Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Съединител на Алфа 166 2.0 TS

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post

    Няколко въпроса:
    1.Какво е съотношението между предавателното число и въртящия момент?
    2.Защо се наричат директни предавки.
    Малко помощ-в скоростните кутии(елементарен модел) има три важни вала-задвижващ, задвижван и междинен
    Преводното число на скоростната кутия дава връзката между въртящия момент на входния вал и този на изходния вал (ако пренебрегнем загубите в предавките)

    Примерно, ако една скоростна кутия на първа предавка има преводно число 3:1, това озвачава, че въртящият момент на изходния и вал ще е 3 пъти по-голям от този на входния.
    Директна предавка е тази при която преводното число е 1. Т. e. входният и изходният въртящи моменти са еднакви.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Много добре, все повече ми се издигаш в очите .По спомен предавателното число се движи от 3 до 8 в общите случаи , в зависимост от превозното средство.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18

    Default

    Вие сега изпитвате ли се..?
    Аз това имах предвид като казах, че щом туйнскрапа при зацепен на четвърта съединител си форсира, значи е още по-зле, отколкото си мисли собственика - с по-малкия си въртящ момент (в сравнение с нафтовия мотор), той има по-голям шанс да изгасне при зацепен съединител на 4-та, освен ако съединителя не е пълна тоталка, или бъркам..?

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Много добре, все повече ми се издигаш в очите .По спомен предавателното число се движи от 3 до 8 в общите случаи , в зависимост от превозното средство.
    Това за най-ниската предавка.
    При най-високата, преводното число обикновено е < 1


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Вие сега изпитвате ли се..?
    Аз това имах предвид като казах, че щом туйнскрапа при зацепен на четвърта съединител си форсира, значи е още по-зле, отколкото си мисли собственика - с по-малкия си въртящ момент (в сравнение с нафтовия мотор), той има по-голям шанс да изгасне при зацепен съединител на 4-та, освен ако съединителя не е пълна тоталка, или бъркам..?
    Не само аз съм изпитващия , после ще му пиша шест
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не само аз съм изпитващия , после ще му пиша шест
    Писана шестица на спомените ми от уроците по физика от страна на дипломиран специалист от областта на ДВГ, го приемам меко-казано с възторг.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    В интерес на истината отдавна не се занимавам професионално с коли и определям собствените си знания и възможности към момента като любителски(аматьорски)
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •