания от 385нм въртящ момент. Впечатлението ми е, че мощността се разгъва сравнително плавно, което, обикновено, не е типично за дизел. На някой хора едното им харесва повече, на други другото. Идеята е да няма крайности, истината е по-средата. Въпреки, че колата си тежи, може да се кара динамично и до 2000 оборота. Приятно съм изненадан от мощността, която има дори и при 1500 оборота. Нагоре естествено става доста сериозно, но характерното за тази кола е, че се движиш по-бързо от колкото ти се струва. Тъкмо си кажеш, "А, не върви КОЙ знае колко" и гледаш 100 км/ч, когато си очаквал 70. Колата е създадена за дълъг път, и въпреки, че съм карал коли с по-дълга 6-та скорост, лекотата, с която "изяжда" километрите е завидна. Пропуснах да спомена, че звука е много приятен. Очаквах нещо по-различно от 5-те цилиндъра, но не и такъв добър звук. Последно ще кажа и за разхода, което за мен беше най-голямата изненада. Извънградско 130 км/ч на темпомат и климатик - среден разход 4.6. В София без климатик (но с отворени стъкла) спокойно мога да я карам с разход 6.5 литра, като се има предвид, че не карам бавно, а просто плавно. Но да не навлизам за това как се кара икономично. Като се има предвид, че по книжка е 9.9/6.1 градско/извънградско, изненадата наистина е сериозна. Това са измервания по бордови комп, на колонката ще видим какво ще покаже. Ще спирам, че доста стана.

    Поздрави

    Младен

  2. #2
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Дано да останеш само с добрите чувства!!!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  3. #3
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Честито и много безаварийни километри.
    Една идея от мен,докато не оправиш задното окачване не слагай новите гуми!Защото можеш да ги хвърлиш след 1000км.

  4. #4
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Значи я взе... Честито!! Много безаварийни километри ти пожелавам.
    Като дойдеш насам може да дадеш едно кръгче - интересно ми е как върви с ръчна кутия ...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  5. #5
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by nvladev View Post
    Дано да останеш само с добрите чувства!!!
    А, дано!

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Честито и много безаварийни километри.
    Една идея от мен,докато не оправиш задното окачване не слагай новите гуми!Защото можеш да ги хвърлиш след 1000км.
    Вече съм ги сложил, няма да я карам много преди да я оправя значи.

    Сега се сещам, че колата е минавала на реглаж малко преди да я взема, даже видях листа, той си остана в колата. Не съм специалист в областта, но предишния собственик твърди, че тревоги няма. Аз като го гледам има стойности в червено има и в зелено. Горе долу на половина са. Но не знам какви са допустимите граници и числата не ми говорят нищо.

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Значи я взе... Честито!! Много безаварийни километри ти пожелавам.
    Като дойдеш насам може да дадеш едно кръгче - интересно ми е как върви с ръчна кутия ...
    Реших се, да. Кръгчето е готово.
    Last edited by ML 20V; 09-06-2012 at 09:46.

  6. #6
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Колеги, да споделя, че вече напълно стегнах колата. Свърших доста работа по окачването (тампони на щанга, на шенкел, на носачи - предни и задни, ремонт на шарнири, гресиране на горни носачи и след всичко това реглаж на преден и заден мост) освен това смених филтъра на купето, жилата по ръчната (стана като швейцарски часовник). Сега вече се качвам и си карам като пич. Колата е по-стегната от задника на щангист. Да чукнем на дърво всичко да е наред.

    Успех на всички и поздрави.

  7. #7
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by MLaden 145 View Post
    Да чукнем на дърво всичко да е наред.
    А да чукнем у форума някоя снимчица и колегите да оплакнем око?
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  8. #8
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Качи снимки и ние да и се порадваме.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  9. #9
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    А да чукнем у форума някоя снимчица и колегите да оплакнем око?
    Quote Originally Posted by M.Gruev View Post
    Качи снимки и ние да и се порадваме.
    Само да я лъсна колеги, и малко свободно време и ще кача хубави снимки.

  10. #10
    heartbeat: 166 kbps kpmaster's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    178

    Default

    Честито колега.
    Много да се радваш на колата и да и да ти служи дълго време. Дано не са сериозни нещата за ремонт.. Прегледай темите в раздела за 166 - има много полезна информация и ще си отговориш на много въпроси...
    Возя се с 159 1.9 JTDm 150
    Първата алфа любов: 166 2.4 JTD '99 - EX

  11. #11
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by kpmaster View Post
    Честито колега.
    Много да се радваш на колата и да и да ти служи дълго време. Дано не са сериозни нещата за ремонт.. Прегледай темите в раздела за 166 - има много полезна информация и ще си отговориш на много въпроси...
    Благодаря, колега. разглеждам доста форума и наистина има полезни неща, които няма къде другаде да ги намери човек.

  12. #12
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Едно малко снимки да я видите.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P1090698+.jpg   P1090700+.jpg   P1090702+.jpg   P1090705+.jpg  
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  13. #13
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Много е добра. Евала, Много да те радва и само нафта да наливаш. Много е красива.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  14. #14

    Default

    Честито, колега

    Ако не е тайна, колко успя да свалиш от цената?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #15
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Благодаря.

    Еми, не е тайна - 400 лв. свалих от цената и то след като направихме оглед и се видя, че по окачването има малко забележки.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •