Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 144

Thread: Алфа 166 2.5 / 3.0 - помощ при покупка.

  1. #1

    Default Алфа 166 2.5 / 3.0 - помощ при покупка.

    Здравейте колеги. От 2 години карам либра 2.0 155 коня автоматик. Много съм доволен от колата, но все да ми поомръзва и се заглеждам по 2.5 / 3.0 литрови 166-ци на добри цени. Знам, че много е писано по темата, но искам да задам няколко конкретни въпроса.

    1. Какъв разход да очаквам на газ в софия и извън нея, ако газифицирам с хубав инжекцион 2.5 / 3.0 мотора (в момента либрата ми дава 10 извънградско и 15 градско бензин и литър-два отгоре на газ)

    2. И трите, които гледах имаха някакво леко потропване в задницата - ясно ми е, че без да се качи колата няма как да се каже какво е, но има ли някаква стандартна бола (биалетки, носач ?!?) по задницата на 166.

    3. Колко излиза обслужването на този мотор (ангренажен комплект и масла и филтри).

    4. Едната, която най-много ми хареса имаше леко омасляване между двигателя и скоростите - често срещано, или... ?

    5. От либрата определено съм свикнал с BOSE узвучаването и се питам колко е скъпо, као купя алфа без босе и намеря босе от морга да се преправи (какво е различно освен говорителите и усилвателя и има ли го окабеляването)

    Благодаря предварително !

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Тъй като преди месец трябваше да избирам между 3.2 в6 и 2.0 турбо мотор (4 цилиндров), бях проучил цените на това-онова по в6-така...Таа едно от нещата, които ме отказа беше сравнително високата цена за обслужване - всички ремъци, ролки, водна помпа, свещи + масло + труд отиваш на една сума над 1000лв да не кажа и по-голяма дума... Следващото нещо беше високия разход на гориво - между 18 и 25л/100км в София в зависимост от това колко ти е тежко крачето

    Босе в 166 е сравнително рядко срещано, така че не съм много сигурен, че лесно ще се справиш с откриването на "донор".

    Като цяло задницата комплексно е "болка" при 166-ците.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3

    Default

    Благодаря за отговора колега. Все пак, ако не бъркам цените на 3.0 трябва да са по-ниски от на 3.2 заради по-старата му ревизия и т.н. Наистина ли са 100лв ?!? Аз чух нещо около 500 за части и ми предложиха около 150 за труд ? Относно разхода, ако това са литри на газ не ме тревожат. А за задницата какво точно се разбива и колко струва. Моля ако отговаря някой да види въпросите ми в пост 1. Благодаря колеги.

  4. #4

    Default

    влизаш в ахм ауто и гледаш ремъци, ролки, задница и извършваш действие събиране и получаваш тези цени

  5. #5

    Default

    После си прерязаваш вените по дължина и преди да ти е изтекла кръвта се самозапалваш ритуално
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #6

    Default

    Уви в АХМ АУТО повечето неща въобще ги няма, като цена:

    http://axm-auto.com/index2.php?brand...l=51&modif=496

    Освен това за задницата мога само да гадая какво и е

  7. #7

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Освен това за задницата мога само да гадая какво и е
    Тук ако слушаш какво ти говорят ще си ходиш пеша.
    Ходи скачай на някоя кола смело, после ще му мислиш... не е чак толкова страшно.

  9. #9

    Default

    Прав си колега. Поддържал съм капа и либра и двете двулитрови и едната с автоматик. Нищо не ми е натежало толкова и с тази ще се справя

  10. #10
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Е то обслужването е горе-долу като на моята 2,4 JTD, или с други думи нищо особено за този клас кола от тези години. Не го мисли толкова, а действай.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  11. #11

    Default

    Чакам един човек да гледа утре либрата и ако я купи се мятам. Тъпото е, че като всичките си коли ще я продам обслужена, с амортисьори, дискове и накладки, масла на една седмица, газова още в гаранция и т.н. Винаги правя този груб EPIC FAIL

  12. #12
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Колкото повече, толкова повече...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #13
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default за тропането отзад и при мен го има от дясно но не знам какво е

    брат взимаи 166 3.0 аз си купих и съм много доволен и като части и като качество,сложих газ за 1500лв при РОБИ и е огин,преди това карах 156 2.5 пак на газ перфектна беше a за тропането отзад и при мен го има от дясно но не знам какво е NO PROBLEM
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Консумативите на v6 не са нищо особено, проверявал съм ги, понеже за малко да си купя такава Относно разхода, ще е нещо от сорта на 19-20 градско и 11 извън, т.е. разликата от TS-а е смях

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Колега погледни тази кола http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...688&f1=details

    Понеделник ходихме с Дидо да я гледаме. Като цяло за тези пари не е лоша.
    1.Има жулено по предната и задната броня.
    2.Набъбнала ръжда м/у левия праг и задния калник.
    3. Пластмасите по таблото са почнали леко да лепят и имат ожулвания но не са причина да не я купиш.
    4.Имаше прогорено на много места на шофьорското място по мокета на пода.
    5.Или има или е имала теч на масло (предполагам от хидравликата защото магарето беше омазано цялото), а и картера беше мазен от задник край на мотора към предния, но омазняването беше старо т.е. в момента не тече.
    6.Има скъсани тампони на щангата горе на мотора, но те се сменят. Около 20лв бяха.
    7.Климатика има нужда от зареждане.Включва и работи, но не духа много студено. НЕ изписва никакви грешки!!!!

    8.Колата има фабричен ксенон работещ!
    9.Всичко по седалките работи, ел. стъклата, огледалата се прибират т.е. наред са. Има СД чейнджър, навигация.
    10. Има АСР който не свети => трябва да работи!
    11.Темпомата и СТР-а също работят.
    12.Мотора отвътре е много чист! Маслото не е черно!
    13.Скоростите включват много добре съединителя отделя добре.
    14.Двигателя работеше добре и студен и загрял.Чува се някакво скърцане от ангренажа(ремък) докато е студена.
    15.С чисто нови предни накладки е, а задните имат още много.
    16.Катализаторите не са изрязани и 4-те! Докато работи двг-то можеш да дишаш покрай ауспуха.Пръскаше само вода. Минала е тест за газове в италия през 2010г до колкото помня.
    17.Гумите са зимни и са за смяна.
    18. Има всички карти с кодовете!
    19. След проверка на рамата излезе, че е произведена средата на 2002г.
    20.По табло беше на 150000км. Реалните не сме ги чели.
    21.Кожата е в доста добро състояние! Подлакътника не е счупен и кожата му е като нова.
    Last edited by Boby; 13-07-2012 at 22:42.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •