Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Alfa 156 2.4 JTD от 10v на 20v

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Varna
    Posts
    10

    Default Alfa 156 2.4 JTD от 10v на 20v

    Здравейте колеги,

    Интересуваме следното, имам алфа 156 2.4 от 99-та.Видях че има мулти джет двигатели (20v) на 2.4 дизел и искам да знам дали цилиндровата глава с клапаните ще пасне. Другото което е, буталата трябва ли да се сменят тей като знам че при мулти джета имат 4 "легла" вместо 2.

  2. #2
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Niki156JTD View Post
    Здравейте колеги,

    Интересуваме следното, имам алфа 156 2.4 от 99-та.Видях че има мулти джет двигатели (20v) на 2.4 дизел и искам да знам дали цилиндровата глава с клапаните ще пасне. Другото което е, буталата трябва ли да се сменят тей като знам че при мулти джета имат 4 "легла" вместо 2.
    Ти си отговори.
    Ами управлението?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  3. #3

    Default

    За да направиш от 136 магарета 210 магарета се иска много повече от една кратуна... Де да идваше само от броя клапани разликата...

  4. #4

    Default

    за пасването така или иначе с преправяне ще пасне но оттам на сетне става интересно и то много интересно .... вчера в клубния умувахме над тоя въпрос....
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Па то само блокът е един и същ. Другото ...
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Varna
    Posts
    10

    Default

    По въпроса за управлението... ако се направи ремап със параметри от мултиджета би трябвало да стане. Но ако освен главата вдигателя е един и същ може да стане 1 интересен проект. Колата е добре мн сам доволен но вече сам и свикнал и дето ще трявба да я продавам, я се продаде я не и после пак да наливам пари в няква щайга за мен няма смисал. Незнам ако някой има представа, да го мислим. А вдигателя на мултиджет 2.4 колко праи струва някой знае ли? Да си направя сметка дали не е по изгодно да сменям цялото чудо или не.

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Със старата електроника никога няма да постигнеш ефекта (при еднакъв сетъп на железата) като с новата. Просто защото при старата липсват редица функции.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Varna
    Posts
    10

    Default

    Като казваш електроника, имаш предвид чипа или жици, сензори и т.н.
    Алфа 156 2.4 JTD

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Сензори, еку и т.н.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Varna
    Posts
    10

    Default

    Ясно, но ако намеря донор ще стане ли? И имам един друг вапрос виждам че ги разбираш алфите... моя вдигател има EGR система (тази която връща изгорелите газове обратно). И един познат ме посаветва да я махна и да запуша отворите. Освен да прецакам нещо по двигателя, някакви резултати ще постигна ли? Аз пробвах да го махна минала седмица ама болта яко е заседнал и се отказах.
    Алфа 156 2.4 JTD

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Затапването на ЕГР води до:
    1. повишаване на температурата на изгорелите газове респективно и на температурата в горивната камера в такт сгъстяване
    2. предотвратяване на образуването на въглеродни отлагания (нагар) в смукателния колектор, клапаните, и буталата.
    3. пълнене с повече прясна работна смес спрямо режимите когато ЕГР е бил отворен
    4. увеличаване на NOx (азотни окиси) изхвърлени в атмосферата
    5. и др. второстепенни положителни и отрицателни резултати
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Varna
    Posts
    10

    Default

    Интересно. Освен това че повече прясна смес ще влиза в камерата друго не виждам. Но, казваш че ако се махне ЕГП-то ще се повиши темературата в камерата но мойто кола при нормална операция невдига повече от 75С но не съм сигурен дали това е нормално или е нещо от термостата, макар че той си работи нормално. Разбрах че клапана който контролира изпускането на газовете работи със налягане. Ако просто махна малкита трабичка която излиза от клапана и води до модулатора, ще държи ли клапана постоянно затворен?
    Алфа 156 2.4 JTD

  13. #13

    Default

    За затапването на ЕГР има огромна тема, която дори търсачката намира лесно...
    На мен ми е интересно защо се повишава температурата на изгорелите газове, че и в тракт сгъстяване, както е казал oem..? За изгорелите газове може би логиката е, че има някакви мизерни допълнителни такива, които иначе биха минали през ЕГР-а наобратно, или..?

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Varna
    Posts
    10

    Default

    Става по горещо защото влиза повече пресен въздух и съответно има по чисто горене , (аз досега четох в нета) и като температурата, там колко беше 2500Ф или нещо такова и се образуват НО газове... все тая химията не ми е силна страна. Но не ми се занимава да го свалям това чудо щото е игра. Пък ако мога да го де-активирам и да стой клапана постоянно затворен много по добре ще е. То връща изгорелите газове тозно за това че има по малко пресен въздух ( изгорелите газове не са възпламеняват) и така не дава на температурата да се повиши и да се образуват повече НО емисии. Поне до колкото разбрах :P
    Last edited by Niki156JTD; 26-06-2012 at 17:01.
    Алфа 156 2.4 JTD

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На този мотор няма проблем да се затапи. Няма да се повиши нищо кой знае колко. Има двигатели конструирани да работят с висок процент на рециркулация на отработилите газове. И при някой от тях се налага след затапване да се направят някои промени и по горивните таблици за да избегне повишаването на температурата прекалено много. Тъй като мотора е настроен да работи с функциониращ ЕГР.

    Можеш да го затапиш, няма да има проблем, ще усетиш колата малко по-пъргава
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •