Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: Още една 159ка

  1. #31
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Колеги, кой ме би по главата да не ви послушам да не ходя при тия АИ - крака повече няма да ми стъпи там. Първо поне по-елементарните проблемчета са ги оправили като копчето за багажника, дръжката на вратата и подкалниците на задните гуми, които бяха увиснали до тук добре. И сега идва интересната част - парктроника. Първо като видях датчиците бях доволен защото са малки и не се виждат толкова, като на китайските, НО влизам вътре и гледам един топуз набит между огледалото и тавана - имайте в предвид, че специално 3 пъти питах дали ще показва на дисплея на колата и те викат да разбира се - това беше единствената причина да го правя там, а те осраха всичко. Ето снимка да видите моето нещастие. Сега трябва да се влача по сервизи някак си да го оправят. Едната ми идея е да се махне крачето което държи екранчето и самото екранче да се залепи за конзолата на сензора за дъжд и светлина. Поне така ще стои равно и значително по-добре. Ако някой може да ми предложи по-добър вариант моля да каже.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1092.jpg  
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  2. #32

    Default

    вземи си по-хубав калъф за телефона бе шегувам се

    ами в АИ освен нещо такова да направят не знам...

    аз бих го маххнал и бих разчитал на звукова индикация, поне да не е циганска мечта

  3. #33
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Хах май само аз си го харесвам калъфа всички ми казват точно тва хахах. Не ми се иска да го махам щото тия идиоти ми взеха 250лв. за окабеляване, а като го поръчвах ми викат 100 плюс минус некви и се навих как сега да го махна, като ми излезна златно тва. Единственото хубаво нещо е че поне работи много прецизно - да бръднеш и със сантиметър го отчита.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  4. #34

    Default

    Всичко добре, ама защо не се върнеш и не им се изкендзаш насред сервиза и след това да си довършат работата?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #35
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Аз дори не бях там бях на работа и отиде баща ми да я вземе и той се беше изнервил и им вдигал скандали на всички те само му вдигали рамене и казвали, че нищо немогат да направят. Накрая им е казал, че са специалисти в това да си гонят клиентите и си тръгнал хах са ше мислиме как да го направим да изглежда добре.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  6. #36

    Default

    Човече, върни се в АутоИталия и им остави колата да си довършат работата
    Ако не искат, просто да си взимат парктроника и да ти оправят броните, като ти възстановят пълната сума, а ремонта остане за тяхна сметка
    Ти разбираш ли, че откровено са ти се подиграли
    Търси си правата до дупка и прави скандали, викай, блъскай, пиши в Италия.... но за нищо на света не ги оставяй така
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  7. #37
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Колега, беше ми много забавно като пишеше как за 250лв. ще ти вържат някакъв парктроник за централния дисплей. Защото самият модул освен, че управлява сензорите и обработва цялата информация, той я приготвя и във вид удобен за логаритмуване от борд компа, които пък я изобразява на екрана на навито. И този модул струва дори като екстра при поръчка на кола бая. А Алфа няма да дадат протоколите си за връзка на жълтурковци и други за да печелят на техен гръб.
    Жалко, че не послуша останалите и дано намериш някакво решение щот каквото и да правиш няма да е като това, което искаше.
    Върни им колата, аз така бих направил
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  8. #38
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Valio606 View Post
    Колеги, кой ме би по главата да не ви послушам да не ходя при тия АИ - крака повече няма да ми стъпи там. Първо поне по-елементарните проблемчета са ги оправили като копчето за багажника, дръжката на вратата и подкалниците на задните гуми, които бяха увиснали до тук добре. И сега идва интересната част - парктроника. Първо като видях датчиците бях доволен защото са малки и не се виждат толкова, като на китайските, НО влизам вътре и гледам един топуз набит между огледалото и тавана - имайте в предвид, че специално 3 пъти питах дали ще показва на дисплея на колата и те викат да разбира се - това беше единствената причина да го правя там, а те осраха всичко. Ето снимка да видите моето нещастие. Сега трябва да се влача по сервизи някак си да го оправят. Едната ми идея е да се махне крачето което държи екранчето и самото екранче да се залепи за конзолата на сензора за дъжд и светлина. Поне така ще стои равно и значително по-добре. Ако някой може да ми предложи по-добър вариант моля да каже.
    Като не слушаш така ще е иначе и аз те съветвам да върнеш колата и да си я оправят,и да ти кажа честно-този парктроник който са ти монтирали си е жив китаец,един приятел ги монтира същите със сищия дисплей,познай каква е при него цената.....................

    ---------- Post added at 07:04 ---------- Previous post was at 07:04 ----------

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Колега, беше ми много забавно като пишеше как за 250лв. ще ти вържат някакъв парктроник за централния дисплей. Защото самият модул освен, че управлява сензорите и обработва цялата информация, той я приготвя и във вид удобен за логаритмуване от борд компа, които пък я изобразява на екрана на навито. И този модул струва дори като екстра при поръчка на кола бая. А Алфа няма да дадат протоколите си за връзка на жълтурковци и други за да печелят на техен гръб.
    Жалко, че не послуша останалите и дано намериш някакво решение щот каквото и да правиш няма да е като това, което искаше.
    Върни им колата, аз така бих направил
    Цецор парктроника прожектира на дисплея на таблото,а не на навигацията и то само ако е с 8 сензора
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #39
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Тва е вече ще слушам обещавам хахахах
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  10. #40
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Като не слушаш така ще е иначе и аз те съветвам да върнеш колата и да си я оправят,и да ти кажа честно-този парктроник който са ти монтирали си е жив китаец,един приятел ги монтира същите със сищия дисплей,познай каква е при него цената.....................

    ---------- Post added at 07:04 ---------- Previous post was at 07:04 ----------



    Цецор парктроника прожектира на дисплея на таблото,а не на навигацията и то само ако е с 8 сензора
    2.4JTD 20V на заден ход на централния дисплей на средната конзола. Или бъркам с BMW
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  11. #41
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    2.4JTD 20V на заден ход на централния дисплей на средната конзола. Или бъркам с BMW
    159 показва на дисплея на таблото който е м/у уредите
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #42
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    159 показва на дисплея на таблото който е м/у уредите
    Значи бъркам. ОК
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #43
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Valio606 View Post
    Тва е вече ще слушам обещавам хахахах
    Ами той Мурджев ти писа точно предишният ден преди да я вкараш в АИ, че си сбъркал сервиза - на 04.07.2012 год.

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Сбъркал си сервиза брато............
    Не знам защо си мислиш, че ако си поръчаш нова 159-ка с тази екстра (преден и заден парктроник) струва няколко пъти повече, отколкото да ти го монтират след това? Или си от друга държава или вярваш в "Алиса в страната на чудесата"
    Един датчик отделно е около 200 лв., а какво остава за 8, оригинално окабеляване и модул
    Не са те балъците, както си мислеше в началото!
    Най-умното, което може да направиш след толкова много простотии е да се върнеш още в понеделник в този насран, не мога да го нарека и сервиз, да оставиш колата и както Кики ти каза да си оправят бъкиите, т.е. да демонтират този евтин китайски боклук, да върнат броните в оригиналния им вид и да си получиш обратно парите!!!

    п.с. На БМВ се показва анимирано и цветно парктроникът на навигацията, на 159 е на БК, между оборотомера и скоростомера.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •