Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: Project Zwo: 145 QV Nero

  1. #1
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default Project Zwo: 145 QV Nero

    След дълъг размисъл реших да направя следното:
    Останаха ми мн малко неща по оптиката на 206-цата и се отказах да и пипам двигателя. Така си е добре...обачеееее, не може да не ми хрумне някаква щуротия на мен.

    Та така се роди Project Zwo!
    Пролетта на другата година, сиреч някъде май месец искам да си намеря черно QV, като на Шоко старато Номера е такъв, че ми трябва QV заради окачването, спирачките и всичките екстри inside. Двигателя може да харчи повече масло от колкото бензин, защото...ще кажа след малко защо.
    Искам да е черно, за да може да го боядисам в черна перла с няколко цвята перли в боята. Така няма да имам много ходене по документи за смяна на цвета.
    Колата в мига, в който я купя си я слагам в гаража и не я карам. Каквото мога го правя сам. Плана е да се раздуят калниците леееекинко, ако се наложи, за да влязат 17" от GTA.
    По интериора смятам да не пипам много. Мисля си, че ако не ми платят Мерцедеса на 100%, ами на 70-80% и ми го върнат, може да се направи някакво извращение с интериор на SLK, ама това не е решено за сега.
    Най-интересното нещо, за което ще сте ми нужни вие и особено някой от вас е, че двигатела няма да остане 2.0, ами това, което искам да направя е да се вгради V6. За 2.5 от 155-ца съм сигурен, че ще го събере, но за 3.0 от 164-ка не знам точно.
    Та този проетк за сега дори не е започнат, но в главата ми имам чувството, че е почти завършен.
    Готиното е, че нямам зор. Ще си карам 206-цата през това време и няма да остана без кола. За около 1 година спокойно без да се лишавам от нищо мисля, че мога да инвестирам в тази машинка и този проект и съм много надъхан.
    Нали искахте пак да съм с Алфа...и аз искам! :P

  2. #2

    Default

    Тука в Бургас докато си турсих глава за Волвото видях в едно мазе на една морга, шанаджийска, малко хора я знаят, двигател голям алфа. Беше шестак сто процента щото имаше шест лъснати всмукателни колектора другото беше ръждясало и прашасало като в морга. Но съм сигурен в това че бе алфа шестак. оня дет се ровише ми каза че бил голяма кубатура и никой не го искал. Но си беше цял с кабелите и т.н. незнам дали има комп. Ако си заитересован ще отида да го снимам и ще го пратя.
    ок?

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  3. #3
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Принципно ще ми бъде полезно да.
    Все още не знам дали ще събере 3.0, но лично аз съм виждал конверсии с 2.5 от 155-ца.
    Иначе ако е с електрониката, си е оферта.

  4. #4
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Трябва да питам Гиги - преди 3 -4 месеца говорихме с него за едно ЧЕРНО QV (май по ново от неговото) имало смачкани малко ламарини - ама не страшно и мислеха да го вземат за съдружника му (ама момчето нещо му трябваха пари за новата зала и се отказаха) Ще разпитам пак Гиги - може пък да не са го продали -иначе май към 3 -3,5 хил лв ако не се лъжа
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  5. #5
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    То парите за колата след февруари ще ги имам.
    Но е хубаво да идват предложения и оферти, щото нищо не се зане!
    И ми е притеснено някакво...черно QV...се пак ми е на сърцето...

  6. #6

    Default

    Утре ако имаш късмет и е там двигатела ще го снимам, нали си брат по коли и душа, аз имам алфа ма возим в пежа служебно и те разбирам. Тва пежото (не твоето сигурно) е бати КЕНЕФА!
    Ша та подкрепим! па после ще пишеи имената ни некъде с малки букви

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx
    Принципно ще ми бъде полезно да.
    Все още не знам дали ще събере 3.0, но лично аз съм виждал конверсии с 2.5 от 155-ца.
    Иначе ако е с електрониката, си е оферта.
    Както казва Павката ако требе и мотор от ЗИЛ ще се сложи но имаше скоро във форума линк към една Алфа 145 3.2 ГТА така че няма проблем стига да намериш човек който да ти присади мотора

    Успех баце и ше помагаме с квото можеме
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx
    Принципно ще ми бъде полезно да.
    Все още не знам дали ще събере 3.0, но лично аз съм виждал конверсии с 2.5 от 155-ца.
    Иначе ако е с електрониката, си е оферта.
    Ми ако не се лъжа блока на 2.5 и 3.0 е един и същ. А и щом има направена 145-ца 3.2 GTA... остават паричните средства и желанието


    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  9. #9
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Този вариант също не е лош, май





    Ето и автомобилчето:



    Ето линк към страницата с повече снимки
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #10

    Default

    И аз мислех да предложа варианта на trustworthy, но може би ще е по-лесно да се намери V6 двигател, отколкото 4 цилиндров турбо от Q4.
    Сега ми дойде и друга идея, 6 цилиндровият турбо мотор от 164 става ли?
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  11. #11
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default


    A колко ме зарадвахте с тези снимкиииии...

  12. #12
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    опа, хубава идея.
    та за 2.5 от 155 мотора, той е 12клапанов, а този 3.0 е хубаво да е 24 клапанов, незнам дали това не води до промяна в общия габарит на агрегата, НО както виждаш тия щом 3.2 са сложили, а той е само 24клапана, начи може

    според мен 2.0 турбо мотора от Q4 си е ланча мотор, докато тоя V6 на 60 градуса е класика на Алфа Ромео и е по-добра идея

    и последно, такув мотор (3.0 24в) и аз съм виждал в предния сервиз на Ауто Италия за Бургас, дето е с/у Океански риболов, не помня как се казваше ....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  13. #13
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Вчера говорих с Гиги за онова черно QV- цената е била 2 500 ама има ламарини за правене и предно стъкло трябва да се купи (шасито е здраво)
    Другото което каза Гиги е че салона е зле, ама предполагам ти така или иначе ще искаш да го претапицираш с кожа или нещо друго.
    Според Гиги колата още не е продадена и може би и до пролетта няма да се продаде- така, че нищо не бърка да я огледаш по нататъка.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  14. #14

    Default

    А двигатела как й е на тая черна алфа?

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #15
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    А двигатела как й е на тая черна алфа?
    Зле - ама предполагам все някоя и друга част Шоко ще може да продаде
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •