Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55

Thread: Питане относно генерация.

  1. #16
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Оригинално е като на показаната схема\катализатора не е нарисуван - пише САТ\
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  2. #17
    започва да се пристрастява alfonso 155's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    @BiTurbo - По твоята схема последните 3 гърнета са в една цяла част на Walker - крайно клиентска цена беше 270лв мисля - https://lh6.googleusercontent.com/-T...2/IMAG0512.jpg
    Преди тях на мястото на катализатора може да сложиш резонатор или само тръба - с тръбата става малко различен звука, но не е нито шумна нито бучаща!
    Точно така направих аз.Сложих тръба на мястото на катала и сега няма такова звънтени точно на 2000 оборота.Голяма грешка.
    Колкото повече набира,толкова повече набира

  3. #18
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by alfonso 155 View Post
    Точно така направих аз.Сложих тръба на мястото на катала и сега няма такова звънтени точно на 2000 оборота.Голяма грешка.
    Аз пък нямам подобен проблем...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #19
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    И аз да не остана назад.

    С големи благодарности на Б Ангелов от Бургас
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAGE_784.jpg   IMAGE_783.jpg   IMAGE_785.jpg   IMAGE_786.jpg  
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  5. #20
    започва да се пристрастява alfonso 155's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    И аз да не остана назад.

    С големи благодарности на Б Ангелов от Бургас
    Евала колега,това е накрайника за 155-цата.Ако ти изпадне още един такъв свиркай
    Колкото повече набира,толкова повече набира

  6. #21
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ба,току що ходих при едни майстори тука в Търново да ми дооправят меката връзка,че не я бяха заварили както трябва.И понеже са ми заминали почти всичките гърнета,за което отнесох и подигравки от майсторите,викам да ги питам колко пари ще струва да направят цялата генерация...Пича вика 500 лв Не можах да разбера дали се майтапи,щото вика-само катализатора трябва да си поръчаш отделно а той ще е към 1000 лв.Викам си тея не са у ред-за техните гърнета собствено производство,които според запознати издържат около година,искат 500 лв.Иначе признавам,гърнетата изглеждат професионално направени,правят ги в един цех отзад,но....Някой тука беше споменал за някакви полски алуминизирани и ми се въртяха някакви по-скромни суми,но не знам.Шашнаха ме тея хора-аз викам ще кажат нещо 150-200 лв и евентуално ще се "абонирам" щото ще гният бързо тея гърнета,обаче явно хем гният,хем са скъпи

  7. #22
    започва да се пристрастява alfonso 155's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Ба,току що ходих при едни майстори тука в Търново да ми дооправят меката връзка,че не я бяха заварили както трябва.И понеже са ми заминали почти всичките гърнета,за което отнесох и подигравки от майсторите,викам да ги питам колко пари ще струва да направят цялата генерация...Пича вика 500 лв Не можах да разбера дали се майтапи,щото вика-само катализатора трябва да си поръчаш отделно а той ще е към 1000 лв.Викам си тея не са у ред-за техните гърнета собствено производство,които според запознати издържат около година,искат 500 лв.Иначе признавам,гърнетата изглеждат професионално направени,правят ги в един цех отзад,но....Някой тука беше споменал за някакви полски алуминизирани и ми се въртяха някакви по-скромни суми,но не знам.Шашнаха ме тея хора-аз викам ще кажат нещо 150-200 лв и евентуално ще се "абонирам" щото ще гният бързо тея гърнета,обаче явно хем гният,хем са скъпи
    Не е задължително да са за Алфа 155.Като им кажеш Алфа и те секат с брадвата.Купуваш си резонатор ,средно и едно крайно (спортно) гърне и започваш да изпипваш нещата.Аз другият път няма да се занимавам с такива хора защото явно не познават парите.Имам приятел с телоподаващо и ще си направя цялата генерация да смени три купета.500лв е твърде много за това което си го питал.
    Колкото повече набира,толкова повече набира

  8. #23
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    спамер
    Спамер, ама казвам истината...в начало на темата....
    п.п. ако се кара на газ...изпускателната генерациата заминава по бързо...
    Нормалната цена от изпускателният колектор до края + хубав накраиник е макс 500лв.......поне аз не бих дал повече....без да се хваля, но двуцевката и гърнето след катализатора са ми на 20 иии... години
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #24
    Смахнат Геймър siniqtzmey's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    169

    Default

    Аз да се похваля днес след инспекция на изпускателната система, корозията беше изяла крайното гърне и беше нарязано, а на негово място се сложи права тръба, за 20 лева толкова е малко седи на криво "дулото", но като има повече парички ще се модифицира.

  10. #25
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by siniqtzmey View Post
    Аз да се похваля днес след инспекция на изпускателната система, корозията беше изяла крайното гърне и беше нарязано, а на негово място се сложи права тръба, за 20 лева толкова е малко седи на криво "дулото", но като има повече парички ще се модифицира.
    Да бе, ама какъв е ефекта
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #26
    Смахнат Геймър siniqtzmey's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Да бе, ама какъв е ефекта
    Скоро ще се види как е с правата тръба на магистралата и ще пиша. Иначе не ми тресе генерацията вече, че старото беше на швейцарско сирене отдолу

  12. #27
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by siniqtzmey View Post
    Скоро ще се види как е с правата тръба на магистралата и ще пиша. Иначе не ми тресе генерацията вече, че старото беше на швейцарско сирене отдолу
    Eфекта е буууу-бууууу, бръъъъм -бръъъъм.

    Без задно гърне карам 1 година вече.
    Екстра ми е.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Eфекта е буууу-бууууу, бръъъъм -бръъъъм.

    Без задно гърне карам 1 година вече.
    Екстра ми е.
    Е така е вие младите се кефите на бучащи филтри генерации и тн
    Aз като пенсионер съм си с обикновен филтър и всички гърнета (здрави) до отзад и ми е екстра както казваш
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  14. #29

    Default

    Чогуновото 4-2-1
    иноксов резонатор(задължително елипсовиден)-150 лв
    2,5 метра иноксова тръба ф62 стена 1,5мм-18лв метъра
    Ха Ка Ес(HKS) муфлер с муфа(а как го описах само) за Импреза СТИ 150-тина долара Тошко от Кюстендил ми го внесе.
    CO,иноксова тел,машина за разуване,машина за огъване,10 кила пясък и газова горелка.
    Тва е най-истината.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  15. #30

    Default

    Здравейте!
    И при мен като при колегата се оказа, че от катализатора назад всичко е за смяна. Днес ходих в един сервиз за ауспуси и човека ми предложи 2 варианта:
    1. Замяна на катализатора с тръба неръждавейка до задното гърне + гърне от него и ми доплаща 20 лв. за катализатора
    Катализатора също е пробит, а гърнето, което ще ми сложи май не е ново и за модела, а преправяне на някое от наличните му.
    2. Пак със тръба, но с ново такова гърне http://shopix.bg/Tuning-auspuh-s-edin-izhod-87046 + 50-тина лева от мен.
    Казах му, че съм чувал, че при подмяната на катализтора с тръба може да се обърка работата на ламбда сондата и затова се слагало резонаторно гърнеа.
    Той ми отвърна, че нямало такова нещо и ако се притеснявам толкова, може да ми сложи и такова гърне вместо тръба.

    Кажете си мнението по въпроса?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •