Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61

Thread: Ръчна или автомат.

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    В първия пост на колегата не става ясно че се пита за разход...Разхода колега го смятай с 1-2 литра отгоре спрямо ръчната кутия.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  2. #17
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Като разход - градско 7,5 - 9,5, ако много я гониш - 10.5. Извънградско - един път 4,9, иначе нормално 6,5 - 7.0/100. Това естествено се отнася за моята - 2005/2,4 20V
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  3. #18

    Default

    6.5 - 7 ми се струва доста. Тук обикновено пишат за около 5.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by inetsov View Post
    6.5 - 7 ми се струва доста. Тук обикновено пишат за около 5.
    да ама неговата е автомат
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #20
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Автомата е ZF 4 скоростен за бензините или 5 скоростен Айсин за дизела. Не знам за дизеловия, но вече имам над 30 000км за по-малко от година на бензиновия. Определено кефа е голям (ако и мотора е голям), а за подръжка си нямам и идея. Предполагам, че маслото на мойта кутия не е сменяно никога, та в тоя ред на мисли, сменя ли се това масло и има ли чалъм да се източи цялото и да се смени ? Разправят ми, че имало и било лесно. Това хора, които твърдят, че са сменяли на такива кутии и то доста (монтирани на Мерцедес). От друга страна чета, че като се смени има шанс кутията да спре...... Някой с личен опит ?

    Извинявай, че ти отвлякох темата. Ако питаш за бензинов автомат съм с двете ръце за, особено в мойто положение да сменям предавки с лявата
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  6. #21

    Default

    А като мотор,бензин или дизел? Още не мога да се ориентирам ,затова ще съм благодарен, някое и друго мнение.

  7. #22
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Аз съм болен мозък и отговора ми е бензин и колкото повече толкова повече. Определено е кеф
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  8. #23

    Default

    Бензиновите V6 са лакоми, TS май е слаб за купето. Така че - дизел, а ако може да храниш ии газифицираш бензинова - бензин.
    Last edited by geniusloci; 07-07-2012 at 09:02.

  9. #24
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default 166

    Дизела е по пъргав и по тих мотор и по икономичен

  10. #25

    Default

    Благодаря колеги, аз по принцип съм за дизела но не са ми излишни някой и други мнения.


    П.П Той ми е без пари

  11. #26

    Default

    Тия легенди за 2500лв обслужване ги забравете. Смяна на маслото направих и е по 20 лв литъра, като при нормално източване падат 4 литра. Старото масло беше като ново, но реших да го направя профилактично. Има опция и да се източи цялото, но е трудно и реших сега да сменя сега 4 литра, да покарам, след 2-3 месеца пак 4 да източа и така. Ремонт на турбина ако се наложи е 360лв в джемини. Като цяло, ако при покупката на колата автомата работи добре няма какво толкова да се притеснявате. Просто към автоматика трябва да сте по-галантни и да спазвате някои прости правили и би трябвало да ви служи вярно. На бензините е 4 степенна и маааалко липсва една междинна предавка, но не е фатално. На либрата ми първа беше до 80 км/ч и при 155 коня това беше проблем, сега при 190 коня и първа до 60 дори и потеглянето ми е достатъчно динамично и добро. С ръчни динамиката е по-голяма, но усещането от шофирането с автомат в голяма тежка кола е приятно и успокояващо, плавно, а и звука от мотора е по-различен заради по-особената смяна на предавките. Предполагам, че с 3.0 моторът е малко по-приятно отколкото при мен с 2.5, но съм доволен.

  12. #27
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Тия легенди за 2500лв обслужване ги забравете. Смяна на маслото направих и е по 20 лв литъра, като при нормално източване падат 4 литра. Старото масло беше като ново, но реших да го направя профилактично. Има опция и да се източи цялото, но е трудно и реших сега да сменя сега 4 литра, да покарам, след 2-3 месеца пак 4 да източа и така. Ремонт на турбина ако се наложи е 360лв в джемини. Като цяло, ако при покупката на колата автомата работи добре няма какво толкова да се притеснявате. Просто към автоматика трябва да сте по-галантни и да спазвате някои прости правили и би трябвало да ви служи вярно. На бензините е 4 степенна и маааалко липсва една междинна предавка, но не е фатално. На либрата ми първа беше до 80 км/ч и при 155 коня това беше проблем, сега при 190 коня и първа до 60 дори и потеглянето ми е достатъчно динамично и добро. С ръчни динамиката е по-голяма, но усещането от шофирането с автомат в голяма тежка кола е приятно и успокояващо, плавно, а и звука от мотора е по-различен заради по-особената смяна на предавките. Предполагам, че с 3.0 моторът е малко по-приятно отколкото при мен с 2.5, но съм доволен.
    Колегите казаха за ремонт на кутията тези 2500лева!Е вярвай ми така е,наскоро го изпитах на гърба си само 900лева и то за далеч по обикновена кутия!Та мисълта ми е зависи как се счупи автомата може и да не стигнат!А за маслото сменя се цялото на автоматична станция,подобна на тези които са за фреон!

  13. #28
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by inetsov View Post
    6.5 - 7 ми се струва доста. Тук обикновено пишат за около 5.
    5 по надолнище Ръчната кутия на 166 превключва много приятно и е с по-нисък разход, а автоматика си е супер екстра и естествено не е "безплатна".

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #29

    Default

    EDIT: визирах поста на колегата RPWWD "Ако ти се дават 2500 лева за "профилактика" на автомата (кво ли става като се счупи?!?) давай "

    @RUSEV-BGR - Има я и тази опция, но не е задължително. На либрата имах проблеми с дифа на автомата. Сваляне, ревизия, ремонт + семеринги и т.н. ми излезе 850лв. При теб какъв е бил ремонтът ?
    Last edited by duronman; 06-08-2012 at 23:06.

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Тия легенди за 2500лв обслужване ги забравете. Смяна на маслото направих и е по 20 лв литъра, като при нормално източване падат 4 литра. Старото масло беше като ново, но реших да го направя профилактично. Има опция и да се източи цялото, но е трудно и реших сега да сменя сега 4 литра, да покарам, след 2-3 месеца пак 4 да източа и така. Ремонт на турбина ако се наложи е 360лв в джемини. Като цяло, ако при покупката на колата автомата работи добре няма какво толкова да се притеснявате. Просто към автоматика трябва да сте по-галантни и да спазвате някои прости правили и би трябвало да ви служи вярно. На бензините е 4 степенна и маааалко липсва една междинна предавка, но не е фатално. На либрата ми първа беше до 80 км/ч и при 155 коня това беше проблем, сега при 190 коня и първа до 60 дори и потеглянето ми е достатъчно динамично и добро. С ръчни динамиката е по-голяма, но усещането от шофирането с автомат в голяма тежка кола е приятно и успокояващо, плавно, а и звука от мотора е по-различен заради по-особената смяна на предавките. Предполагам, че с 3.0 моторът е малко по-приятно отколкото при мен с 2.5, но съм доволен.
    Които ти е казал че като развиеш пробката излизат от кутията 4 литра те е излъгал.Повярвай ми !Повече от 2-2,5кила не можеш да източиш!По каталог и дават 7,200 литра.С празна турбина повече от 6,700 не можах да налея.360 лева за ремонт на турбина такава цифра просто не съществува жестоко се бъркаш.Само монтаж демонтаж е над 150 лева .... !

    ---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:14 ----------

    Разберете при автоматите има два вида потребители...такива които са минали само с смяна на масло или такива които не са сменяли масло и не са имали проблеми....Но които е имал проблем с автоматика сумата за ремонт 4 цифрена.....това е !!!!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •