Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57

Thread: Покупка на кола, добавки в маслото???

  1. #1
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default Покупка на кола, добавки в маслото???

    Колеги, как най-надеждно може да се провери дали автоджамбазина е слагал някакви гадости в маслото? Ще съм благодарен да ми дадат съвет хора с някакъв практически опит, а не някой чул отнякъде, мерси предварително. Ясно е, че няма как да правя лабораторен анализ на всяка кола по автокъщите, който си струва една малка сума, чувал съм за някакви стъкълца и т.н. но не ми е ясно, кое в крайна сметка работи и как точно ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Според мен,няма как да го разбереш това от позицията на обикновен потребител.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колеги, как най-надеждно може да се провери дали автоджамбазина е слагал някакви гадости в маслото?
    ..
    Абе и прееб@н автоджамбазин съм виждал, как му бяха набутали едно ауди със задръстени пътища на маслото в блока, така, че всеки може да отнесе плувката с кола с добавки, иначе принципно идеята на стъкълцата е, че добавката има по-твърди частици и при разтъркване върху стъкло ще надраска стъклото. Ама... ти човека гледай, не маслото за добавки, аз като купувах алфата прецених човека и не се излъгах, двигателя си беше читав на звук и без пушеци, та за диагностика не, че ми се свидят парите, а все ми се струва сложно на кола без номера в автокъща да и направиш диагностика, еле па ако си в чужд град.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  4. #4
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Абе и прееб@н автоджамбазин съм виждал, как му бяха набутали едно ауди със задръстени пътища на маслото в блока, така, че всеки може да отнесе плувката с кола с добавки, иначе принципно идеята на стъкълцата е, че добавката има по-твърди частици и при разтъркване върху стъкло ще надраска стъклото. Ама... ти човека гледай, не маслото за добавки, аз като купувах алфата прецених човека и не се излъгах, двигателя си беше читав на звук и без пушеци, та за диагностика не, че ми се свидят парите, а все ми се струва сложно на кола без номера в автокъща да и направиш диагностика, еле па ако си в чужд град.
    Стига бе, прецених човека - ти си направо психиатър. Я сподели как го прецени, че на Дупница шапката ще ти падне от преценки
    И не на стъкло, а на огледало става по-добре. И то само за добавки от типа на тоталнбо вдигане на компресия. А ако е сипал масло HRX май беше на Селения, а?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И кое е различното на стъклото спрямо огледалото?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И кое е различното на стъклото спрямо огледалото?
    Пак ли ти? А отговори си сам
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Аз пък съм чувал, че тези добавки са голям "shit". Можели и здрава кола да сдухат. Незнам за маслото, но един колега слага някаква в радиатора зимата и ефекта беше запушено радиаторче на парното и доста сериозна цигфра.........................

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by niki_future View Post
    Аз пък съм чувал, че тези добавки са голям "shit". Можели и здрава кола да сдухат. Незнам за маслото, но един колега слага някаква в радиатора зимата и ефекта беше запушено радиаторче на парното и доста сериозна цигфра.........................
    Щот не е знаел как се прави в случая
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #9
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Я сподели как го прецени, че на Дупница шапката ще ти падне от преценки
    Ами как... Ето как - на някои места просто изобщо не ща да стъпвам, така съм преценил.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  10. #10
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Ами как... Ето как - на някои места просто изобщо не ща да стъпвам, така съм преценил.
    Има го и това. Но те ги въртят колите по автопазарите
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  11. #11
    започва да се пристрастява salex75's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София-Ректората
    Posts
    53

    Default

    Колега , нали е знаеш тая приказка:
    " Жена ,кола и прасе - само на късмет"
    Аз като взех моята 156 ца за маса пари от приятел , уникално гледана и глезена , и като набутах още 1000- и в нея за обслужване и всичко каквото се сетиш ,пак не и попречи януари да се окоти...
    Успех и късмет ти желая и дано ти е лек погледа и ръката ,та да си я караш с кеф...
    Свилен Александров 0890/907560. Вече без Легендата - Alfa 155 TS / 1,7 BEST of THE BEST

  12. #12
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колеги, как най-надеждно може да се провери дали автоджамбазина е слагал някакви гадости в маслото? Ще съм благодарен да ми дадат съвет хора с някакъв практически опит, а не някой чул отнякъде, мерси предварително. Ясно е, че няма как да правя лабораторен анализ на всяка кола по автокъщите, който си струва една малка сума, чувал съм за някакви стъкълца и т.н. но не ми е ясно, кое в крайна сметка работи и как точно ..
    Принципно единствения начин е да смениш маслото и да се покара след това, с уговорка някаква.
    Но иначе и аз си я взех без никакви анализи и тн, късмет има в тая работа, колкото и да е относителна.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #13
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Принципно единствения начин е да смениш маслото и да се покара след това, с уговорка някаква.
    Но иначе и аз си я взех без никакви анализи и тн, късмет има в тая работа, колкото и да е относителна.
    Преди 5г като си взех 166-цата точно така направих, смених маслото покарах из Пловдив, купих я, прибрах се в Бургас покарах още 20-30км и се разчука коляновия вал. По-добрия вариант май е при смяната да и налееш едно промивно масло да поработи 5 минути и тогава новото, макар че не виждам пак какво ще разтвори промивното ако добавката е с някакви твърди частици ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Преди 5г като си взех 166-цата точно така направих, смених маслото покарах из Пловдив, купих я, прибрах се в Бургас покарах още 20-30км и се разчука коляновия вал. По-добрия вариант май е при смяната да и налееш едно промивно масло да поработи 5 минути и тогава новото, макар че не виждам пак какво ще разтвори промивното ако добавката е с някакви твърди частици ..
    По принцип двигателя в по- малкия проблем. За да се скапе, колата е видяла бая зор, а това си личи, когато я видиш, колкото и да е лъсната.
    Аз като купувам кола винаги повече се притеснявам за окачването.

    Цената също е голям фактор. Колкото и да е странно за някои хора, купувайки кола по- скъпа от средното за пазара, до сега моят отпит показва, че колата е безпроблемна в 90% от случаите.
    Lexus IS200

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ще ги ям пак тия дни ама да видим ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •