Results 1 to 13 of 13

Thread: Кора под двигателя / Engine guard?

  1. #1

    Default Кора под двигателя / Engine guard?

    Предвид прелестното състояние на нашите улици и шосета мисля да взема на Алфата едно такова подаръче. Един-двама човека обаче изразиха пред мен съмнения доколко алуминият е подходящ метал за това, тъй като лесно щял да се чупи и реже от непредвидени срещи с камънаци, дупки и т.н. Принципно идеята ми не е, че с едно такова капаче си превръщам колата в танк, така че ще продължа да карам внимателно, но все пак ми се ще наистина да има осезаема допълнителна защита, а не да са пари на вятъра. Някой от вас има ли такава полезна джаджа и може ли да сподели наблюдения?

  2. #2

    Default

    Не мисля, че ще са пари дадени "на вятъра". Ако купиш оригинална пластмасова - е те това са пари на вятъра...

  3. #3
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by MetroiD View Post
    Предвид прелестното състояние на нашите улици и шосета мисля да взема на Алфата едно такова подаръче. Един-двама човека обаче изразиха пред мен съмнения доколко алуминият е подходящ метал за това, тъй като лесно щял да се чупи и реже от непредвидени срещи с камънаци, дупки и т.н. Принципно идеята ми не е, че с едно такова капаче си превръщам колата в танк, така че ще продължа да карам внимателно, но все пак ми се ще наистина да има осезаема допълнителна защита, а не да са пари на вятъра. Някой от вас има ли такава полезна джаджа и може ли да сподели наблюдения?
    Бях купил за моята точно такава и искам да ти кажа, че това което си чул е от хора, които са я виждали само на снимка
    Специално тази кора предпазва много повече от пластмасовата, дори покрива по-голямата част под мотора и нищо не влиза отдолу. Зимата си карах спокойно по коловозите, а на пролет нямаше една драскотина ... сам си направи извод, кое би издържало повече - метал или пластмаса.
    От друга страна е много лека - точно 4,5 кг. Не е тежка като ламарина, за да се притесняваш.
    И ... материалът е дуралуминий ...

  4. #4

    Default

    Додо, благодаря, надявах се именно на мнения от хора, които имат такава на колите. Иначе не съм си и помислял, че пластмасата ще е по-надеждна, както я нямам съображение по отношение лекота - напротив, опитваха се да ме убеждават, че по-добра алтернатива била да дам да ми направят "по калъп" от "по-здрав" метал. Не повярвах тогава, не вярвам и сега; тия дни явно ще се пуска поръчка от alfisti.net. Ще пиша впечатления в темата, след като я монтирам.

  5. #5

    Default

    Тая от по-дебелия метал има един недостатък - прекалено тежка е... Иначе има готови ама са почти ненамираеми. Тази е перфектната, а за пластмасата го казах, защото тя струва колкото тая...

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Шумен
    Posts
    21

    Default

    Това е много добра идея, само цената дето нещо не ме кефи. Случайно имам доста алумин под ръка и смятам някой слънчев ден лятото като се поосвободя да се пробвам и да си спретна една такава "коричка".
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by paunofff View Post
    Случайно имам доста алумин под ръка ...
    Само дето...
    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    ... материалът е дуралуминий ...

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Само дето...

    ...дурала не мож го формова току така
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #9
    Запален алфист Stefan84's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    154

    Default

    Къде ги продават тия кори и на каква цена?
    Alfa 156 1.8 TS '00

  10. #10

    Default

    Може да се направи от лист алуминий с дебелина 0,5 мм като се направи оребряване между болтовете с по дебела ламарина посредством поп нитове, което ще я придържа и няма да се откъсне от болтовете.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan84 View Post
    Къде ги продават тия кори и на каква цена?
    Продават се в Англия, Германия, Гърция ... доколкото имам информация се произвеждат в Турция, но може и някъде из Европа - Полша, Украйна.
    Специално тази е правена на преса, тънка е, но доста здрава.
    Цената в Германия е 139 евро + около 30-35 евро доставка до БГ. Определено си заслужава, защото оригиналната е към 350 лв., а може да си я подмените по КАСКО ... но нека да завали сняг и Данчето да не успее с почистването

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Аз сложих полска - май около 82лв. Пасва почти много добре (само предният ляв винт малко - 5мм) От стъкло влакна и т.н. е, изглежда здрава
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ние предлагаме такива кори на цена от 300 лв.,изработени в Бг от дуралуминии с аргонови заварки http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=49255&page=4
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •