Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Колеги мнения за Алфа 166

  1. #16
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Леко встрани от темата, бих искал да препоръчам за оглед тази кола - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...925&f1=details
    Казвам 'встрани от темата', защото не е с фейслифт и не е с 20-клапановия дизелов двигател, НО според мен изглежда страхотно на снимките, а и смятам за около 4000лв. да се спазари, което не е малка разлика от горепосочените модели
    Мда, вчера я загледах, на пръв поглед изглежда добре.
    Но някакси ми е прекалено евтина и прекалено намазана.
    Това не пречи да се огледа на място и да се прецени.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #17

    Default

    Да, аз това имам предвид - изглежда много добре на снимки и сякаш е задължително някой да се разходи да я огледа на живо
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  3. #18
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    И защо така смяташ? За коя година ми говориш -2005-та, която е онази алфа от първия пост ? Ами щом искаш от същите години, направи си справка какви са цените на едно E60 (произвежда се от края на 2003-та.), пък тогава ела да си говорим. Като искаш по-стара, я сравнявай с някое E39 от същите години.
    Направи си един експеримент - такъв, какъвто аз правих когато купувах моята... Напиши в мобилето години - 2003 - 2006, коне - 120 - 210, двигател - дизелов. Аз държах да е дизел, да е по-мощна и с повече екстри. Виж какво излиза. Освен БМВ и МЕрседес и Алфа - то няма почти нищо друго което да се вписва в тия изисквания, които специално аз търсих. Естествено е - Мерседес и БМВ са имиджови коли, особено луксозните им серии...
    Нормално е да са по-скъпи - това са коли за бизнесмени, банкери, държавни чиновници на висок пост

    Да не забравяме, че 166 все пак си е модел от 98 година... Ако беше модел 2003 - цената щеше да е колкото на Е класата.. Точно при 166 не виждам никакво обезценяване в сравнение с другите марки, особено дизеловите модели, особено запазените екземпляри.... А това е знаково
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  4. #19
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    @gorbi
    OK колега, не ми се влиза в излишни спорове

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Мда, вчера я загледах, на пръв поглед изглежда добре.
    Но някакси ми е прекалено евтина и прекалено намазана.
    Това не пречи да се огледа на място и да се прецени.
    Е точно за това разправям, че по снимка няма как да се разбере и трябва да се иде на място, да се огледа, да се запали, ако трябва и едно кръгче да се врътне. То подводни камъни винаги има, ама затова има сервизи където при сериозен интерес може да се направи цялостана диагностика.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  5. #20

    Default

    Но на някои места не можеш и кръгче да врътнеш. Като няма номера колата и е в автокъща, къде да и врътнеш кръгче. Така има една в Мобайл.бг много читава на пръв поглед, ходих и на място да я гледам, супер запазен автомобил, влюбих се, обаче не може да я тествам, щото не е регистрирана. От къщата ми дават, ама на мой риск.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by inetsov View Post
    Но на някои места не можеш и кръгче да врътнеш. Като няма номера колата и е в автокъща, къде да и врътнеш кръгче. Така има една в Мобайл.бг много читава на пръв поглед, ходих и на място да я гледам, супер запазен автомобил, влюбих се, обаче не може да я тествам, щото не е регистрирана. От къщата ми дават, ама на мой риск.
    е къв риск излизаш едно кръкче на 100м от автокъщатата и се връщаш, какво толкова и да те спрат казваш така и така и толкова

  7. #22

    Default

    Е колега, за 100м какъв тест драйв е ? Нали трябва да се види колата на ниска и висока скорост и различните предавки, как реагират спирачките, как се държи на пътя, води ли на 1 страна и тем подобни. За 100 метра как ще ги хванеш тези неща.

  8. #23

    Default

    Ами, може на няколко пъти по 100м. - идеята е да не се отдалечаваш на повече от 100-200м., защото глобата е "да си ебе франко магаретината"
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •