Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 57

Thread: турбо? - относно MadCowTuning

  1. #16
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    добре бобо бил ползвал скъпи неща ето ти един списък които пиша наизуст и по спомени и въпреки че не съм участвал в ъпгреида съм подочул:
    турбо -т3 втора ръка от морга
    интеркуулер -заводски от фиат купе турбо 2-ра ръка
    блоуоф - нов на бош аз съм го купувал вероятно знаеш колко струва
    маслен кулер- втора ръка от морга от фиат дизел
    има и други места където са спестени пари и за труд не се е плащало и въпреки това цената е около 5 бона за 220 коня на 0.7 бууст колата е на пътя от една година дава и се сичката газ и нема грижи а вие предлагате за по малко пари подобен тунинг чакаме да видим проекта ви с които ще се докажете

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Такаа супер сега както казаха някой колеги трябва да ни убедите че знаете кво правите Лично за моята кола колега повярвай ми от където и да намериш частите които съм вложил в нея ще излезнат по-скъпо
    Но да оставим мойта настрана и да видим как виждате решенията на някой неща

    1. алфите работят на 10.5 степен на сгъстяване на 0.4 - 0.5 налягане какво става в камерата ?

    2. Което е свързано и с първото - електрониката каква е? как се настройва ? - особенно ме интересува аванса как настройвате ?

    3. Незнам но на колегите от форума им убягва нещо доста важно искам да го изясним - колектора за турбината какъв е? кой го прави ако е правен? и какво правиме с изпускателната система?

    4. Инжекторите на атмосверка няма начин да захранят турбо кола - тука какво правиме?

    5. Предполага се че при 0.5 на заводско сгъстяване колата с турбината ще грее доста и маслото и водата - решение има ли ?

    6. Гаранция затова колко и при какви условия мотора ще издържи има ли?

    Искам колегите да не ме разбират погрешно тези въпроси са реални и не се заяждам а искам да уточниме за да стане кристално ясно
    Първо искам да уточня, че при 0.4 налягане механичното натоварване на двигателя се увеличава с не повече от 10 %. Това означава, че практически няма проблем нито за буталата нито за биелите. Натоварването от инерционните сили в долна и горна мъртва точка е толкова голямо в обикновения двигател, че увеличената компресия в следствие на надува на турбото е почти незначителна. Естествено при увеличаване на компресията се повишава и температурата в цилиндрите, но това увеличение не е толкова голямо при това нялягане и за да се избегне е достатъчно да се постави интеркулер с ефективност над 60%. За да не говорим празни приказки ето и илюстрация на това, което казвам.

    Тук нещата са дадени за компресия 10, но ясно се вижда, че при 0.4 бара работа върши и интеркулер с ефектижност 20%, което е един много скапан интеркулер Кулер с ефективност 50% е достатъчен за налягане от сорта на 0.5 бара. Това са неща изпитани в практиката, но нали ние българите все не вярваме, за това условията ни са такива: Инсталира се цялата система и задължително се монтира ЕГТ. Ако ЕГТ-то покаже, че всичко е наред при различните режими на двигателя. Колата остава така. Ако има опасно високи стойности се слага подложка за разреждане. Отделно ЕГТ-то се настройва да намялява буста ако регистрира високи температури. Ето и отговорите на въпросите ти:

    1. Достатчно е да се инсталира ефективен кулер за да се избегне прегряане при тази компресия.
    2. За сега работим с допълнителна електроника. Инжектор драйвер, който управлява допълнителни дюзи и авансатор на ДЕК. Настройването става както си трябва с ЕГТ и Широколентова сонда. За този буст не смятаме, че е необходимо да се ходи на Диностенд, но все пак ако някой държи да се изтиска максималното от сетъпа може да се отиде и на дино.
    3. За инжекторите вече казах, че се ползват допълнителни.
    4. При това нялягане реално няма проблем за охладителната система. Маслото трябва задължително да е синтетично с висоа работна температура, но не и голям толеранс. 10w-50 е перфектно. Ако се ползва хубаво масло няма нужда от маслен кулер при това налягане.
    5. Естествено ако нещо се прецака и е очевидно, че проблема е в настройките ще го оправим, но ти знаеш че хората обичат да пипат и всеки може да си прецака двигателя сам много лесно. Разчитаме все пак на отговорността на хората за собствените им коли.

  3. #18

    Default

    Добре. До тук ок.
    Аз искам да бутнем нещата към простия потребител. Т.Е> към мен. Аз не съм спец и съм единствено достатъчно запознат. Човек дето не е сглобил и една турбо кола не може да дава мнение за това няма да давам, ще питам
    Това тук е форум на алфа. Та значи ето аз като заинтересован клиент искам да ме убедите защо като имам парите в ръка и реша моя кошник да му туря турбо примерно да не си оставя колата в ръцете на Бобо и компания ами да я дам на вас.
    Така. Искам да напишете примерна оферта. Колко ще струва както каза Вальо, да ви дам колата и да я взема готова. Не ме интересува друго и какви гаранции ще дадете, в какви режими на работа, какви технически прегледи, какво гориво. масло и т.н. Конкретно за алфи, не за опели, не за пежа, не за урангутани...
    Аз примерно съм навит давам Ви колата и подписваме договор. Аз Ви давам 1.6 ТS 120 коня еди колко си вата, нютонметри, раход и т.н. Ко трябва и правите дино да видите кво ви давам. Вие ми казвате, че промените ще са в рамките на примерно 160-170 коня и т.н. При това давате гаранция. Също така и период за изработка и гаранция на компонентите. За мен е важно всичко да е нормативно описано. Да мога кат не съм доволен да ви съдя. Пък като ви осъдя ще си изгубите хляба, ако с тва си го вадите. Ако ли се справите (което Ви пожелавам) ще спечелите нови клиенти.
    Така се прави. Дори като първи клиент може да се напише и договор за реклама и т.н. Кат не съм доволен и всичко го има черно на бяло даже и в България ще ви осъдя.
    Иначе никога никой няма да ви има доверие. И ако реша да си дам парите ще ги дам в ръцете на Бобо. И да я счупи Ви казвам, че ще простя. Щото му имам доверие, щото ще си признае ко обърка и така нататък, и некви необясними неща. Ама поне се е доказъл. Спечелил е ДОВЕРИЕ.
    Вас не ви познавам може и да сте най-добрите. Докажете.
    Аз бачкам в областта на спорта и на хора дето не са вкусвали вкуса на водата гледам по друг начин. Надявам се ме разбрах те.
    Благодаря за вниманието.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    Добре. До тук ок.
    Аз искам да бутнем нещата към простия потребител. Т.Е> към мен. Аз не съм спец и съм единствено достатъчно запознат. Човек дето не е сглобил и една турбо кола не може да дава мнение за това няма да давам, ще питам
    Това тук е форум на алфа. Та значи ето аз като заинтересован клиент искам да ме убедите защо като имам парите в ръка и реша моя кошник да му туря турбо примерно да не си оставя колата в ръцете на Бобо и компания ами да я дам на вас.
    Така. Искам да напишете примерна оферта. Колко ще струва както каза Вальо, да ви дам колата и да я взема готова. Не ме интересува друго и какви гаранции ще дадете, в какви режими на работа, какви технически прегледи, какво гориво. масло и т.н. Конкретно за алфи, не за опели, не за пежа, не за урангутани...
    Аз примерно съм навит давам Ви колата и подписваме договор. Аз Ви давам 1.6 ТS 120 коня еди колко си вата, нютонметри, раход и т.н. Ко трябва и правите дино да видите кво ви давам. Вие ми казвате, че промените ще са в рамките на примерно 160-170 коня и т.н. При това давате гаранция. Също така и период за изработка и гаранция на компонентите. За мен е важно всичко да е нормативно описано. Да мога кат не съм доволен да ви съдя. Пък като ви осъдя ще си изгубите хляба, ако с тва си го вадите. Ако ли се справите (което Ви пожелавам) ще спечелите нови клиенти.
    Така се прави. Дори като първи клиент може да се напише и договор за реклама и т.н. Кат не съм доволен и всичко го има черно на бяло даже и в България ще ви осъдя.
    Иначе никога никой няма да ви има доверие. И ако реша да си дам парите ще ги дам в ръцете на Бобо. И да я счупи Ви казвам, че ще простя. Щото му имам доверие, щото ще си признае ко обърка и така нататък, и некви необясними неща. Ама поне се е доказъл. Спечелил е ДОВЕРИЕ.
    Вас не ви познавам може и да сте най-добрите. Докажете.
    Аз бачкам в областта на спорта и на хора дето не са вкусвали вкуса на водата гледам по друг начин. Надявам се ме разбрах те.
    Благодаря за вниманието.
    Ами реално няма как да ти докажем освен да видиш кола правена от нас. Принципно същите неща, които е направил Бобо по неговата алфа можем да ги направим и ние. Естествено и на съответната цена. Но ти кажи какви доказателства приемаш.
    Поинтересувай се как стои въпроса с гаранциите и договорите в другите фирми и ще видиш, че няма такава практика. Аз вече казах, че каквото сме си напавили ще си носим отговорност. Естествено е ако ни нямаш доверие, а имаш доверие на Бобо да отидеш при него. И аз така бих направил Точна оферта мога да ти напиша ако видя колата а и като разбера какво точно искаш, защото има много въпросителни. Така наизуст не мога да ти кажа.

  5. #20
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    За да не стане едим голем цитат поста ше пиша директно

    1. Мене ме оставете на мира аз турбо конверсии не правя освен за много близки приятели

    2. Колега дай да видиме направени коли И да видя как така със стандартна схемичка за всеки мотор можеш да изчислиш механичното натоварване на мотор който първо е 10.5 а не 10 да не говориме че 90% от колите тука са с челосани глави И на всичкото отгоре тоя мотор не е 1.6 16V 90 коня а е 120 коня

    3. Нямам отговор кво правиме с колектора и генерацията

    4. Аванса го оправяте с авансатор демек в целия диапазон аванса се връща некви градуси назад или

    5. Колега моя мотор понеже говоря от опит РАЗРЕДЕН - грееше на 0.5 Карам само льоман ако ти говори нещо

    Понеже 100 пъти ясно повторих че не се заяждам а искам да уточниме нещата или не си ме разбрал или не искаш Ма те моля тука без заяждания че лесно паля

    И имам една молба за да ти стане ясно за какви коли говориме ти предлагам да прочетеш малко на тема 1.6 ТС мотора на алфа за да видиш какво представлява какви "екстри" има и да дадеш цена щото не вярвам че като видиш колата ще ти дойде вдъхновение и ще кажеш цена И не вярвам че без да прочетеш какъв мотор аджеба правиш ще можеш да постигнеш друго освен невървящ строшляк Ако толкова много искаш ми звънни на 0888 232 484 ще ти докарам един 1.6 ТС да го гледаш
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #21
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    аз само да добавя че алфите си греят щото не случайно има нужда от маслен радиатор на атмосферка
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #22

    Default

    Да бяха само те...

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    аз само да добавя че алфите си греят щото не случайно има нужда от маслен радиатор на атмосферка
    Малко офф-топик моля отговорете ми на лс и ми делнете мнението. Ама защо всички казвате, че греят мойта що не грее!? Повече от 70 не минава или ако мине е само за минута 2 докат отвори термостата и пак пада!?
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  9. #24
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Quote Originally Posted by търтей
    аз само да добавя че алфите си греят щото не случайно има нужда от маслен радиатор на атмосферка
    Малко офф-топик моля отговорете ми на лс и ми делнете мнението. Ама защо всички казвате, че греят мойта що не грее!? Повече от 70 не минава или ако мине е само за минута 2 докат отвори термостата и пак пада!?
    Ми тя твойта не случайно е 4 коня по малко от предната Иначе говориме за понапомпени вариянти Кат например от 2.0 8 клапана алфа вадят 148 коня
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #25
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by DeX
    Quote Originally Posted by търтей
    аз само да добавя че алфите си греят щото не случайно има нужда от маслен радиатор на атмосферка
    Малко офф-топик моля отговорете ми на лс и ми делнете мнението. Ама защо всички казвате, че греят мойта що не грее!? Повече от 70 не минава или ако мине е само за минута 2 докат отвори термостата и пак пада!?
    Ми тя твойта не случайно е 4 коня по малко от предната Иначе говориме за понапомпени вариянти Кат например от 2.0 8 клапана алфа вадят 148 коня
    той говори за водата бре
    а за 8 волтовите сички знаем че рулез))
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #26
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    той говори за водата бре
    а за 8 волтовите сички знаем че рулез))
    Е и аз за нея говоря де Рулез ... верижни трактори .,... стига офтопик
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #27
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by търтей
    той говори за водата бре
    а за 8 волтовите сички знаем че рулез))
    Е и аз за нея говоря де Рулез ... верижни трактори .,... стига офтопик
    местни го плс в општи сборове и да си долафим - петък е се пак)
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #28

    Default

    Към темата,
    аз тука имам приятели дето притежават фирма за ремонт и производство на корабни двигатели и техника, и са добри специалисти. Та случвало се е да правят колектори по зададени размери и се справят отлично. Заварките са супер,. Играят си много. Запиляват тва онова. Досега не са правили за турбо кола, но споделих с тях и ми се изсмяха кат им казах за сумата пари за цялата работа. Тъй де, вярно е че те ползват скъпи материали ама мисля че са прави. То само труда ако е майсторски струва много, ама много.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    За да не стане едим голем цитат поста ше пиша директно

    1. Мене ме оставете на мира аз турбо конверсии не правя освен за много близки приятели

    2. Колега дай да видиме направени коли И да видя как така със стандартна схемичка за всеки мотор можеш да изчислиш механичното натоварване на мотор който първо е 10.5 а не 10 да не говориме че 90% от колите тука са с челосани глави И на всичкото отгоре тоя мотор не е 1.6 16V 90 коня а е 120 коня

    3. Нямам отговор кво правиме с колектора и генерацията

    4. Аванса го оправяте с авансатор демек в целия диапазон аванса се връща некви градуси назад или

    5. Колега моя мотор понеже говоря от опит РАЗРЕДЕН - грееше на 0.5 Карам само льоман ако ти говори нещо

    Понеже 100 пъти ясно повторих че не се заяждам а искам да уточниме нещата или не си ме разбрал или не искаш Ма те моля тука без заяждания че лесно паля

    И имам една молба за да ти стане ясно за какви коли говориме ти предлагам да прочетеш малко на тема 1.6 ТС мотора на алфа за да видиш какво представлява какви "екстри" има и да дадеш цена щото не вярвам че като видиш колата ще ти дойде вдъхновение и ще кажеш цена И не вярвам че без да прочетеш какъв мотор аджеба правиш ще можеш да постигнеш друго освен невървящ строшляк Ако толкова много искаш ми звънни на 0888 232 484 ще ти докарам един 1.6 ТС да го гледаш
    Независимо от двигателя механичното натоварване е най-голямо в горна и долна мъртва точка в следствие на инерционните сили. Това си е факт при всички двигатели. Увеличената компресия в следствие на турбоконверсия на 0.4 бара оказва единствено по-голям натиск върху челото на буталото, но той е незначителен в сравнение с натоварванията в долна и горна мъртва точка, които двигателя така или иначе си понася като атмосферен. Много по-рисковано и натоварващо е да с вдигне границата на боборотите с 1000 оборота например. Тези неща важат за всички автомобили и не стоят по различен начин при различните марки. Само за илюстрация на това, че колите са доста по-издържливи отколкото смятат хората, ще ти кажам, че асконата (помниш я от италианското преследване ) е 1.6 75 коня карбуратор само със сменени бутала от фиат пунто турбо и 1.7 бара надув Естествено това изтезание върху двигателя беше по-желание на клиента, но колата учудващо и за нас си върви перфекно без никакви проблеми. Естествено компресията е свалена доста.
    По голям е проблема с жегата, но аз ти написах каква е схемата. Първо се вижда кво става с ЕГТ-то на 10.5 степен и после ако има нужда се разрежда. Ако пък италианките са чак толкова "горещи", ще сложим един маслен кулер на промоция
    За 0.4 може и със заводския колектор и фланец зависи как е с мястото. Може и да се направи колектор ако се налага или клиента иска. Даунпайпа задължително се прави по голям до пърбото гърне и след това може и да си отстане заводски може и да се смени до края като тва пак зависи от желанието и финансите на клиента.
    Аванса естествено, че не се връща в целия диапазон, а се настройва по оборотите, но в крайна сметка тук е говори за не повече от 3-4 градуса при този надув.

    Пак ти казвам оферта няма как да дам без да разбера какво иска човека и какви средства може да отдели. Защото има много варианти. Сядаме говорим казаме кое как може да стане кое е по-добре и къде може да се прави компромис и тогава се уточняват нещата. В сайта има граници на цените, който се интересува сериозно да заповяда.

  15. #30
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    Към темата,
    аз тука имам приятели дето притежават фирма за ремонт и производство на корабни двигатели и техника, и са добри специалисти. Та случвало се е да правят колектори по зададени размери и се справят отлично. Заварките са супер,. Играят си много. Запиляват тва онова. Досега не са правили за турбо кола, но споделих с тях и ми се изсмяха кат им казах за сумата пари за цялата работа. Тъй де, вярно е че те ползват скъпи материали ама мисля че са прави. То само труда ако е майсторски струва много, ама много.
    Е че аз закво питам къв е колектора Щот съм виждал китайски и американски и японски тунинг колектори как стават на парчета от едно даване на газ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •