Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: 156 1.9 105 коня гасне при настъпване

  1. #16

    Default

    той я взе с този проблем,покара я малко и я заведохме по спещност при радо от поморие като той предположи че проблема е в регулатора.Сложиха такъв почти нов и колата полетя за 6 месеца.След това баща ми беше сигурен къде е проблема и сложи нов,после и него смени с нов и сега вече си чешим главите регулаторите(нови за по 250 лева)ли са фалшиви или е нещо друго...

  2. #17
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Е каква марка са?
    А датчика за налягане явно не сте го гледали.
    Дълго е за обяснение, но при проблемен датчик, със смяна на регулатора нещата се закрепват понякога за малко...
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  3. #18
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Божурище/Монтана
    Posts
    1

    Default Alfa 156 2.4 JTD

    И аз имам подобен проблем..тръгнах на един светофар 1-ва до долу и рязко втора,изгасна ми.Същият ден на 3-та пак до към 4-5 хил. оборота и отново ми изгасна,но запали на стартер след 2 минути за разлика от първия такъв сличай.. Има ли някаква вероятност това да е от нафтата,която и сипах за първи път?6 литра от "Ликойл",досега от другите бензиностанции,като съм зареждал не е ставало така..

  4. #19
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Един път сипах нафта от лукойл и таблото ми стана кат коледна елха. Нафтата от там е много скапана. Пушиии катран черно и грам не върви. Лично наблюдение никога на лукойл, а за проблема бил съм на същото дередже и на диагностика ми излизаше регулатор, а се оказа, че ГНП-то се оказа шитнята. Карам си на 2000 оборота на 5-та и като натисна в баир или по рязко й дам газ и веднага ми гасне. Отбивам чакам 2-3 мин и паля пак.

  5. #20

    Default

    Историята имаше своето развитие и понеже смятам ,че на някого може да е полезна ще я разкажа набързо. След смяна на регулатора на помпата,прословутото гаснене на висока предавка изчезваше но само за 5,6 месеца( около 4000-5000км),и след поредната смяна отново се "оправяше".Обаче след 2 смени колата спря да пали от раз. Някак реших ,че може да е дюза,а и имах доста налични и една по една ги сменяхме докато колата изведнъж запали с нормалното си гаснещо поведение.Обаче този път колата гаснеше когато си поиска! На обороти,веднага след палене,точно когато си поиска и до 5-6 минути...И понеже на двигателя на моята алфа умря,реших да сложа моята гнп помпа (R65) на гаснещото 1.9 за проба. И резултата беше ,че колата никога повече не изгасна,и работи отлично.
    Last edited by Black Power; 10-10-2014 at 21:02.

  6. #21

    Default

    Не се учудвам от факта че след смяна на помпата всичко си е дошло на мястото.
    Ако бяхте направили някаква читава диакностика щяхте по-рано да стигните до това заключение че помпата не успява да насмогва.
    Обикновенно след наблюдаване на искано и действително налягане в рейла и процентна работа на регулатора проблема става ясен.
    Поздрави

  7. #22

    Default

    Това с диагностиката е ясно,но живеем в малък град край бургас ,в който няма специалисти,а в бургас такива са в сервизите на бмв,ауди... И не се занимават с нашите кошници.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •