Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: Питане относно генерация.

  1. #1
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default Питане относно генерация.

    Здравейте,

    та на мойта обична количка всичко що е гърне, резонатор или там както се викат разните части, които отговарят за отвеждането на газовете не стават за нищо... освен да вкарват изгорели газове в купето като седя на едно място Логично искам да ги сменям... Само че когато бяхме в M комплект един пич, който май се води скрит (или не чак толкова) Alfa Romeo човек на форума каза, че нямат гърнета като за моята... Сега питането ми е следното:
    1. Колата е с махнат катализатор. Според тази схема тук имам 3 гърнета (казвам гърне на всяко "тумбесто" нещо, моля да ме извините ако някои си имат друго име). Принципно има ли някое от което мога да се лиша без това да накара колата да реве като циганска 316-ка. Също така знам, че има някакъв вид "налягания" които трябва да се запазят иначе отвеждането на газовете става кофти и колата не върви като хората



    2. Има ли някъде от където мога да си закупя частите, които от М комплект не могат да набавят?

    И за финал да обобщя накратко. Искам да си оправя генерацията в горе долу близък до стоковия вариант. Но ако има начин да направя звука и една идея по-приятен би било добре дошло. Само искам да не "спъна" колата, че доколкото разбрах и това е възможно ако не се направи като хората. И разбира се под по-приятен звук имам предвид да не будя квартала

    Мерси
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  2. #2
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Мисля,че Walker имат точно за 155-ца комплект гърнета-т.е. всичко от катализатора назад.Май колегата Furious 155 беше се похвалил,че си е купил такива.И аз като теб мисля,че сток вариант си е най-добре,освен ако не ги правиш при някой професионалист,който обаче да ти мери мощността на мотора и да ти даде доказателство,че ти е направил по-добра генерация

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    @BiTurbo - По твоята схема последните 3 гърнета са в една цяла част на Walker - крайно клиентска цена беше 270лв мисля - https://lh6.googleusercontent.com/-T...2/IMAG0512.jpg
    Преди тях на мястото на катализатора може да сложиш резонатор или само тръба - с тръбата става малко различен звука, но не е нито шумна нито бучаща!
    Last edited by Furious 155; 21-06-2012 at 15:07.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Мерси и на двамата!
    Сега последния въпрос е от къде могат да се закупят? Никой магазин не ми хрумва на ум. Освен AXM гледах, че имат неща на Walker.
    Мерси!
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  5. #5
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Моята конфигурация :
    - На мястото на катализатора - резонатор.
    - На мястото на предпоследното трапецовидно гърне - тръба.
    Колата си върви добре, а звука е с една идея по-басов - усеща се най-добре на място, и е доста приятно без да е досадно или циганско.

    Пробвах да махна задното гърне, а това трапецовидното го изтърбушихме, защото беше почти запушено и влагата във ватата вътре почти го беше продупчила.
    Звука беше по-хммм ... "рацерски" ... но пък колата се "затапваше" на около 5000 об/мин - т.е. ефекта беше добър, ако караш като пенсионер докъм 3000 об/мин. На другата ни кола ги няма и двете задни гърнета (крайното и трапецовидното), и по-шумна, но отново не по онзи цигански начин. При нея няма такова затапване, просто щото при мене изтърбушеното гърне създаваше завихряне на газовете и от там - невъзможност да се изхвърлят навън.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Интересно, кой е този скрит фен на Алфа в ЕМ-комплект....познавам ги всички...няма такъв...
    Walker , ако не е менте са скъпи...270 лв. сигурно е едното...не си прави труда да се набутваш...провери в Косер имаха некви полски.....не са лоши....или в Евро 07...предлагат италянски.....но незнам за 155 дали има...
    Иначе може да си спретнеш каквато и да е комбинация от други гърнета и резонатори стига да паснат на мястото.....въпроса е да не променяш диаметъра на тръбата.....ако искаш да е по шумна...спести задното гърне с резонатор или тръба....ако спестиш някой от средните....задното ще отиде по бързо...
    Last edited by Бобби; 21-06-2012 at 17:52.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #7
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Кажи точно кой гърнета искаш. Имам приятел който се занимава с грънци Та да го питам момчето дали може да свършим работа

  8. #8
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by TS View Post
    Кажи точно кой гърнета искаш. Имам приятел който се занимава с грънци Та да го питам момчето дали може да свършим работа
    ...ako прочете подписа ти....няма начин да не се обади))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #9
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ...ako прочете подписа ти....няма начин да не се обади))
    А не,че при мен е по-зле и от 316-ка ))

  10. #10
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Ами... Всички гърнета ми трябват... Прегледа, който беше преди адски много време установи, че умрели. Освен и като седя на едно място колата почва да се обгазява... Не видимо, но си намирисва бая... Та за момента проучвам, че имам други разходи, но скоро ще си трябва правене
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  11. #11
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Колега,не знам дали от 1.7 са съштите като твоите,имам някакви в мазето,ако ти вършат работа.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  12. #12
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ...ako прочете подписа ти....няма начин да не се обади))
    спамер
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  13. #13
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by radostin_ivanov View Post
    Колега,не знам дали от 1.7 са съштите като твоите,имам някакви в мазето,ако ти вършат работа.
    Изпускателната система на 1.7, 1.8 и 2.0 е една и съща ... Поне за 1.8 и 2.0 мога да дам гаранции, стига да не се отнася за 1.8 MY.95 Sport (Има едно гърненце повече...)
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Изпускателната система на 1.7, 1.8 и 2.0 е една и съща ... Поне за 1.8 и 2.0 мога да дам гаранции, стига да не се отнася за 1.8 MY.95 Sport (Има едно гърненце повече...)
    Че кое е това в повече, преди MY95 са с 2 средни, 1 задно и катализатор?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  15. #15
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Малко оспамихме темата, но като сравнявах моята с други 55-ци, имаше едно малко гърне в повече след катализатора.
    Или по-скоро другите са го нямали, щот бяха май само с по едно средно - както на показаната по-горе схема
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •