Results 1 to 11 of 11

Thread: Смяна на оригиналните пищялки на Алфа 156 с DLS T20

  1. #1
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default Смяна на оригиналните пищялки на Алфа 156 с DLS T20

    Преди месец се сдобих с DLS R6A и DLS T20. След няколко часа рязане и излолиране R6-ците си влязоха и сега думкат весело на мястото на оригиналните мидове. Досега все отлагах монтажа на Т20-иците, най-вече поради мързел. Имам няколко въпроса, че не искам да направя нещо глупаво. Първо бях решил да свържа пищялките без филтър, че е по-лесно, едно на ръка, а и няма да ми се налага да търся място за фитъра и да го лепя. Но като разгледах Т20-ката видях, че те нямат кондензатор и съпротивление, а + на оригиналните минава през кондензатор и минуса през съпротивление.
    Click image for larger version. 

Name:	IMG385.jpg 
Views:	148 
Size:	78.0 KB 
ID:	96550Click image for larger version. 

Name:	IMG368.jpg 
Views:	153 
Size:	84.2 KB 
ID:	96551
    Това ме накара да премисля за филтрите - не искам да повредя говорителите ако ги пусна без тях.
    Другият ми въпрос е относно самото свързване. На оригиналните пищялки плюса е свързан със зелено-черния проводник, а минуса с кафяво-белия. Следователно на входа на филтъра на + подавам зеления, а на - кафявия. На изхода, на + проводника с червена ивица от Т20, а на - другия. Лепенката със схемата на свързване на филтрите е повредена, но това поне се вижда.
    Click image for larger version. 

Name:	IMG370.jpg 
Views:	128 
Size:	87.8 KB 
ID:	96552Click image for larger version. 

Name:	IMG374.jpg 
Views:	109 
Size:	87.7 KB 
ID:	96553Click image for larger version. 

Name:	IMG375.jpg 
Views:	112 
Size:	91.7 KB 
ID:	96554Click image for larger version. 

Name:	IMG380.jpg 
Views:	98 
Size:	91.4 KB 
ID:	96555
    В самия филтър има джъмпер - някой ако има опит да сподели най-доброто положение, то е ясно, че ще го преслушам във всички положения, но все пак.
    Пищялките са втора ръка и нямам всички аксесоари за монтажа. Най-лесно ще ми е да ги монтирам неподвижни - има ли голямо значение направлението им? Приемам всякакви коментари, касаещи монтажа и настроиването, не приемам коментари защо точно тези говорители съм избрал.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  2. #2
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Здрасти,точно така се свързва както си го описал,вход и изход,спазваш поляризацията.
    Принципно има значение монтажа и направлението на пищялките за да може да се оформи добре предната сцена,но моя съвет е да ги монтираш на мястото на старите,закрепени с малко силикон,оригинално нашите са също насочени към водача и пасажера и като цяло се получава добре,без да се загрозява излишно.
    Джъмпера при мен е на мид,че иначе ми идват прекалено високи
    Самия филтър може да се монтира вътре във вратата,в долната част където е джоба за боклуци има достатъчно място да го захванеш трайно.
    Дано съм помогнал.
    Успех
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  3. #3
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Благодаря ти! Вече ги монтирах. На щатните места са, не съм ги насочвал допълнително. Филтрите ги сложих вътре в корите на вратите като ги облепих с битумна лента - мисля, че няма да паднат, а ако стане тогава ще му мисля. За съжаление ги сложих на Low, което сега като ги послушах повечко ми се струва недостатъчно - повдигнах от еквалайзера на плейъра. Не искам да ги вадя да ги слагам на Mid, че доста ги облепях, но ако продължи да ме дразни и това ще им се случи. Иначе на Hi ми звучаха прекалено съскащо. Като цяло съм леко разочарован от резултата от смяната. Май очаквах прекалено голяма разлика. Вярно, сега звукът е някак по-топъл и по-балансиран, но разликата е наистина малка. Явно оригиналното озвучаване на Алфата хич не е лошо. Не знам дали само с тези филтри и оригиналните нямаше да свирнат по-добре.
    Имам още един въпрос - като цяло предната линия свири по-слабо от задната /елипсите/. Херца удря доста по-силно, а и високите му се чуват повечко. На какво би могло да се дължи това? По-високата чувствителност? Иначе най-накрая с Р6-ците заима бас, който да ме накара да престана да мисля за суб, поне за малко. Определено се допълват.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  4. #4
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Защо не пуснеш предна линия през амп ?
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  5. #5
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Най-вече ме спира това, че трябва да му търся място и да се прекарват кабели. Ще трябва да мина да я чуеш и да си кажеш мнението - кое как да се подобри. Лошото е, че напоследък не ходя на сбирки, а пък и теб не съм те виждал там от много време .
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  6. #6
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Има нещо вярно...ама кое по напред с тези деца
    Окабеляването е лесно,не му мисли толкова
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  7. #7
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Не издържах много и ги сложих на Мид. Определено на Лоу средите и високите се замазват и някак се губят в баса. На Хай малко ги слушах - среди и високи още по-отчетливи и сякаш ми харесват повече, но стоят малко изкуствено и върнах на Мид. Още веднъж благодаря за жокера.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #8
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Няма нищо,радвам се,че съм помогнал
    На high свирят добре,но трябва да се слушат тихичко или по-умерено,за силен звук не става
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  9. #9
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Определено има такова нещо - лошото е, че не е лесно да се вземе решение защото един път едното е по-добре, а друг път другото. Ето и снимки как станаха:
    Click image for larger version. 

Name:	IMG437.jpg 
Views:	127 
Size:	91.1 KB 
ID:	96700Click image for larger version. 

Name:	IMG438.jpg 
Views:	130 
Size:	93.3 KB 
ID:	96701
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #10
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Екстра е браво.
    Относно настройката аз почти винаги си слушам силмно музичка и затова са ми на МИД,но и слабо да е ,винаги можеш да си ги вдигнеш от плеъра.
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  11. #11
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Мерси! Аз не слушам кой знае колко силно - между 20 и 28/60 увеличавам. Засега ми харесва мекия и топъл звук. Вярно, че е малко по замазан отколкото на Хай, но засега ще е така. Сложил съм и малко джаз на флашката на Glenn Frey със сравнително добро качество и кефа е невероятен. Хардкор, индъстриъл, блус - също е много добре. За съжаление сушам предимно мр3 - повечето са със съмнително качество, макар, че са 320 кб/с. Флаковете ги конвертирам във WMA, че позволява малко по-висок битрейт.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •