Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Alfa GTV-най доброто купе от края на 90-те.

  1. #1
    алфист-металист thest's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    38
    Posts
    71

    Default Alfa GTV-най доброто купе от края на 90-те.

    Това не е само мнение,а и на Джеръми Кларксън от TOP GEAR.Сигурно повечето от вас са гледали стария брой на TOP GEAR,в който Джеръми предпочете GTV 3.0 V6 пред Fiat Coupe,Honda Prelude,Toyota Celica,BMW 328,Mercedes CLK,Volvo C70 и Nissan 200 SX.Всичките доста добри коли BTW.Това е доста добро постижение,като се има предвид,че алфите рядко печелят сравнителни тестове.Интересно ми е има ли някой който да харесва повече някой от другите модели споменати тук?

  2. #2

    Default

    няма да намериш..
    алфата може и да не е най добрата но никоя друга марка не може да те накара да я обичаш както алфата

  3. #3

    Default

    За мен единственият достоен опонент на GTV в това сравнение, за което говориш ти, беше Peugeot 406 Coupe... очевидно тъй като Pininfarina дизайнът просто е прекрасен. Но Джеръми Кларксън не му обърна почти никакво внимание така или иначе.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Много глупости е говорил Орангутана. В какво точно е била най-добра Алфата в сравнение с останалите? Точно в едно нещо - как те е карала да се чувстваш но в техническо отношение отстъпва. Но всеки си има собствени приоритети и ценности. За мен ГТВ-то е странно като външност и за разлика от Орангутана не "се възбуждам сексуално като го погледна". Може да е прав като каза, че "може би 3.0 v6 на Алфа е един от най-добрите масово-произвеждани мотори" не знам, нямам наблюдения и опит.
    Що се отнася до харесване по отношение на дизайн, моя фаворит в това сравнение е 200sx. Лично мнение!
    Last edited by slaf4u; 09-07-2012 at 09:48.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by slaf4u View Post
    В какво точно е била най-добра Алфата в сравнение с останалите?
    Ами ти си си отговорил сам:
    Quote Originally Posted by slaf4u View Post
    Точно в едно нещо - как те е карала да се чувстваш...
    А това, че в техническо отношение била зле, ала-бала, може и да е вярно, само дето хората, които харесват тази марка коли, я харесват предимно заради горното, което явно за теб няма никакво значение.
    Имат един епизод, в който сравняват Брера с ТТ и някакъв шукаритетен Голф (коли, които би трябвало да ти харесват ако държиш на технологията, защото в техническо отношение със сигурност са по-напред от Брерата)... Ми брерата спечели сърцата им, въпреки, че на всеки тест беше последна от тези три коли.... Заради горното...

    А дали Кларксън е "орангутан" не знам, ама грубо казано целия свят го познава и малко или много като цяло хората ценят мнението му по отношение на колите...
    Last edited by badmadafaka; 09-07-2012 at 10:36.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Определено ТТ и Голф не ме блазнят по никакъв начин. И двете са ми скучни както и R8 (странно но факт).
    Правилен си за орангутана - мен много си ме кефи особено като обясняваше, че има позитивен кембър (краката му са криви навън) и би победил Юсеин Болт на 100м слалом .
    Нямам какво да кажа за Брера, каквото и лошо да каже човек за нея следва да бъде бит с пръчка по петите. Тук ставаше въпрос за ГТВ.

    "само дето хората, които харесват тази марка коли, я харесват предимно заради горното, което явно за теб няма никакво значение" - глупаво предположение имайки предвид, че карам Алфа и всеки път като се наложи да ходя някъде с нея й се кефя все едно се качвам за пръв път.
    Last edited by slaf4u; 09-07-2012 at 12:15.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  7. #7

    Default

    "Глупавото" ми предположение е направено 100% на база на написаното от теб в предния ти пост и това, че караш "Алфа" не е достатъчно условие да направи предположението "глупаво", особено след написаното от теб в предишния ти пост...

    Изобщо не ми е целта да се заяждаме, но след като всеки път се кефиш като за първи път на най-масовата, произведена и продадена в най-много бройки "Алфа", какво не ти е ясно, че човека избира пластмасовия леген с гръмко име "Гран Туризмо Велоче" сред другите, само и единствено заради начина по който тази кола го кара да се чувства..?

  8. #8
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Живи и здрави, след 20-тина години ще видите колко ценено ще бъде ГТВ-то
    Аз и сега адски си го обичам и не съжалявам и секунда за покупката Дали е по- по най не ме бОли !

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    дрън...дрън...дрън
    Всичко е ясно! Просто съм малко скептично настроен към високопарни изявления, колко един автомобил е най-добър и т.н.
    Не ме разбирай погрешно, със сигурност АР е марка за хора..."малко по-странни" даже бих казал индивидуалисти с егоистични и себични наклонности, страдащи от хроничен нарцисизъм и точно това прави марката специална за мен. Ако сега имах възможността да избирам друг автомобил, пак бих си взел АР, пак същия модел и пак същия двигател, но това не значи че съм сложил розовите очила и не виждам недостатъците на автомобила. Това което ми дава като усещане и емоция е достатъчно за да ги компенсира. Никога със стария си автомобил не съм се хилил като пача без видима причина след като стрелката на оборотомера мине 4000 об/мин.
    Поосрахме на колегата темата.
    Last edited by slaf4u; 09-07-2012 at 15:34.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Е деее, дрън...дрън е всеобхватно и всесъдържащо обобщение. Не се заблуждавай, че съм имал предвид че дрънкаш глупости - не е така, просто се съгласявам с повече от 55% от това което си казал.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  11. #11
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default гтв

    И аз съм го гледал това предаване с ГТВ 3.2, за което Джеръми каза, че е страхотна кола.
    И отиде и си купи Mercedes CLK 65 AMG Black Series.
    Това е човек, който е покарал някоя и друга кола, и мнението му е ценено от много хора.
    Всъщност той е купил GTV, но класика - Alfa Romeo GTV6 1980, което на мен също много ми харесва, защото с острите си ръбове носи италианския спортен дух от края на 70те, но това е др. тема.
    Явно при него това, че каза за гтв-то, че седалката му може да е анатомична само за маймуна, му е повлияло, не знам.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Alfa Romeo GTV6 1980.jpg  
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  12. #12
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Без значение за собствениците на ГТВ е кой какво дрънка Както казах колата е идеална, стига да ти допада На някой който харесва Комбита, седани, пикапи, (големи коли)....няма начин да му се хареса ГТВ е като ПТ Крузър ако мога така да се изразя....или си много влюбен в нея или я мразиш

  13. #13
    алфист-металист thest's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    38
    Posts
    71

    Default

    Колеги,вярно поосрахте малко темата ама нейсе.Аз лично ги класирам така:Alfata,Fiat Coupe и Nissan 200SX.Има и още едно купе,което не участва в теста, тъй като е по-стар модел,но си заслужава да бъде сложено сред готините машини-Rover 200 Turbo.Интересно някой от форума карал ли е такова зверче?

  14. #14
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Живи и здрави, след 20-тина години ще видите колко ценено ще бъде ГТВ-то
    Аз и сега адски си го обичам и не съжалявам и секунда за покупката Дали е по- по най не ме бОли !
    Объркал се рейса пич. Единственото ценно в този модел е моторът. Естествено ценният мотор не е 2.0 фиатски ТС, а 6-така от Арезе. Само зараде това може да бъде ценен този модел ( разбирай само версиите с 6 цилиндъра). Защото няма нищо ценно в носачи от чугун, коита са същите и във Фиат Типо. Това е жалката истина. Може да бъде ценен предшественика, истинското ГТВ, но не и тази кола, която ако трябва да сме честни е пообъркана още на чертожната дъска.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #15
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Объркал се рейса пич. Единственото ценно в този модел е моторът. Естествено ценният мотор не е 2.0 фиатски ТС, а 6-така от Арезе. Само зараде това може да бъде ценен този модел ( разбирай само версиите с 6 цилиндъра). Защото няма нищо ценно в носачи от чугун, коита са същите и във Фиат Типо. Това е жалката истина. Може да бъде ценен предшественика, истинското ГТВ, но не и тази кола, която ако трябва да сме честни е пообъркана още на чертожната дъска.
    Пич...пообъркан си ти според мен но не ми се влиза в очевидно безмислен спор На чертожната дъска е едно уникално шаси една вечна форма и т,н и т.н. Но както казах или я харесваш или не Ти явно не, е какво пък толкова все ще го преглътнем собствениците

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •