Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Добър майстор за климатик

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    36

    Default Добър майстор за климатик

    Здравейте колеги,
    Извинявам се ако има отговор на въпроса, но не намерих в търсачката... Значи, понеже вече взе да става топло и не може без климатик, реших днес да заредя моя, защото духаше топло и явно нямаше фреон... Отидох в един сервиз в Дружба на Цветан Лазаров и там човекът установи, че нямам грам фреон. Зареди ми 650 гр., колкото машината показа за модела, направихме тест, климатика заработи... Тръгнах си от сервиза и на 5-тата минута, целия плувнал в пот разбрах, че явно климатика не работи. Върнах се в сервиза, там замериха-налягане и фреон ок. И ми казаха, че най-вероятно е заминал компресора. Препоръчаха ми някакъв сервиз в Горна Баня.
    Та въпросът ми е-има ли някой идея дали този сервиз е толкова добър и въобще каква е цената на един подобен ремонт, щото за нов компресор ще се ръся здраво.

  2. #2
    започва да се пристрастява salex75's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София-Ректората
    Posts
    53

    Default

    Каква е колата колега? За смяна на компресор втора ръка + пълнене на масло и фреон , ако е само от компресора де - си приготви 200-250 лева и си ок. Аз за пълнене на моята дадох 50 лева и даже дойдоха на място пред работата ми. Ако се наложи ще ти дам връзка с тях на лични. Имат и специализиран сервиз за климатични системи.
    Свилен Александров 0890/907560. Вече без Легендата - Alfa 155 TS / 1,7 BEST of THE BEST

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    36

    Default

    Не знам, но тея в Дружба може и да ме изментиха, но не искам да ги обвинявам.. Днес обаче забелязах, че климатика духа студено, когато двигателят е студен, като мине 70 градуса почва да духа топло.. Не знам, но това може и фреона да е, щото явно компресора бачка.. Иначе 95 лв-добре ме друснаха.
    Иначе колата е 156 1,8 Twin spark.

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    щом е така, проблема може и да е от друго.
    точка

  5. #5
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Quote Originally Posted by ilia.ivanov View Post
    Не знам, но тея в Дружба може и да ме изментиха, но не искам да ги обвинявам.. Днес обаче забелязах, че климатика духа студено, когато двигателят е студен, като мине 70 градуса почва да духа топло.. Не знам, но това може и фреона да е, щото явно компресора бачка.. Иначе 95 лв-добре ме друснаха.
    Иначе колата е 156 1,8 Twin spark.
    Я виж като изключиш климатика и ти загрее двигателя да не би да ти се пуска парното в купето
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  6. #6
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by ilia.ivanov View Post
    Здравейте колеги,
    Извинявам се ако има отговор на въпроса, но не намерих в търсачката... Значи, понеже вече взе да става топло и не може без климатик, реших днес да заредя моя, защото духаше топло и явно нямаше фреон... Отидох в един сервиз в Дружба на Цветан Лазаров и там човекът установи, че нямам грам фреон. Зареди ми 650 гр., колкото машината показа за модела, направихме тест, климатика заработи... Тръгнах си от сервиза и на 5-тата минута, целия плувнал в пот разбрах, че явно климатика не работи. Върнах се в сервиза, там замериха-налягане и фреон ок. И ми казаха, че най-вероятно е заминал компресора. Препоръчаха ми някакъв сервиз в Горна Баня.
    Та въпросът ми е-има ли някой идея дали този сервиз е толкова добър и въобще каква е цената на един подобен ремонт, щото за нов компресор ще се ръся здраво.
    Мисля ,че си от ...............
    Знам ,имаш проблем търсиш решение !
    По лесно е : алфа ... модел ,гориво
    хората искат да ти помогнат ама ...............
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #7
    започва да се пристрастява beyn76's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    СОФИЯ-СС
    Age
    47
    Posts
    76

    Default

    Ето колега един тел.звъни да се разберете.Става въпрос за София.Стефан - mobile: 0895 428 161
    Алфа 146'96 1,7 ie 16V еx
    159 1.9jtdm 150 cc 2007

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Мисля ,че си от ...............
    Знам ,имаш проблем търсиш решение !
    По лесно е : алфа ... модел ,гориво
    хората искат да ти помогнат ама ...............
    Ами Алфата е 156 1,8 Twin Spark бензин. Явно ще се ходи на сервиз, по-скоро се чудех къде да отида.
    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    Я виж като изключиш климатика и ти загрее двигателя да не би да ти се пуска парното в купето
    Мисля, че не. Въпреки че като пусна циркулация само от купето започва да духа още по-топло...

    Ще видим.. Майстор трябва да погледне. Сега забелязах, че и антифриз няма много, не знам дали има връзка.. Жалко, че държах колата близо 1 година без да я карам... Сега кой знае още какво ще стане.
    Last edited by ilia.ivanov; 12-06-2012 at 21:29.

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Може да имаш проблем не с климатика, а с клапата за топло-студено.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Може да имаш проблем не с климатика, а с клапата за топло-студено.
    Добре, а ако е така какъв специалист да търся? Аз също си мисля, че щом при студен двигател си духа леден въздух, явно климатика работи и не точно в него е проблема.

  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ilia.ivanov View Post
    Добре, а ако е така какъв специалист да търся? Аз също си мисля, че щом при студен двигател си духа леден въздух, явно климатика работи и не точно в него е проблема.
    Ела да видим
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    36

    Default

    Да ви споделя какво се случи с моя климатик. Както не работеше, от днес си работи на пълни обороти, все едно, че проблем не е имало. Явно понеже колата не беше карана твърде много време и нещо е клеясало. Обаче като позагря колата, на няколко пъти при спиране се чуваше един неприятен вой от двигателя за няколко секунди, точно вой е думата, което означава, че най-вероятно все пак компресорът е за ремонт, освен ако нещо друго не вие. Следващата седмица ще се възползвам от предложената помощ от един колега тук и ще споделя какъв точно е проблемът.

  13. #13
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by ilia.ivanov View Post
    Да ви споделя какво се случи с моя климатик. Както не работеше, от днес си работи на пълни обороти, все едно, че проблем не е имало. Явно понеже колата не беше карана твърде много време и нещо е клеясало. Обаче като позагря колата, на няколко пъти при спиране се един неприятен вой от двигателя за няколко секунди, точно вой е думата, което означава, че най-вероятно все пак компресорът е за ремонт, освен ако нещо друго не вие. Следващата седмица ще се възползвам от предложената помощ от един колега тук и ще споделя какъв точно е проблемът.
    Да не си чул вентилаторите на втора степен за прърви път?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    36

    Default

    Е, чак толкова зле не съм... Те ако така вият си е направо зловещо, по-скоро метал в метал се търка, така звучеше и понеже се случи със странното заработване на климатика, с това го и свързах. Той човека, който сложи фреона ме посъветва няколко дни да го държа включен, за да може ако нещо е клеясало да тръгне, както и стана. Обаче след тея звуци ще си се поваря още няколко дни.

  15. #15
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ilia.ivanov View Post
    Е, чак толкова зле не съм... Те ако така вият си е направо зловещо, по-скоро метал в метал се търка, така звучеше и понеже се случи със странното заработване на климатика, с това го и свързах. Той човека, който сложи фреона ме посъветва няколко дни да го държа включен, за да може ако нещо е клеясало да тръгне, както и стана. Обаче след тея звуци ще си се поваря още няколко дни.
    Той добре е сложил фреон. Ама фреонът като излита, изхвърля и масло. И ако не се допълни с масло и преди това не се вакумира и изчака за да се изведат и водните парите в системата после става страшно. А като се направи системата под вакуум се следи евентуално за утечка, но и за наличие на влага в нея. И не е задължително да има утечка за да се променя показанието на вакум метъра. Влагата вътре го прави същото
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •