Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54

Thread: Алфа 145 2.0 т.с.

  1. #1
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default Алфа 145 2.0 т.с.

    Здравейте колеги.Карал съм доста марки и модели коли,но Алфа само малко покарах на вуйчо 156-цата.От 2 години карам Фиат Браво 1.6 и от скоро започнах да се заглеждам по 145-ците със двулитровия двигател 150 коня.Може ли да ми дадете малко информация относно този автомобил,как е като здравина,разход и най-вече вървеж в сравнение с други марки със сходни двигатели.За поддръжката ми е пределно ясно понеже работя в магазин за авточасти и не ме притесняват малко скъпите части и разхода не ме притеснява особено,защото Фиата не мога да го смъкна под 10 в града,а го карам само на бензин.Всякакви мнения ще са ми от полза.Благодаря предварително.Поздрави!!!

  2. #2
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    само ще ти кажа че алфата с 2.0 Т.С не гори повече от фията който имаш и аз карам много често точно такъв фиат уж с по "новия" мотор под 10 не става градско и това ти казвам с мнооого галене на гаста а алфичката с не много галене 11-12 ако се опитам съм сигурен че и на 10 ще падне така че разхода е много сходен .. Иначе за мотора е малко капризен като цяло иска хубаво масло хубави части .. ако наливаш за качествени части проблеми според мен няма да имаш никакви .. аз моя като го взех понеже нищо не разбирах от алфа и бях карал все различни марки му наливах селения голд 10/40 таа за 5-6 месеца постоянно на прекъсвач с лошо масло нищо не му стана но знае ли човек предпочитам да се застраховам вече че 1 ремонт не е малко пари .. Като динамика мотора не е никак лош аз от тва което съм го сравнявал е по силен от меган(150) , вектра,калибра(150) 1.8Тауди саксо ВТС пежо 306 160 кониовия мотор (мн куц като цяло) за някой хонди няма да казвам че четат във форума и ще се сърдят после при стокови коли се представя на ниво вече лошото е че ако тръгнеш да я правиш колата части няма готови тунинг да си купиш отнякъде или ако има струват адски мн примерно при едно ХЕ не е така зимаш си смукател 2ра ръка 200 лв лексмал изпускател 2ра суперспринт ръка 150 лв имаш мн варианти за главата като парите са относително малко а алфичката съм останал с мнението че е направи си сам .. ама нека всеки сам си реши как го устройва .. тук във форума имаме няколко бързи такива алфи най добре е те да напишат кое как е
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Срамота Ивайло, продаваш части, а не можеш да си отговориш дали се разваля........ Щом не продаваш достатъчно части за Алфа, значи ................
    За горенето, не може да не гори, при положение, че доста върви........
    Последния Auto bild има една статиика - кой производител как лъже за горенето.....
    Last edited by toto99; 27-06-2012 at 09:18.

  4. #4
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Градско под 12 трудна работа, точно на 2.0 ТС!
    За вървенето - върви, само че трябва да е поне в 5000 оборота. До 3000 оборота изобщо не я търси, куц кон, както всички други ТС мотори.
    За поддръжката - не се различава особено от другите 16 клапанови мотори. По-скъпите неща са свещите и маслото (щото там компромис не трябва).
    Примерно цените на свещите са ти към 300 лв.
    Маслото ти е 120-150 лв.

    Ходовата част е калпава, като на всяка италянка (даже мисля, че е същата като на бравото). Там цените сигурно ги знаеш.

    Мотора е малко рисков като цяло. Ако я взимаш да я караш на ръчка и да се кефиш на повер-а, може да те изненада лошо в някой момент. Не че и ако я караш кротко пак не може да те изненада, ама шанса да роди като я ръчкаш е в пъти по-голям.

    Общо взето мотора е хубав, ако го глезиш. Хич да не е изкачат разни разходи като дебитомери, сонди, датчик колянов вал, дето все са сериозни цифри, ама няма как.
    Ако мислиш само да караш - забрави, приготви си левчета да я глезиш , и проблеми няма да има!
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  5. #5
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    За окачването на 145/146 не съм много съгласен.Ако го сравняваш със това на 156-цата мисля че е доста по здраво.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    11

    Default

    Колега, не знам за кой град говориш. Може при теб може да е по натоварен трафика. Не знам дали и 145 е купето в което е този 2.0 TS, НО на мен ми пада под 12 ако я карам спокойно ако я карам по-душмански си прав качва се до 12. За свещите: 240 лева ако правиш инвестиция за 100 000 иначе има и по евтини варианти (даже иридиеви денсо си купих за 180 от едно момче в рено форума). За маслото мисля, че няма какво да говорим, има море от марки и цени. В заключение няма правя изводи като "Мотора е малко рисков като цяло" или "Общо взето мотора е хубав", защото не мисля, че има нещо много плашещо и има както своите плюсове така и минуси.
    П.П. 1.6 на Фиата ти се развива в ниските обороти много по бързо от 2.0 ТС
    Разликата в разхода на 1.6 , 1.8 и 2.0 ТС не е много голяма.

  7. #7
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Ами чесно казано за Алфа почти не продавам части,за цените ми е пределно ясно.Браво-то също го поддържам само с качествени части,то също е с иридиеви свещи и както казах в предния си пост цените на частите не ме притесняват,мога да си позволя да го глезя,но идеята ми беше за разхода,защото мислех и за Браво с 5 цилиндровия мотор 147 коня,но там доста мощно си лапа гориво,а алфичките са доста красиви на външен вид.Също така аз съм такава личност,че ако не ми хареса и интериора колкото да е красива,здрава и евтина колата няма да я купя,а специално на 145-цата много ми хареса таблото и централната конзола особено ако е след фейслифта с кръглите духалки.Фиата също е пълен труп преди 3500-4000 оборота,това съм го преглътнал за италианките.И да ви кажа,че окачването на 145/146 е същото като на Браво 2000 кубика и Мареа.

  8. #8
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    За окачването на 145/146 не съм много съгласен.Ако го сравняваш със това на 156-цата мисля че е доста по здраво.
    Мне, сравнявам го с това на старата ми ланча (същото окачване). Много по-евтино е за поддръжка, но за издръжливостта не съм особено доволен.
    Долу-горе през 20-тина хил. км. я правих. Така няколко пъти с какви ли не носачи, все от среден клас. Мисълта ми е, че като на всяка италянка, не е особено здраво, а дали е по-здраво от на 156 не знам. Ще видим след ремонта колко ще изкара 156-цата. До сега съм минал 10-тина хил. км. от ремонта на ходовата и още е добре!

    ---------- Post added at 17:22 ---------- Previous post was at 17:15 ----------

    Quote Originally Posted by squasch View Post
    Колега, не знам за кой град говориш. Може при теб може да е по натоварен трафика. Не знам дали и 145 е купето в което е този 2.0 TS, НО на мен ми пада под 12 ако я карам спокойно ако я карам по-душмански си прав качва се до 12. За свещите: 240 лева ако правиш инвестиция за 100 000 иначе има и по евтини варианти (даже иридиеви денсо си купих за 180 от едно момче в рено форума). За маслото мисля, че няма какво да говорим, има море от марки и цени. В заключение няма правя изводи като "Мотора е малко рисков като цяло" или "Общо взето мотора е хубав", защото не мисля, че има нещо много плашещо и има както своите плюсове така и минуси.
    П.П. 1.6 на Фиата ти се развива в ниските обороти много по бързо от 2.0 ТС
    Разликата в разхода на 1.6 , 1.8 и 2.0 ТС не е много голяма.
    От Шумен съм, ама колкото и да се мъча, най-ниския постигнат разход ми е 11.5 (само веднъж го достигнат, и то така съм карал като трабант... само за пробата, да видя колко най-малко може да слезе). При положение, че данните на производителя са 11.5, трудно ще го докараш на по-малко на кола на 200+ хил. км
    Разбира се всичко е възможно, ако имаш някакви проблеми (примерно бедна смес да речем).
    Но общо взето аз не мисля, че е нормално за тоя мотор.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  9. #9
    започва да се пристрастява basterz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    35
    Posts
    83

    Default

    Колега аз карам 1.6 алфа и знам, че разлика в разход между 1.4 1.6 1.8 2.0 2.0qv почти няма.
    Всичко което ще кажа е на база на 5 години каране на алфа 145
    Относно разход 10-12 като 10 е много трудно постижимо.
    Относно окачване при мен се случи само смяна на биалетки и долен носач за 60-70 000 км. Така, че зависи и как я караш ако една кола се пази тя се разваля по - малко ако всяка дупка шахта е твоя съответно ще правиш окачване по - често. Все пак понятие като "Вечен метал" няма

    Относно дебитомер ламбда сонда стъпкови моторчета свещи и прочие всичко е сменено еднократно и вече около 25 000 30 000 няма проблем.

    Масло хвърлям на 8 000 - 10 000 км слагам само Селения 20к естествено има и други варианти.

    Относно сравнение с други коли от този клас за мен алфата ми дава най - приятно изживяване с всичките си косури но както знаем безпроблемна кола няма. Вози малко твърдо но пък завива доста добре с висока скорост и добри гуми . За 2.0 доста клипчета съм гледал как наказва коли от доста по-висок клас но е била и наказвана.

    Който ти каже, че 2 3 5 години нищо не е правил по колата си само налива и кара или лъже или е 1 на 1 000 000. Направи си сметка сам ако ти харесва си я взимай. Всяка стара кола бърка в джоба та дори и нови гаранционни също.
    Alfa Romeo 145 1.6 120HP

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Като бивш собственик на 146 ti и като човек който от време на време подкарва 146 2,0 и 155 2,0 ще ти кажа - 2-ката си е 2-ка Може да не върви кой знае колко, ама кефа да я караш е голям, особено ако е без резонатор на входящата тръба преди филтъра По-голям кеф прави само 6-така, ама там отиваме в други измерения.
    145 qv върви повече от браво hgt - незнайно защо, въпреки че по каталог трябва да са равностойни.

    Ако я взимаш за кеф и не те притеснява разхода - скачай. Иначе на моята съм свалял и на 7,5, ама на дълго и с пенсионерско каране. Градско под 12 мнооого трудно. Извънградско реалистично е 8-9, независимо дали караш с 120 или с 180.

    Окачването е просто и относително здраво - ти си наясно с това. Малко по-скъпо идва обслужването на мотора - колегите по-горе са ти казали. Имаш допълнително и ремък с ролка за баланс валовете, който се слага само на 2,0 ТС. Някои части също са типични само за вариант 2,0 ТС, ма не са болка за умиране.

    Гледай по възможност да е някоя с ясна история, че напоследък доста родили 2-ки има по форума. Общо взето е малко на късмет, че вече са си на годинки и съответно пробег 145-ците.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    е то има и такива дето 1 лев не дават по колата за 2-3 год и после не става и за скрап ама викат е мн здрава кола излезе.. пък колата е вече тотал.. Колкото до колегата с разход 12 искам да попитам ти в купе на 145 ли го караш тоя мотор или в 156 ца ? като си има не малка разлика и да попитам предимно сам ли караш или с мн пасажери? аз ако карам до 2200 оборота и съм сам вътре съм сигурен че разхода ще е не повече от 10 в Бургас но не съм засичал де но е имало моменти в които съм карал така известно време
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  12. #12
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Вземам я изцяло за кеф,не искам да я правя бегачка и да се гоня с нея(е не е изключен някой старт),просто искам да мина на нещо по-мощно,а 145-цата ми грабва не само окото ,а и сърцето,но не ми се кара 145-ца с по-малък мотор.Както писах в по-горните постове Фиата не мога да го смъкна под 10 и карам само на бензин и то ако карам съвсем човешки,иначе по Фичката съм преправил доста неща,като се почне чип,генерация,колектори,филтър,кутия,прекъсвач(на по-високи обороти) и валове и ми дава разход грубо 12.Та не е ли по-добре да ми дава 12/100 едно ку ве.Да има други марки вървящи коли,но аз съм маниак на тема италиански автомобили и друго не искам да погледна.

  13. #13
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    най добре иди да пробваш ако ти хареса значи ще знаеш кво търсиш ако си от бургас или региона ела да видиш моята ще я покараш и ще решиш дали такава кола ти трябва щото може и да не ти хареса като динамика .. има и едно ХГТ точно срещу нас и него може да покараш но е доста по бавно според мен или нещо му има .. на мен не ми харесват някои неща в кувето като почнем от мега твърдата хидравкила с 2 ръце въртиш а не съм слаботелесен другото което е че завива мн малко направо ми е мъка да я карам сравнение със Е290то на баща ми .. не ми харесва и как се държи в завой амортисиорите са ок пружините също окачването е правено преди 2 месеца и друса не се стои вътре но колата не стой като саксо втс например тая малка въшка на 1 участък където карам алфата с 130 саксофона минава с почти 150 без да те е страх кои знае колко мн
    Last edited by tqnbtb; 27-06-2012 at 21:07.
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  14. #14
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Карал съм Браво ХГТ и не ми хареса особено като вървеж,имам чувството,че с моето 1.6 ще го разстрелям тежко.Докато се развърти тоя петак мога да изпуша една цигара.Мареа ХГТ на 400 метра ме бие с половин кола,това не ми е оферта.Иначе за твърдото окачване,на мен точно това ми харесва,сега Фиата ми е с най-твърдото окачване на Eibach и знам какво е.Просто за няколко дена се влюбих в тази алфа без дори да съм се качвал в такава.

  15. #15
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Взимай си 145-цата тогава. Все пак не затваряш някви милиони. Има ги за по-малко от 2 бона .
    Ако излезе родилка, ше го оправиш, и ремонтите вече не са чак пък толкоз страшни.
    Както ти е казал колегата по-горе, на 2.0 имаш едни баланс валове допълнително за обслужване (които повечето колеги тук, както и аз самия, сме го резнали тоя ремък и няма ядове).
    Щом ти е на сърцето вземи си я! А наистина двойката си е двойка, освен разходите като на всяка кола, ще ти носи и големи дози кеф !

    И последно - аз на твое място бих се възползвал от офертата на колегата от бургас. Отиди, повози се, покарай една такава кола, и после ако все още ти е на душата и я усещаш като "твоята кола", не му мисли ами си купувай и ...
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •