Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 55 of 55

Thread: Питане относно генерация.

  1. #46

    Default

    Не съм човек,който може да отговори на въпросите.Но все си мисля че изпускателната систена зависи от големината на клапаните(включително и всмукателния).Режимите за които е предвидена,а от тук тънка или дебела,заплетена или разплетена и тн.Скороста на газовете зависи на 50 % от ф-то и 50 % от дължината на тръбите на сакса и оплетката им.Стига съм ял ла.на и аз с глупостите ми.
    Като се заговорихме за режими вижте как някои хора помагат на каскадните дизели на BMW да вървят навсякъде.
    Ей ви и дипломна работа:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 4726676897_93d3c35f44_b.jpg  
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  2. #47
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by AnastasKOSTOV-REX View Post
    Не съм човек,който може да отговори на въпросите.Но все си мисля че изпускателната систена зависи от големината на клапаните(включително и всмукателния).Режимите за които е предвидена,а от тук тънка или дебела,заплетена или разплетена и тн.Скороста на газовете зависи на 50 % от ф-то и 50 % от дължината на тръбите на сакса и оплетката им.Стига съм ял ла.на и аз с глупостите ми.
    Като се заговорихме за режими вижте как някои хора помагат на каскадните дизели на BMW да вървят навсякъде.
    Ей ви и дипломна работа:
    Като стане на "зор" работата да отваря път към другите гърнета... Много ми е любопитно това някъде има ли го мерено реално какво прави?! Тест с графики и тн за да се види!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #48

    Default

    Да споделя и аз какви ги сътворихме...
    Нов резонатор на мястото на катализатора и ново крайно гърне. Тръбата между тях не е нова, но е с доста дебела стена, така че би трябвало да кара доста.
    От толкова сервизчета си избрах точно такова без преса за огъване, затова и е от няколко парчета с различно фи.
    Освен това на "майстора" му се развали и телеподаващото та сега е на груба заварка. След няколко дни ще отида пак да си довърши нещата и да измисли някак да се вдигне извивката на тръбата, която минава над жилото за ръчната, че е много ниско и на по-големи неравности закача.
    Та това е:
    http://hsrr.snimka.bg/automobiles/155.755314.30604747

    Парола: alfa155
    Последните снимки са на старото ми гърне.

    Задното гърне е това.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  4. #49
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Как е сега колата откъм шум и вървеж, само с тия двете гърнета-пък и гледам малко си разширил диаметъра, това гърне е ф60,а оригиналното е на 55? Аз моята точно така мисля да я направя, но с по-големичко крайно гърне.

  5. #50
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Със сигурност е шумна в момента.

  6. #51
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Sorry за офтопика,ама се сетих нещо като казахте Шумна
    Като си свалях стартера за рециклиране се наложи да свалим и дясната полуоска и припалих колата за да омекне спирачният педал за да развием гайката на главината.... а преди това бяхме свалили тръбите от двата колектора към катализатора..... Майко мила като я припалих щяха да паднат прозорците на сервиза ебас ии звука,мноо як ама не се седи в закрито помещение
    та тогава се чудех ако се махнат всички гърнета и се изкара една права тръба ,както правят някой хора с JTD-та какво ли ще се чува от В6
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #52

    Default

    Шумна е да
    А отначало беше като ЗиЛ После поотихна. Отдавам го на това, че издишаше от заварките и човека ги намаза с паста и така известно време докато стегне и уплътни.
    На мен не ми пречи бученето, но май контролните органи ще са на друго мнение.
    Ще покарам така няколко дни и като ходя пак може да сложим едно средно гърне.
    Не съм забелязал промяна във вървенето.
    Last edited by hsr; 30-05-2013 at 08:11.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  8. #53
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    та тогава се чудех ако се махнат всички гърнета и се изкара една права тръба ,както правят някой хора с JTD-та какво ли ще се чува от В6
    Ще стане доста шумна и вероятно ще стане и по-бавна.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #54
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    за бавното съм сигурен,а за шумът направо не ми се мисли
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #55

    Default

    Защо да стане по-бавна?
    Аз си мисля, че разхода ще се вдигне, но да стане по-бавна...
    Моя се вдигна, но и колата като, че ли стана по-пъргава
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •