Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 54

Thread: Алфа 145 2.0 т.с.

  1. #31
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Този с металния капак е CF1 мотора. Мисля, че имаше разлика в работата на свещите между CF1 и CF2, едния работеше с малка и голяма свещ едновременно, докато другия палеше малката на единия цилиндър и голямата на другия. Тъй че разликата определено има
    само че, не знам колко е по-здрав .Според мен все тая... най-добре да гледа екземпляра да е запазен като цяло и ако може с проследима история на обслужването до момента, а не толкова дали е CF1 или CF2.
    Че иначе метални, пластмасови... ако е родилка ще е кофти късмет
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 29-06-2012 at 13:26.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  2. #32
    започва да се пристрастява indig0's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    с. Катуница, Пловдивско
    Posts
    75

    Default

    Колеги, в тази тема мисля, че е удачно да ви споделя и помоля за съвет. В момента съм с 1.4 TS 98-ма. В процес на събиране на кинти съм и планувам да продам сегашната си красавица и също и аз да се оженя за едно QV. Имам човек който редовно вкарва с автовоз от други държави коли. Като съм махнал сегашната и имам достатъчно пари мисля да му поръчам да ми намери едно QV. Гледах в германското mobile за 944 euro или паунда не си спомням точно 2000г. QV новия facelift, кръглите халогени. Червена лъскаше боята пастирана поне няколко пътя. Естествено понякога външния вид лъже, но на снимка само толкова се вижда. Всеки който съм попитал ми казва, че имам ли възможност е по-добре от чужбина да си вкарам кола. Вие как мислите? И ако поръчвам на моя човек да държа ли кой мотор да ми търси CF1 или CF2 ???

  3. #33
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by indig0 View Post
    Колеги, в тази тема мисля, че е удачно да ви споделя и помоля за съвет. В момента съм с 1.4 TS 98-ма. В процес на събиране на кинти съм и планувам да продам сегашната си красавица и също и аз да се оженя за едно QV. Имам човек който редовно вкарва с автовоз от други държави коли. Като съм махнал сегашната и имам достатъчно пари мисля да му поръчам да ми намери едно QV. Гледах в германското mobile за 944 euro или паунда не си спомням точно 2000г. QV новия facelift, кръглите халогени. Червена лъскаше боята пастирана поне няколко пътя. Естествено понякога външния вид лъже, но на снимка само толкова се вижда. Всеки който съм попитал ми казва, че имам ли възможност е по-добре от чужбина да си вкарам кола. Вие как мислите? И ако поръчвам на моя човек да държа ли кой мотор да ми търси CF1 или CF2 ???
    CF1 се монтира до 97-ма май. Ако търсиш 2000+ година, няма да е с този мотор.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  4. #34
    започва да се пристрастява indig0's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    с. Катуница, Пловдивско
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    CF1 се монтира до 97-ма май. Ако търсиш 2000+ година, няма да е с този мотор.
    Ааа ясно ... мерси колега.

  5. #35
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Лично аз съм се спрял на екземпляр преди фейслифта и е със стария мотор.Някой може ли да ми каже тоя мотор има ли белези или е като Фиата,зацепването на ангренажа да става с пети.Иначе за баланс валовете аз мисля(ако взема алфата) да си карам с тях,въпреки,че ремъка им е 50лв.Знам,че могат да се изолират,но мисля всичко да си е наред по колата.

  6. #36

    Default

    Да изразя и моето мнение като бивш собственик на 145 QV.
    Първо-това е единствената кола от всички които съм имал
    или карал и не мозах да уморя.Карах я 5г.само
    ръчки,дръпки и т.н.,после си я продадох с перфектен двигател(знаете на части замина).

    Второ-това е една от малкото коли които от първия до последния ден ми правиха кеф да я карма.
    А това че половината нови абтомобили не вазат пред тоя
    модел на алфа е др. въпрос.
    Страшно динамичен,пъргав и стабилен автомобил за смешна цифра пари.В класа си за мен е най-доброто
    от старите автомобили.

    Трето-подръзката на тая кола е смешна(влезте в другите форуми да видите др.марки автомобили с какви пари се
    поддързат-АУДИ,BMW,МЕРЦЕДЕС,ВОЛВО,ХОНДА и др).
    Повечето скъпи части са консуматив,а в България
    много не обичаме да даваме пари за такъв тип консумативи.
    Сменени едникратно(ламбди,дебитомери и прочее)
    забравяш за тея части.

    п.с.
    Всеки който се насочи към този модел нека да не се
    замисля.Няма човек който да съм го повозил или дал да
    покара и да не се е изкефил максимално.
    Last edited by nikolai_145_qv; 30-06-2012 at 08:44.

  7. #37
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Габрово
    Posts
    10

    Default

    Има една доста читава в Габрово син металик кожен салон,на мой познат е иска да я сменя защото количката на малкия трудно се събира!Ако искаш да я видиш това е http://www.cars.bg/u724297

  8. #38
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by hamoto View Post
    Има една доста читава в Габрово син металик кожен салон,на мой познат е иска да я сменя защото количката на малкия трудно се събира!Ако искаш да я видиш това е http://www.cars.bg/u724297
    Благодаря колега,но за сега съм на мерил екземпляра.За сега,както ме посъветваха колегите ще наблегна на моторите преди фейслифта,вече ако нещо се обърка тогава ще гледам и за 155 коньовата версия.

  9. #39

    Default

    Интересен екземпляр наистина - за първи път виждам такъв салон и такива джанти с 4 дупки...
    Вътре обаче е фейс, а броните не са...
    Двигателя трябва да е с пластмасовия капак CF3...

  10. #40
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    За кой вътрешен фейслифт говориш ?
    Защото колкото успях да видя вътре не е с ринговете на километража и по духалките.
    Ако мога да го нарека така, това е фейслифт 1 (новото табло без рингове).
    В тоя случай броните си съответстват на интериора.
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  11. #41
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Quote Originally Posted by diapper View Post
    За кой вътрешен фейслифт говориш ?
    Защото колкото успях да видя вътре не е с ринговете на километража и по духалките.
    Ако мога да го нарека така, това е фейслифт 1 (новото табло без рингове).
    В тоя случай броните си съответстват на интериора.
    Колко версии има на фейслифта? Аз дори не съм виждал толкова тъмен заводски салон.

  12. #42
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Ще ги подредя така както са излезли на пазара :
    1. Старото табло (боксерите ,първите QV,ti и TD)
    2. Новото табло,без ринговете и преди външния facelift (Twin Spark,QV,ti и TD)
    3.Новото табло + хромираните рингове + външния facelift ( Twin Spark,QV,ti,JTD)
    Има и нещо като "междинни версии" те са с пластмасовия капак на двигателя,визия по т.2 и циферблата на километража е различен.
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  13. #43
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Колко версии има на фейслифта? Аз дори не съм виждал толкова тъмен заводски салон.
    Корите на вратите със сигурност не са заводски, защото заводската кожа на вратите е с 3 червени шева
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  14. #44
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Виж ти какво било Явно показаната е т.2

    Колегата ако не е заклет бензинджия, му препоръчвам да пробва и JTD версията с направените задължителни подобрения... доста са приятни
    Last edited by DMS; 30-06-2012 at 13:01.

  15. #45
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Виж ти какво било Явно показаната е т.2

    Колегата ако не е заклет бензинджия, му препоръчвам да пробва и JTD версията с направените задължителни подобрения... доста са приятни
    Благодаря колега,но задължително искам бензин и точно КуВе.Ако беше друго щях да си карам Фиатчето.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •