Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Взаимно заменяемост вентилатор за охлаждане

  1. #1
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default Взаимно заменяемост вентилатор за охлаждане

    Търся взаимно заменяеми вентилатори за охлаждане от други марки автомобили.Знам,че повечето агрегати стават от Ланча Капа,но не съм наясно къде и как да търся.
    Мислих да го ремонтирам,но като го свалих не е истина какво падна от него(много сажди все едно съм чистил кюнците на село ) и мисля,че ще е безнадеждно и само хвърляне на средства.Даже ако някой има представа колко струва нов и втора употреба нека да подели!

    Номерата които видях по него са:
    GATE 12V
    MP 8125/936D
    60611633 A563 9020796

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    ако става дума за вентилатора на купето от Капа е 1/1
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  3. #3

    Default

    Вентилатора на радиаторите е, не за купето.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    На нищо друго не се слага освен на твоята кола

    пп Нов е мама и тати търси си втора ръка, може и да го намериш за около 100лв според зависи ..
    Last edited by code; 30-06-2012 at 22:46.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Търся взаимно заменяеми вентилатори за охлаждане от други марки автомобили.Знам,че повечето агрегати стават от Ланча Капа,но не съм наясно къде и как да търся.
    Мислих да го ремонтирам,но като го свалих не е истина какво падна от него(много сажди все едно съм чистил кюнците на село ) и мисля,че ще е безнадеждно и само хвърляне на средства.Даже ако някой има представа колко струва нов и втора употреба нека да подели!

    Номерата които видях по него са:
    GATE 12V
    MP 8125/936D
    60611633 A563 9020796
    Във ВАЛАВТО вдясно от пътя за Карлово преди с.Труд има
    печка на части - звънни на 0878949470 и ги питай. А ако не се лъжа и в Мобиле-то има две пазарджишки на части - купувал съм разни дреболии от тях, ей го къде е...

  6. #6
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    На нищо друго не се слага освен на твоята кола

    пп Нов е мама и тати търси си втора ръка, може и да го намериш за около 100лв според зависи ..
    То е ясно,че трябва да е от Алфа,ама всички знаем като кажем Алфа какви им стават очите на всички продавачи.Пример аз взех вентилатор на парното от Алфа 140-160 беше,а дядото го посъветвах да вземе от Капа същия мотор-40лв.За това питам дали може да стане от друг автомобил!

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    То е ясно,че трябва да е от Алфа,ама всички знаем като кажем Алфа какви им стават очите на всички продавачи.Пример аз взех вентилатор на парното от Алфа 140-160 беше,а дядото го посъветвах да вземе от Капа същия мотор-40лв.За това питам дали може да стане от друг автомобил!
    Значи ако и твоята е като моята с блок от два вентилатора, заменят се с тези от нафтова капа.Ако си със соло вентилатор, търсиш алфов.Това знам по въпроса.

  8. #8
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Благодаря на всички отзовали се,търсенето приключи.Купих вентилатор и зелената кутия за командване на прозорците.Само чакам да падне слънцето и да намеря някаква сянка и го почвам.

  9. #9
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Благодаря на всички отзовали се,търсенето приключи.Купих вентилатор и зелената кутия за командване на прозорците.Само чакам да падне слънцето и да намеря някаква сянка и го почвам.
    Колега от къде го намери и какви пари е? Имам солидни подозрения, че единия ми сдаде багажа и не работи. В началото стържеше като на заминали четки и от тогава не се пуска, а е достигала температурата си мисля...
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  10. #10

    Default

    А защо не го свалиш колега да видиш да му се сменят четки и т.н., макар че аз си мислех, че е без четков (статорен). Отделно цялата перка може да не става от друга кола, но съм почти убеден, че самото двигателче е същото с други коли.

  11. #11
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Колега от къде го намери и какви пари е? Имам солидни подозрения, че единия ми сдаде багажа и не работи. В началото стържеше като на заминали четки и от тогава не се пуска, а е достигала температурата си мисля...
    50лв.Андро,от частно лице,може да разбереш дали работи като пусне климатроника и трябва да се включат и двата вентилатора.За четни незнам,но на мен ми се струва капсулован

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Според схемата в E-learn двата вентилатора са свързани паралелно. Така, че след като пуснеш климатика и тръгне единият, както казва Popaay, премери с нещо дали идва напрежение на неработещия. Моторите са с четки.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Единия твърдо невърви. В началото започна да вие точно като на четки. Смисъл, трябва да го чуеш не мога да го обясня. Това не е А-синхронен двигател и като му тръгнат четките има много специфично виене и искрене.( Точно както на тия в Киров, на които съм се учил навремето).
    Не съм го мерил, но от повече от 8-9 месеца не е въртял. Сега като се замисля, може и това да е причината да ми иде съединителя на компресора на климатика. Както и да е. Ще го премеря. Но от сега съм почти сигурен, че ток до него идва, защото съм проверил всички релета.
    В крайна сметка остава да си намеря нов. И какво казвате- 50 лева ако имам късмет. Става ли от Капа или нещо друго?
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Единия твърдо невърви. В началото започна да вие точно като на четки. Смисъл, трябва да го чуеш не мога да го обясня. Това не е А-синхронен двигател и като му тръгнат четките има много специфично виене и искрене.( Точно както на тия в Киров, на които съм се учил навремето).
    Не съм го мерил, но от повече от 8-9 месеца не е въртял. Сега като се замисля, може и това да е причината да ми иде съединителя на компресора на климатика. Както и да е. Ще го премеря. Но от сега съм почти сигурен, че ток до него идва, защото съм проверил всички релета.
    В крайна сметка остава да си намеря нов. И какво казвате- 50 лева ако имам късмет. Става ли от Капа или нещо друго?
    Така и така този не работи и ще търсиш друг за да го сменяш, защо не пробваш да го отремонтираш? Пък ако не стане, меткаш го. Повече от това няма да го повредиш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    При мен единия вентилатор стържеше при пускане! Свалих го и го разкапсуловах, оказа се че е лагер, смених го и сега си работи перфектно!
    Alfa 166jtd,1999

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •