Results 1 to 8 of 8

Thread: Разглабяне на АБС - търсене тема...

  1. #1
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default Разглабяне на АБС - търсене тема...

    Колеги, тъй като имам спомен, че в една тема за задържане на спирачки имаше снимки от разглабяне на АБС, но от 2 часа търся и не я намирам, искам да ви помоля ако мжое някой да даде линк или да ми каже поне на кой е била и как да я търся. При мен с дедричката проблема е следният, след цялостно почистване, ревизиране на 4-те спирачни апарата, източване на цялата система, почистване на казанчето, продухване на маркучите, защото са почти нови, нова течност, предните спирачки ми задържат леко, но достатъчно да ми изпекат накладките и лееко да ми изкривят дисковете... Та според мен нещата отиват към абс-а, защото там по спомен от темата за която питам имаше едни много финни цедки, които правеха проблеми...

    П.П. Пиша тук, защото на Ку4ките АБС-а е същия като моят.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Ооо.. Още ги помня тия филтърчета...


    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48999
    Приготви си петограм за развиването на болтовете..
    Last edited by mimouzunov; 03-07-2012 at 17:05.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Абе то хубаво аз да си приготвя, но днес обиколих половин София, за да търся такъв и резултат нулев. Единствените петограми, които намерих бяха за накладки на рено и някакъв 10мм, който е за някаква пробка пак на някакви френски... Незнам какви да ги дъвча вече... Сподели моляте от къде си го взел твоят, или ако имаш комплект да ми услужиш..., казвам комплект, защото болтчетата на твоят абс са по-малки от тези на моят, та ще бъда супер благодарен ако споделиш...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Абе то хубаво аз да си приготвя, но днес обиколих половин София, за да търся такъв и резултат нулев. Единствените петограми, които намерих бяха за накладки на рено и някакъв 10мм, който е за някаква пробка пак на някакви френски... Незнам какви да ги дъвча вече... Сподели моляте от къде си го взел твоят, или ако имаш комплект да ми услужиш..., казвам комплект, защото болтчетата на твоят абс са по-малки от тези на моят, та ще бъда супер благодарен ако споделиш...
    С удоволствие бих го дал тоя петограм... стига да го имах!! Препилвах тогава шестограм за да го пригодя на 5-тограм!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Aз да ти кажа това си мислех и аз да направя, но ми разправят, то щял да се отвърне материала, да незнам си какво си... Накрая така ще стане, защото май такъв инструмент поне в София няма...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Aз да ти кажа това си мислех и аз да направя, но ми разправят, то щял да се отвърне материала, да незнам си какво си... Накрая така ще стане, защото май такъв инструмент поне в София няма...
    Е отвръща се ама пак става! Аз шестограма го пилих 4-5 пъти, щото пиля го пиля го и точно когато си мисля че съм готов, гледам... то пак шестограм
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Еми.. .аз мисля след малко да пробвам... Най-забавното е, че почти същия абс като моят, го слагат и на разни аудита, където е с шестограамм...

    П.П. Какъв шестограм изпили, аз мисля да изпиля едно китайче, че ми се свиди друг...
    Last edited by Da_Fuse; 05-07-2012 at 16:28.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  8. #8
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    За шестограма помня, че изглеждаше добре и имаше някакви надписи по него.. Вървеше към едни равтове или стилажи които монтирахме в склада ни...
    Идеята е да влезе петограма добре в болта, стане ли това се одвива по-лесно отколкото си мислех аз!!
    Успех и късмет...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •