Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: 147 Заводското CD има ли отделен изход за усилвател ?

  1. #1

    Default 147 Заводското CD има ли отделен изход за усилвател ?

    Здравейте! Накратко другия месец ще мога да тегля кредит и съм решил да си взема 147мица, искам да благодаря на всички писали по форума за различните проблеми и техните решения и най-вече в раздела за ремонтите и разхода, много ми помогнахте в избора и отново много балгодаря!

    Та сега по същество, решил съм да си слагам едно буферче веднага след като я взема и искам да знам версията с навигацията и също така с обикновенното CD имат ли отделен изход за усилвател?

    P.S. Може би беше по добре да пусна темата в раздел мултимедия, ако може някой модератор да я премести, извинявам се за грешката.

    mod edit:
    преместена
    Last edited by tonov; 05-07-2012 at 17:48.

  2. #2
    започва да се пристрастява Conqueror's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    90

    Default

    Поздравления за избора, колега!

    Стандартното CD няма изход за усилвател, но може да се вземе сигнал от задните канали и по HIGH Input да отиде в усилвателя. Недостатък на това е, че няма да имаш много контрол върху буфера от CD-то. Аз лично смених CD-то и съм много доволен от резултата.

  3. #3
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by Conqueror View Post
    Поздравления за избора, колега!

    Стандартното CD няма изход за усилвател, но може да се вземе сигнал от задните канали и по HIGH Input да отиде в усилвателя. Недостатък на това е, че няма да имаш много контрол върху буфера от CD-то. Аз лично смених CD-то и съм много доволен от резултата.
    И аз да издам едно мнение по принцип няма изход, но може да му се направи като се вземе от пред усилватела и да го вкараш в твоя усилвател като му активираш и филтъра за среда и високи честоти

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  4. #4

    Default

    По-принцип знам че може да се направи, но не искам да правя компромис от страна на качество на звука защото все пак съм решил да слагам Hertz es380 и за човек с чувствително ухо ще се усеща кривенето на звука и не съм сигурен че ще хваща най-ниските честоти към 30 hz, защото този буфер е SQ и с правилните настройки може да слезе до толко ниско и да свири правилно. Питах защото в този варянт трябва да предвидя още към 250-300 лева за CD + монтаж към управлението от волана. Благодаря за информацията, другия месец ще кача снимки с постигнатите резултати .

  5. #5
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Quote Originally Posted by GermanGramatikov View Post
    По-принцип знам че може да се направи, но не искам да правя компромис от страна на качество на звука защото все пак съм решил да слагам Hertz es380 и за човек с чувствително ухо ще се усеща кривенето на звука и не съм сигурен че ще хваща най-ниските честоти към 30 hz, защото този буфер е SQ и с правилните настройки може да слезе до толко ниско и да свири правилно. Питах защото в този варянт трябва да предвидя още към 250-300 лева за CD + монтаж към управлението от волана. Благодаря за информацията, другия месец ще кача снимки с постигнатите резултати .
    250-300 лв....едва ли ще останеш от качеството на плеъра ако искаш чисто нов.
    Нисак клас,почти е сигурно,че няма да ти подържа управлението от волана.
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Kamen666 View Post
    250-300 лв....едва ли ще останеш от качеството на плеъра ако искаш чисто нов.
    Нисак клас,почти е сигурно,че няма да ти подържа управлението от волана.
    Да прав си ама като буфера е 300 някак си не е логично CD-то да е 500, иначе това което съм го намерил поддържа управление от волана и вади качествен сигнал, е да не е като за 500-600 ама няма финанси за повече а 1 месец отгоре не ми се чака за да събера още некой лев

  7. #7
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Quote Originally Posted by GermanGramatikov View Post
    Да прав си ама като буфера е 300 някак си не е логично CD-то да е 500, иначе това което съм го намерил поддържа управление от волана и вади качествен сигнал, е да не е като за 500-600 ама няма финанси за повече а 1 месец отгоре не ми се чака за да събера още некой лев
    Напълно логично си е то
    Буфера не е толкова важен.
    Плеъра е най-важен от цялата схема и е логично,дори належащо той да е най-скъпия от всички други компоненти.
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  8. #8
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Значи по тая схема - http://i45.tinypic.com/2zgdwm1.jpg си изкарах AUX за Ipod-a на Алфата. Та като гледам схемата на А-3 Sub Out това означава ли, че мога да изкарам сигнал от там за Subwoofer ? Мисля да си взема едно блуапунктче активно да тропа отзад та дали ще стане схемата?
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  9. #9
    Член на клуба НЕ КРАДИ spetsnaz_147's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    326

    Default

    Колега кабела го има готов ето как изглежда ако нещо питай 0878 75 15 97 с това си вада хляба
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails исо.jpg  
    Време е да изхвърлим крадците в " клуба " ни !
    Член на клуба на НЕ членове на клуба на Алфа Ромео - къде отиват парите от спонспорство , такси и дарения господа от УС - даначните ще почукат на вратата Ви

  10. #10
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Exclamation

    Quote Originally Posted by spetsnaz_147 View Post
    Колега кабела го има готов ето как изглежда ако нещо питай 0878 75 15 97 с това си вада хляба
    колега това може да е кабел за да вкараш сигнал но не и за да изкараш изкарва се сигнал само на босето защото то си има останалите пинове и си има изход за усилвател

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  11. #11

    Default

    Не точно по темата ама да питам:

    Имат ли разлика CD за bose и без bose в буксите. Дали може да се сложи CD на което колата е нямала bose на кола с bose
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  12. #12
    Член на клуба НЕ КРАДИ spetsnaz_147's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    колега това може да е кабел за да вкараш сигнал но не и за да изкараш изкарва се сигнал само на босето защото то си има останалите пинове и си има изход за усилвател
    Колега аз това и съм написал до колкото ми е ясно колегата иска баскаса да си сложи е с тоя кабел и буксата отзад на касетофона става !
    Цитат от колегата който пита чети бавно и внимателни последните 6 думи :
    Та сега по същество, решил съм да си слагам едно буферче веднага след като я взема и искам да знам версията с навигацията и също така с обикновенното CD имат ли отделен изход за усилвател?

    ---------- Post added at 09:39 ---------- Previous post was at 09:23 ----------

    А сега се сетих за усилвател също можеш да ползваш и филтър чинч - кутйка от едната страна чинчове , а от другата 4 кабела / за две колони по възможност задни /
    Елементарен за монтаж и не е скъп , но аз го ползвам само когато нямаш буксата от зад на касетофона ,а ти я имаш до колкото разбрах
    Last edited by spetsnaz_147; 14-11-2012 at 09:29.
    Време е да изхвърлим крадците в " клуба " ни !
    Член на клуба на НЕ членове на клуба на Алфа Ромео - къде отиват парите от спонспорство , такси и дарения господа от УС - даначните ще почукат на вратата Ви

  13. #13
    Член на клуба НЕ КРАДИ spetsnaz_147's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    326

    Default

    Ето и снимки как става и коя е буксата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Снимка0111.jpg   Снимка0112.jpg   Снимка0113.jpg  
    Време е да изхвърлим крадците в " клуба " ни !
    Член на клуба на НЕ членове на клуба на Алфа Ромео - къде отиват парите от спонспорство , такси и дарения господа от УС - даначните ще почукат на вратата Ви

  14. #14
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by spetsnaz_147 View Post
    Ето и снимки как става и коя е буксата
    Да колега , но на 156 оригиналното цд няма тия пинчета само босето ги има !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  15. #15
    Член на клуба НЕ КРАДИ spetsnaz_147's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Да колега , но на 156 оригиналното цд няма тия пинчета само босето ги има !
    тогава се слага филтър чинч около 10 до 20 лева зависи от марката му .
    Монтита се елементарно
    Време е да изхвърлим крадците в " клуба " ни !
    Член на клуба на НЕ членове на клуба на Алфа Ромео - къде отиват парите от спонспорство , такси и дарения господа от УС - даначните ще почукат на вратата Ви

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •