Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Проблем с алфа ромео 159SW 2.4JTDM

  1. #1

    Default Проблем с алфа ромео 159SW 2.4JTDM

    Когато дебитомера ми е вкаран колата почва да придърпва на ниски обороти,сутрин когато я запаля угасва паля отново пак угасва и ми дига разхода на 20 градско.А когато ми е изкаран кабела на дебитомера колата си става перфектна.От какво може да е в нито един сервиз не можаха да кажат от какво е нито да го оправят от какво може да е колеги моля помагайте.Мерси предварително
    Last edited by selcuk; 20-06-2012 at 20:18.

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    От дебитомера например, може би, едва ли не Па може и други неща да са. Сервизите където ходиш никак не са чували петела да знаеш!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Дебитомера е нов преди 3,4 дена го смениха казаха от това ама няма оправия пак същата работа.Направо нямам думи писна ми с таз кола вече.Ми в Русе ходих на русе кар

  4. #4
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Егр ти е проблема!

  5. #5
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Русе кар е "добър" сервиз. Я като са ти продали дебиломер им върни колата да открият и решат проблема.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  6. #6

    Default

    Еми трябва да го сменя ли или да го почистя.

    ---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:46 ----------

    В русе кар ми казаха дебитомер да сменя аз го смених на друго място и сега не искат да го вземат обратно платих го вече и си остава за мен

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тогава ЕГР е запецнал отворен. На диагностика дава грешка в дебитомера, а реално не той е проблема. За това този който знае, че диагностиката на дебитомера е пряко свързана с ЕГР-а ще знае, че може не той да е проблема А който не знае казва "дебитомера е за смяна". Кофти е, че ЕГР-а (електронните ЕГР) най-често като запецне така значи, че е и износен и с чистене проблема пак не се оправя, защото пак ще запецва. Освен ако не се хване проблема на време.

    От къде си ти? Мога да ти помогна много компетенто по този проблем. Ходил си в Русе, вероятно си близо. Ако не решиш проблема можеш да ме потърсиш.
    Last edited by oem; 20-06-2012 at 22:42.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    Като е вкаран кабела на дебитомера ми казаха че не дава грешки колата обаче не върви и гори много.Ми ще го закарам др седмица в русе да я видят пак.Дори не можах да и се насладя на колата.

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Щом няма грешки трябва да се разчетат много правилно реалните данни от колата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default

    Ми др седмица ще видим какво ще ми кажат в русе кар

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Колата може да има 100 проблема включително и ДПФ филтъра,трябва си читава диагностика

    ---------- Post added at 15:46 ---------- Previous post was at 15:44 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тогава ЕГР е запецнал отворен. На диагностика дава грешка в дебитомера, а реално не той е проблема. За това този който знае, че диагностиката на дебитомера е пряко свързана с ЕГР-а ще знае, че може не той да е проблема А който не знае казва "дебитомера е за смяна". Кофти е, че ЕГР-а (електронните ЕГР) най-често като запецне така значи, че е и износен и с чистене проблема пак не се оправя, защото пак ще запецва. Освен ако не се хване проблема на време.

    От къде си ти? Мога да ти помогна много компетенто по този проблем. Ходил си в Русе, вероятно си близо. Ако не решиш проблема можеш да ме потърсиш.
    Тук за ЕГР-а мама не съм съгласен,аз съм спасил поне 30 ЕГР-а на такива коли,даже такива дето всички казват не става и го сменят с нов,аз ги оправям,даже и блокирали соленоиди,дори и с потънали на вътре пишки
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз казвам какви са възможностите. Разбира се не е задължително да е така при него.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13

    Default

    В русе кар е читава диагностиката предполагам.

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Да е читава, читава колко да е читава? Накарали са те да смениш дебитомер за нищо...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15

    Default

    До сега сам доволен с бмв то там отивах само ама ще видим какво ще стане кат отида пакк!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •