Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Алфата загрява

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    47

    Default Алфата загрява

    Здравейте колеги,
    имам проблем - алфата (166 2,4JTD 136hp) загрява като стоя в задръстванията. Ако е извън градско си държи 90C Последния път беше вдигнала малко над 100C и слезнах да проверя дали въртят перките, но не въртяха. Довечера ще я закача с FiatEcuScan там май имаше да се тестват перките дали въртят въобще. Четох, че проблема може да е датчика. Къде се намира този датчик и как се тества ?
    Мерси

  2. #2
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default 166

    Колега,нормално е загряването на 1-скорост вентилаторите започват да въртят на 98гр.,а 2-ра 108гр.

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by zumitaka View Post
    Здравейте колеги,
    имам проблем - алфата (166 2,4JTD 136hp) загрява като стоя в задръстванията. Ако е извън градско си държи 90C Последния път беше вдигнала малко над 100C и слезнах да проверя дали въртят перките, но не въртяха. Довечера ще я закача с FiatEcuScan там май имаше да се тестват перките дали въртят въобще. Четох, че проблема може да е датчика. Къде се намира този датчик и как се тества ?
    Мерси
    Датчикът е на термостата.Закачаш диагностиката и гледаш температурата от там и в същото време буташ един термометър в разширителния съд и гледаш какво показва или с ИЧтермометър мериш на корпуса на термостата и сверяваш показанията.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by alfa156jtd View Post
    Колега,нормално е загряването на 1-скорост вентилаторите започват да въртят на 98гр.,а 2-ра 108гр.
    това къде го видя това не е бензин бе, а дизел и перките се пускат 1-ва 92-3, 2-ра 95-6 щото ако се пуска на 108 гр сиреч на 110 гр не го търси тоя мотор вече...
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    това къде го видя това не е бензин бе, а дизел и перките се пускат 1-ва 92-3, 2-ра 95-6 щото ако се пуска на 108 гр сиреч на 110 гр не го търси тоя мотор вече...
    Хайде покажи едно жтд на което перката да се включва на 92-3 градуса.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Хайде покажи едно жтд на което перката да се включва на 92-3 градуса.
    мойто и по датчик и по фес е на толкова маааа няма ти обясня защо
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    мойто и по датчик и по фес е на толкова маааа няма ти обясня защо
    Това може единствено и само да стане ако си сменял картата за охлаждане, за да пуска по-рано перката.
    Друг начин не съществува, без да ми обясняваш защо.
    Предполагам, че е заради въпросителните ти в подписа, а от там мога да кажа, че някой нещо не си е свършил работата, за да пристъпваш към този вариант.
    Това вече сме го играли, споко.

    Не мисля, че темата обаче е такава.
    От твоя пост най-много човека да види 94 градуса и не работеща перка и да бега към сервиз, или още по-лошо да започне да купува чарколяци без смисъл.
    Last edited by BO; 25-06-2012 at 18:30.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Това може единствено и само да стане ако си сменял картата за охлаждане, за да пуска по-рано перката.
    Друг начин не съществува, без да ми обясняваш защо.
    Предполагам, че е заради въпросителните ти в подписа, а от там мога да кажа, че някой нещо не си е свършил работата, за да пристъпваш към този вариант.
    Това вече сме го играли, споко.

    Не мисля, че темата обаче е такава.
    От твоя пост най-много човека да види 94 градуса и не работеща перка и да бега към сервиз, или още по-лошо да започне да купува чарколяци без смисъл.
    В тая тема е ясно че просто първата му степен не се пуска
    А отностно моята тема, дори си имам и изведен бутон за 1 и 2 степен, освен автоматичното им пускане... а за свършената си е свършена перфектно просто в тия жеги и стокова кола си дига градуси, да не говорим за друга, макар сега да съм на по висок AFR и сигурно загрява по малко и от стоковица
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    В тая тема е ясно че просто първата му степен не се пуска
    А отностно моята тема, дори си имам и изведен бутон за 1 и 2 степен, освен автоматичното им пускане... а за свършената си е свършена перфектно просто в тия жеги и стокова кола си дига градуси, да не говорим за друга, макар сега да съм на по висок AFR и сигурно загрява по малко и от стоковица
    Голяма логика, викаш навън са жеги и решаваме да сложим бутони, за да не вдига температура до заводско предписаната за първа степен на охлаждане

    И какво, веднъж да дигне температура за охлаждане по вентилатор и мятаме двигателя в моргата.
    Да се върнем към времената на ремъците и перките, за да въртим вентилатори постоянно.

    п.п.2 В тази тема още не е ясно дали уреда му показва грешно и дали перките не му работят.
    Това се установява лесно с една диагностика и една термодвойка боцната в антифриза.
    Last edited by BO; 25-06-2012 at 22:11.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #10
    започва да се пристрастява Alfa166's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    37
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by alfa156jtd View Post
    Колега,нормално е загряването на 1-скорост вентилаторите започват да въртят на 98гр.,а 2-ра 108гр.
    аз моята я имам от 4 години и досега повече от 90 градуса не съм я видял, а вентилатора редовно си го чувам да включва. Сега като гледам в аутодата 2.4 136кс термостата го дават да отваря на 78-82 градуса, така че с тия 108 градуса яко ще ври чайника ми се струва
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 140hp 2001

  11. #11

    Default

    на 102 градуса е втората степен.

  12. #12
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa166 View Post
    аз моята я имам от 4 години и досега повече от 90 градуса не съм я видял, а вентилатора редовно си го чувам да включва. Сега като гледам в аутодата 2.4 136кс термостата го дават да отваря на 78-82 градуса, така че с тия 108 градуса яко ще ври чайника ми се струва
    И при мен е така след смяна на термостата от 90 градуса не мърда!
    Alfa 166jtd,1999

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post

    И какво, веднъж да дигне температура за охлаждане по вентилатор и мятаме двигателя в моргата.
    Да се върнем към времената на ремъците и перките, за да въртим вентилатори постоянно.
    ми да ти кажа честно твойта баварка в това виско прави точно същото нещо, в което няма нищо лошо дори е по-добре за мен
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #14
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default

    На баща ми ЖТД то си седи на 90-92 максимум

  15. #15
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default 166

    Колеги,говорим за 20в мотора който да го скъсаш да го форсираш повече от 90гр. не вдига,а тези градуси които ги пиша са по каталог.

Page 1 of 3 123 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •