Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Лепило/Силикон за Прагове 156 ?

  1. #1
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default Лепило/Силикон за Прагове 156 ?

    Колеги кажете ми надежно лепило или силикон за прагове изчетох сумати теми и така немога да преценя благодаря!
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  2. #2
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Полиуретанов силикон за джамове.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #3
    Запален Алфист Andi_88's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Пловдив маина
    Age
    35
    Posts
    35

    Default

    Колегата е напълно прав аз ги залепих със полиуретанов силикон на фирма Сика.Става много здраво и много надежно.Поздрави.
    Alfa 156 2.0 ts 155hp ZENDER Motorsport+GTA фарове.

  4. #4
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Колега, моите бяха лепени с полиуретанов силикон ама ей го на, единя е някъде около родните пътища...така, че огледай се хубаво и ако можеш си ги хвани и с болтчета поне на 2 места, че да не търсиш като мене после единични бройки
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #5
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Колега, моите бяха лепени с полиуретанов силикон ама ей го на, единя е някъде около родните пътища...така, че огледай се хубаво и ако можеш си ги хвани и с болтчета поне на 2 места, че да не търсиш като мене после единични бройки
    мерси за съвета колега аз ще си ги хвана с по 3 видии на праг + силикон да се надявам ,че ще държи

    благодаря !!!

    само да питам от долу има ли къде да се хване с видия или нещо подобно ? (да не взема да стана флинстоун като тъгна да пробивам :Д )
    Last edited by alfaa156; 25-06-2012 at 21:35.
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  6. #6

    Default

    Аз пък все си мисля че е добре да се хванат с такъв дето не държи особенно здраво, и да е нужно да може да носи малко повече от собствената тежест на самия праг......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by alfaa156 View Post
    мерси за съвета колега аз ще си ги хвана с по 3 видии на праг + силикон да се надявам ,че ще държи

    благодаря !!!

    само да питам от долу има ли къде да се хване с видия или нещо подобно ? (да не взема да стана флинстоун като тъгна да пробивам :Д )
    Има си места, но ти трябват щипки - не направо да навиеш винтовете в прага (то не че не може, ма не е желателно). Аз си купувах щипки които са за квадратен отвор, като се навие винтът разтваря крачетата и я заклинва.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    На оригиналните прагове, освен щипките, отдолу има място за болтове(3-4-5 болта по дължината) и в самото купе има съвпадащи дупки, само дето на тея, дето са без прагове от завода вътре е набутана някаква гума или нещо друго меко и нищо не се задържа в нея, не знам как е на тея с прагове фабрично...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    На моята имаше тапи. Като ги махнах, щипките влизаха без проблем. Мисля че бяха 6, или 7 по дължината на прага.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    На моята имаше тапи. Като ги махнах, щипките влизаха без проблем. Мисля че бяха 6, или 7 по дължината на прага.
    благодаря ви за инфото тия дни ще ги монтирам
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  11. #11
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    скромният ми опит с праговете:
    -досега премонтирани 3 пъти
    -първо с двойнозалепяща лепенка-3 месеца
    -силикон 6 месеца/пулеоретаново лепило-като купуваш чети за какво е/
    -сега предстои трети опит
    причините-само една като отида на сервиз не си гласят подемниците както трябва и като я вдигат натискат и отлепят праговете.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    причините-само една като отида на сервиз не си гласят подемниците както трябва и като я вдигат натискат и отлепят праговете.
    Точно това е причината да не е нужно да са хванати здраво праговете ти - щото има силикони дето ще го бетонират там тоя праг, но тогава лапата на подемника няма да го разлепи, а направо ще го счупи......
    А веднъж вече счупен, много трудно се прави и залепя повторно, става доста нифиливо.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13

    Default

    Колега,Аз го залепих с черен силикон на фирма Новел!За сега никакви грижи!Преди това какво ли не опитвах и се отваряха!Поздрави!

  14. #14
    започва да се пристрастява Michael's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Хасково
    Posts
    58

    Default

    Единият ми праг като дойде в България колата се отвори от средата и след много мислене и чудене го хванах с 3 видийки и отгоре само ръбовете запълних с безцветен силикон и сега е чук, и не личи въобще ако не ги знаеш видийте ако искаш мога да ти снимам да видиш къде съм ги сложил

  15. #15
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default

    Quote Originally Posted by Michael View Post
    Единият ми праг като дойде в България колата се отвори от средата и след много мислене и чудене го хванах с 3 видийки и отгоре само ръбовете запълних с безцветен силикон и сега е чук, и не личи въобще ако не ги знаеш видийте ако искаш мога да ти снимам да видиш къде съм ги сложил
    може ,ако не е проблем Някой от пловдив да знае къде се продават такива щипки ? обиколих 2-3 магазина дори в единия жената ме изгледа тъпо ,като и обясних :П
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •