Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Липса на искра при алфа 33 1.7 8v

  1. #1

    Exclamation Липса на искра при алфа 33 1.7 8v

    И така колеги както и заглавието гласи имам проблем със запалването.Значи колата си вървеше перфектно докато не реши да угасне без никакво предупреждение.Опитах да я запаля веднага след това,но безуспешно.Оставих я за 10-ина минути и опитах пак-запали перфектно работи около половин минута и когато тръгнах загасна.Пак отказа да запали веднага.Историята се повтори и реших да я оставя да постои така и да опитам на другия ден.Следващия ден запали без проблем и този път поработи доста по-дълго време,и си помислих че проблема е бил в някое реле,което е прегряло от жегата или нещо подобно.За съжаление малко след това колата отново угасна и този път не запали повече.Тъй като алфата върви само на газ помислих си да не би да има някакво запушване по системата-такова нямаше,но като проверих за искра на главния кабел от бобината се оказа че няма.Веднага ми мина през главата че или бобината или комутатора е заминал.Закарах колата в сервиз в Пловдив където би трябвало да разбират от италианки.За сега пробвахме с нови комутатор и бобина,после решихме че може да е датчика на хол,който при мойта алфа би трябвало да е на делкото,но без резултат,искрата все така я няма.Сега ми минава през главата да не би компютъра да си е заминал,но ако не е и той нямам други идеи.Най-лошата част от историята е че по принцип не съм от Пловдив и ми се наложи да я зарежа в сервиза.Въпроса е някой имащ познания да ме светне къде по ''линията'' може нещо да е пропукало и да нямам искра.И само да вметна че когато дам на контакт и когато върна ключа през бубината минава пулс и ме удря ток,но когато въртя на стартер няма никакъв ток по кабела.

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    какъв точно ти е двигателя и с какъв инжекцион. дистрибуторна капачка имаш ли и ако да смени ли я заедно с палеца.
    точка

  3. #3
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Като въртиш да палиш на бензин чуваш ли помпата да работи или на гас щракат ли релетата ?
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  4. #4

    Default

    Двигателя е 1.7 8в с джеттроника на бош,има дистрибуторна капачка,но искра няма още на кабела от бобината.Иначе колата върви само на газ и релетата си щракат.Съмнявам се да не би алтернатора да се е повредил и да не достига ток.

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    в такъв случай смени с нови 2-те главни релета на еку.
    точка

  6. #6
    www.lancia-bg.com/***** becksalfa's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    варна
    Age
    46
    Posts
    146

    Default

    търси повредата някъде около бобината,щом казваш,че от нея не излиза изкра.
    alfa 33 1,7 IE 89гд.[SIGPIC]
    alfa 33 1.7 IE 92гд.
    alfa 166 2.4jtd 02гд. 150к.с.
    lancia delta 1.9td 99гд.

  7. #7
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Щом върти стартера има си ток достатъчно , щом щракат релетата значи управлението на компа бачка . Пробвай смяна на хол
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  8. #8

    Default

    Смяна на хол опитахме вече или поне така ми казаха момчетата при които съм я оставил.Не знам дали е съвпадение или има нещо общо но последния път като запали забелязах че спря да ми работи оборотомера.Освен това последните няколко пъти като се опитвах да запаля ми се стори нещо да изпуши около арматурното табло.Когато се опитвах да обясня на момчетата от сервиза да погледнат някои от релетата които може да са свързани с паленето те ме скастриха и ми казаха да не им обяснявам къде можело да има проблем.В крайна сметка най-вероятно утре ще мина да си я издърпам до Смолян и тогава ще мога да приложа съветите които сте ми дали.Иначе те твърдят че най вероятно е компа но факта че след като загасна запали още няколко пъти и нещата не станаха така отведнъж ме кара да се съмнявам че е той.
    Last edited by Nick Jefferson; 20-06-2012 at 00:30.

  9. #9
    www.lancia-bg.com/***** becksalfa's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    варна
    Age
    46
    Posts
    146

    Default

    кажи им че компа или дебитомера няма нищо общо с бобината и единствено командва подаването на гориво,това е най-простия инжекцион.един вид електронен карбуратор.
    alfa 33 1,7 IE 89гд.[SIGPIC]
    alfa 33 1.7 IE 92гд.
    alfa 166 2.4jtd 02гд. 150к.с.
    lancia delta 1.9td 99гд.

  10. #10

    Default

    Да де той джеттроника е ясно че командва само горивото,но има и компютър,който се намира зад акумулатора.Ако не се лъжа дори веднъж ми е правил подобен проблем.

  11. #11
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Хол ако е прецакан, един път като изгасне повече не би трябвало да запали. С две думи - или пали, или не пали.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  12. #12

    Default

    Мен именно факта че след като веднъж загасна после пак запали и така няколко пъти,ме притеснява най-много.Намерих компп и утре ще пробваме да видим дали пък наистина проблема не е от него.

  13. #13

    Default

    И в крайна сметка хората от сервиза са били прави и проблема е бил именно в компютъра

  14. #14
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Добре че споделяш колега какъв е изхода от ситуацията!
    Дано си намерил читав комп. и да си караш безаварийно!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  15. #15

    Default

    Провери първо захранването /+12V/ и маса с пробна лампа на бобината, комутатора и датчика на Хол. След което с осцилоскоп провери дали има импулс от датчика на Хол и комутатора. Повредата би трябвало да е там някъде.
    Добавки Gold Eagle, масла Verkol, части за карбуратори и инжекциони, Златен Меркурий ЕООД

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •