Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: силно тракане от скоростната кутия

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    sliven
    Posts
    7

    Default силно тракане от скоростната кутия

    Здравеите колеги , имам едно силно тракане от скоростната кутия което много ме притеснява ,апък съм и на почивка . Колата е 2,4 jtd и от преди си го имаше едно леко притракване на свободен ход ,но от време на време беше , а сега е различно , много по силно тракане и е постоянно ,но само когато освободя или отпусна газта. Преди имах съмнения за маховика . Та въпросът ми е следния ,ако се предположи че е от маховика може ли да стане нещто по лошо или ще си остане само тракането и ще ме прибере ли колата или да търся сервиз ,а и съм далеч от България на около 300 км.

  2. #2

    Default

    Няма еднозначен отговор, ще чуеш обичайните заподозрени. Провери колко ще ти струва пътната помощ и най тежкия ремонт и прецени дали да тръгнеш може да ти са счупени и скоростите
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    sliven
    Posts
    7

    Default

    колега казваш че е възможен проблем в скоростите ,но при мен като натисна съединителя тракането си оства поправете ме ако греша .благодаря все пак за отговора

  4. #4

    Default

    Моята така ромоли като застана до лявата гума,когато колата е на място,когато се движа не я чувам, може пак да ромоли, ама я карам защото хората които са разглобявали такава кутия сигурно са няколко и цената за такава интервенция е висока и може да няма ефект от разглобяването.Може лагера да ти издава този шум, ако се счупи оставаш на пътя.Впрочем ако караш без да превключваш много скоростите ще върви май, абе карай без да я юркаш много трябва да те прибере
    Last edited by lordliness; 02-07-2012 at 18:12.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Направи си за 15 лв автоасистанс в офис на Алианц - допълнение към гражданската отговорност. Ако си на път като се счупи, обаждаш се на номер в Алианц и ти пращат пътна помощ - колесар и те дърпа до първото населено място - до сервиз и ако е вечер и хотел могат да ти поемат. Като ме блъснаха челно на Шипка с Клиото, ме теглиха до Казанлък безплатно. Винаги си правя Асистанс, че много идиоти се навъдиха по пътищата. Долу - горе такива по спомен бяха условията, но прочети в нета или питай на място в офис. Успех!
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Направи си за 15 лв автоасистанс в офис на Алианц - допълнение към гражданската отговорност. Ако си на път като се счупи, обаждаш се на номер в Алианц и ти пращат пътна помощ - колесар и те дърпа до първото населено място - до сервиз и ако е вечер и хотел могат да ти поемат. Като ме блъснаха челно на Шипка с Клиото, ме теглиха до Казанлък безплатно. Винаги си правя Асистанс, че много идиоти се навъдиха по пътищата. Долу - горе такива по спомен бяха условията, но прочети в нета или питай на място в офис. Успех!
    Това наистина е много добра идея.
    Last edited by lordliness; 02-07-2012 at 18:51.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    sliven
    Posts
    7

    Default

    Наистина е добра идеята, а дали важи и за Гърция

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by nevilin View Post
    Наистина е добра идеята, а дали важи и за Гърция
    Сега четох малко пише, че не важи например при повреда в двигателя, само при катастрофа е май, може да не съм изчел всичко
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Аз не вярвам тракането да е от кутията. По-скоро е маховик или съединител. Аз лично бих рискувал да се прибера до БГ на ход бавно и внимателно.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #10
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Прибирай се. Според мен няма да има проблем. Все пак говорим за 300-400 км. Ако ще влизаш през Кулата и имаш нужда от помощ- дотъркаляй я до Благоевград и тук ако са станали по-зле нещата ще търсим вариант.
    Айде сполай
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    sliven
    Posts
    7

    Default

    Благодаря ви колеги за отговорите , в петък ще поемам бавничко , но ще е през Свиленград. Дано да няма гафове .

  12. #12
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by nevilin View Post
    Благодаря ви колеги за отговорите , в петък ще поемам бавничко , но ще е през Свиленград. Дано да няма гафове .
    Прибра ли се колега? Да не те търсим по мотелите някъде. Пиши какво е станало
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    sliven
    Posts
    7

    Default

    Прибрах се колега преди час . Случи се много странно нещо , когато тръгнах от Тасос колата при подаване на газ нямаше никакво тракане само при отнемане на газта или ако освободя . Но след около 150 км. бавно каране със 100 - 110 нещо изчатка и след това колата почна да тресе при ускорение а на свободна никакво тракане , при потегляне големи вибрации и тресене и това до България . И само след 30км. каране в България всички тракания , вибрации , всичко изчезна . Иди та разбери какво и беше . А ако някои има читав маховик за продаване да пише , че знам ли я какво ще и скимне пак.

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    колега виж вътрешните карета да не са се разбили и от там да е целия проблем
    alfa 166jtd@super

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    И от мен един глас за вътрешните карета.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •