Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 144 of 144

Thread: Алфа 166 2.5 / 3.0 - помощ при покупка.

  1. #136

    Default

    Видях я... кенеф. Довечера ще споделя, че съм от телефон и карам.

  2. #137

    Default

    По принцип съм много мнителен към колите си и забелязвам "проблеми" дори за неща, за които монтьорите казват, че са ОК, но да попитам. Имам един потенциален проблем с автомата. Прави следното нещо: когато съм карал много градско, ама наистина много и по задръствания и на място (на светофар например) сменя от ауто на спорт и обратно на ауто, държейки спирачката кутията леко изблъсква. Също така, ако я загася и запаля пак това поведение изчезва. Иначе сменя плавно и няма никакви други ядове. Изгледах много други 2.5/3.0 автомати и работеха далеч по-твърдо.

    Мислех си да не е спад на налягане, но не се връзва, защото след гасене и палене го няма. Подозирам софтуерен проблем.

    EDIT: определено си мирише на софтуерен бъг, като цъкна от ауто на спорт на място понякога индикатора показва, че минава през втора и после първа, по незнайни причини и тогава се получава. Четох и по чуждите форуми. Явно не е нещо сериозно, но дразни.
    Last edited by duronman; 26-07-2012 at 21:32.

  3. #138

    Default

    Хайде и малко снимки, че бях обещал. Не съм ги обработвал много много, не съм ги правил нищо, че имам да обработвам над 150 снимки по работа. Като и направя истински хубава сесия ще кача пак. Тези информативно:












  4. #139
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Страхотна е, браво колега! Вижда се че е свежарка
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  5. #140

    Default

    Благодаря колега

    Разгадах мистиката с автоматика колеги, ама то каквато съм паника... Когато колата е на AUTO е адаптивна, тоест, ако сте карали лекичко в града колата започва да потегля автоматично от втора скорост след като е спряла. До тук добре, но при преминаване на спорт и обратно на ауто колата бързо изрежда на мсто 2-1-2 и за това се получава тласък. Горния успокоителен тампон беше заминал и явно той е давал гадното усещане за удар. Смених го, измих маслените радиатори (от глупост ги измих врели и малко им се напука черното матово покритие). В момента всичко изглежда 100% ОК.

  6. #141

    Default

    Няма мира и спокойствие в първите дни с "нова" кола Кода за ICS-а го имам, но след, като разчовърках разни букси отзад ми поиска и кода за навигацията, който уви нямам. Някакви предложения ? Отделно виждам, че имам сензори за фабрична аларма, но искам да попитам къде седи тя и каква и е буксата. И последната дреболия, която ми остана да оправям е да си сменя копчето за аварийките. Процедурата е ясна, но ще се радвам, ако ме упътите към описание за културно и лесно сваляне на предния панел на ICS-а.

    Благодаря предварително колеги, надявям се след някой месец да помагам повече от колкото питам...

  7. #142
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Имаше такава тема със снимки и подробно обяснение-търсих но не можах да я намеря-опитай и ти с търсачката.
    166 2.4JTD-00г.

  8. #143
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Ето тема как се сваля ICS- а http://clubalfaromeo.com/forum/showt...ght=ICS&page=2
    Alfa 166jtd,1999

  9. #144

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Ето тема как се сваля ICS- а http://clubalfaromeo.com/forum/showt...ght=ICS&page=2
    Благодаря колега ! Много по-лесно е от колкото на либрата, което ме радва. Само през моя лост ще се бръкне малко по-трудно, че на автоматика е малък процепа за лоста.

    Продължавам да се чудя ... но май сряда ще я карам да я газифицирам със скъп инжекцион. Не ми се искаше първоначално, но с моето каране ще и изгоря собствената цена в бензин за има няма 4-5 месеца

    Така карах либрата на инат една година на бензин и накрая разбрах, че за една година съм загубил 2000лв и накрая сложих инжекцион и за още една година спести 2000лв

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •