Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Цена на газов инжекцион?

  1. #16
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by митко
    ...да слагам дилзел ли?
    Слагай !
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #17
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    А в крайна сметка някой ще даде ли актуална информация за цени марки(кои са по-добри),монтаж и други такива

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default

    Аз съм с това http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=11574 описал съм доста добре кое колко струва много скоро ще навъртя 1000 км с нея проблеми никакви

  4. #19
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ако напишем марки и модели - може да мине за реклама, за тва ->има Гугъл, повечето фирми предлагат и ценови листи, както и гаранционно обслужване...бе има си инфо де
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    според мене икономиятя ще отиде в основния ремонт предпочитам бенза
    145 1.6 boxer
    146ti

  6. #21
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Г.И.

    Quote Originally Posted by JORDANGT
    А в крайна сметка някой ще даде ли актуална информация за цени марки(кои са по-добри),монтаж и други такива
    Бях ти писал по-рано да се разходиш или обдиш на "Цариградско шосе" ,сага и Стенли ти пише че няма проблеми с тази система,а на колегата който не пише по темата а казва как баща му си пие бензина със захар ще отговоря: Да знаем че са некачествени горивата и маслата и много други неща но това за отлаганията на газта ме навежда на мисълта, че има и некачествени дипломи за инж.химици! Сорри! Не посочвам конкретни имена !
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  7. #22
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by shagrath
    баща ми е инженер химик и ми е обяснявал какво се получава от газта това е като да слагаш по едно пакетче ЗАХАР в резервоара на всяко пълнене(до горе).Понеже е много качествена се получават некви отлагания по буталата а бутилката заприличва на белия дроб на стар пушач

    Младежо, някога отварял ли си газова бутилка?...а двигател?....така си и мислех....кажи на тати да попрочете малко инфо и да си поизцапа няколко пъти рацете и тогава да дава "компетентни" мнения
    Младежо, кога си отварял газова бутилка последно...?...а двигател...?

    Кажи на тати, да попрочете малко инфо /има доста у нета/ а после да си поизцапа ръцете няколко пъти и тогава да дава "компетентни" мнения


    Quote Originally Posted by shagrath
    според мене икономиятя ще отиде в основния ремонт предпочитам бенза
    Като почнеш да си изкарваш сам парите и да си зареждаш сам колата - тогава сам решавай къде е икономията
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Ако напишем марки и модели - може да мине за реклама, за тва ->има Гугъл, повечето фирми предлагат и ценови листи, както и гаранционно обслужване...бе има си инфо де
    добре де,неможе ли да се степенуват някакси?
    съотношение- цена/качество/за алфа?
    то и това е верно,че ако някои се набутат и с бой няма да си кажат,но все пак....
    ALFA ROMEO 166 2.0 T.Spark

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    баща ми е инженер химик и ми е обяснявал какво се получава от газта това е като да слагаш по едно пакетче ЗАХАР в резервоара на всяко пълнене(до горе).Понеже е много качествена се получават некви отлагания по буталата а бутилката заприличва на белия дроб на стар пушач

    Горенето е ФИЗИЧЕН а не химичен процес- физика за 6и клас приятелю,та инженер -химика наистина е дал "компетентно мнение",освен ако нема и диплома по физика,но както казва колегата
    некачествени неща-много,че и дипломи. Иначе съм вижал мотори карани на газ по 350х, и аз карам LPG а не забравяй че бакшишите минават 700-800х км ,и кво на сите им се изрониха буталата??

    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default

    Темата отиде в съвсем друга посока но на тоя младеж дето баща му е химик мога да му кажа само едно не знам той какво е отварял ама аз съм отварял мотор на кола карана на газ още от нова на 400 000 км в мотора нямаше никакъв нагар /все едно че току що е сглобен в завода и му е налято масло/ за разлика от абсолютно същаъта марка автмобил на 200 000 км каран само на бензин-нагара трябваше да се кърти с длето и чук/и двата автомобил са експлоатирани при едни и същи условия с едни и същи масла/ Отварял съм газови бутилки на 10 години и повече освен малко графит по дъното друго не съм намирал /графита се използва срещу статичното електричество и често на газ колонките си спестяват филтъра за него/ а в бензинови резервоари на доста по малко години кви неща съм намирал бедна ви е фантазията.
    Съжелявам за отклонението ама аман от разбирачи

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •