Results 1 to 11 of 11

Thread: Алфи с метанови уредби

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    София
    Posts
    4

    Default Алфи с метанови уредби

    Вече съм притежател на АЛФА 156 ТС 1,8 2001 с монтирана МЕТАНОВА уредба в Италия - та въпроса е къде сега да я проверя и настроя за да върви по-добре (че нещо не е на 100%) и също така да я узаконя - т.е. да мине на технически преглед

  2. #2
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    колега относно вървежа возил съм се в 2.0 кубика мондео 140 коня на метан и да ти кажа едвам изкачва 1 баир такаче не мисля , че някой може да ти я настрой да върви повече ... просто толкова си могат колите на метан.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  3. #3

    Default

    не е точно така ако е метанов инжекцион колата си върви както на бензин

  4. #4
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Е добре щом казваш , не знам как ще стане това , при условие , че тежи супер много ама ти знаеш.
    Last edited by CrazyElement; 11-06-2012 at 18:13.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Е добре щом казваш , не знам как ще стане това , при условие , че тежи супер много ама ти знаеш.
    аз не говоря за кг а говоря да се направи разлика между метанова уредба и метанав инжекцион, това е все едно да сравняваш газова уредба с газов инжекцион!

  6. #6
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by gekar View Post
    ...да я проверя и настроя за да върви по-добре (че нещо не е на 100%) и също така да я узаконя - т.е. да мине на технически преглед
    За прегледа на уредбата - там където ще минеш ГТП на колата. За тия коли с уредбите прегледа е 60-65 лв.
    Какво имаш предвид "че нещо не е на 100%"? Случайно имаме 2 еднакви коли с напълно еднакви двигатели, едната е на метан, другата - не е. Е, познай коя в багажника не може да се сложи папка и едвам качва баира. Иначе като се засили вдига на магистрала 210, от това съдя че е наред.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  7. #7
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    не е точно така ако е метанов инжекцион колата си върви както на бензин
    Живко това за метана не го вярвам!

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Благодаря за отговорите. Да уточня, че става дума за метанов инжекцион, и определено работи на 50% от това на бензин, което не мисля, че е нормално колкото и да спъва метана. А за прегледа - минах първоначалния в КАТ, там споменах за метановата бутилка и ....... нищо не ми казаха, а да търся къде да мина и тях на преглед, че да ми сложат стикер - което мисля, че отпадна вече. Но така или иначе на мен ми необходим метанов сервиз, за да ми проверят изцяло уредбата - за мое успокоение, да видим може ли да се подобри "вървежа" и не напоследно място да я узаконя - ако въобще има такава процедура

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    В Бургас ли да ти препоръчам сервиз? Не разбрах от кой град си колега.
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    София

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Бре никой ли не ходи по сервизи за метанови уредби (инжекциони) в София

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •