Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 87

Thread: Някой слагал ли е свещи БРИСК ?

  1. #1
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default Някой слагал ли е свещи БРИСК ?

    Здравейте колеги имам едно малко питане от скоро на пазара се появиха едни доста по евтини свещи бриск,които по каталог и по програми разни ги дават че стават и за алфи,та даже пише и за кои мотор какви свещи се слагат по номер на мотора и на свещите,та там намирам и за ГАЗ (30к)и платинени които им дава (90к),и някакви тунинг които въобще нямат крачета над полюса а са с ламаринка ,та ако някои е слагал нека да сподели че цената е доооста по приемлива от тези на НЖК,ДЕНСО,ШАМПИОН,ще бъда благодарен да споделите!!!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  2. #2
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Default Да

    Да със сребърно покритие?! карах ги много малко на стария двигател 1,6 ТС и бях доволен, сега са на rijko на колата и според мен колата добре върви с тях! за 4 свещи платих тогава 28 лв!

    Поздрави!

    п.с.

    Жалко че не успях да намеря малките свещи за тс, само основните!

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  3. #3
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Един приятел си сложи такива за ГАЗ и колата започна да работи чуствително по-добре!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  4. #4
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Слагай смело, добра свещ е. Колко търсих из Варна такива, но тук магазините са със затихващи функции, не намерих. И тия, които са продавали такива, имат останали по 2-3 свещи и да, предлагат некви български, от тия, които не съм ги чувал.
    Що да не си кажа, с дензо двуполюсни станах разноглед за 20-30000 км, докато ги отсвиря.
    Last edited by Liminat; 12-07-2012 at 20:54.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #5
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default бриск

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Слагай смело, добра свещ е. Колко търсих из Варна такива, но тук магазините са със затихващи функции, не намерих. И тия, които са продавали такива, имат останали по 2-3 свещи и да, предлагат некви български, от тия, които не съм ги чувал.
    Що да не си кажа, с дензо двуполюсни станах разноглед за 20-30000 км, докато ги отсвиря.



    Значи за сега само положителни мнения,тук в София ги намирам силвар за 5 лв големите и 12 малките,но засега маи ще сменя само големите та да видим,но се боря с мисълта дали да взема от тези за газ или от платинените,те са за 90 000 гаранция а са по 8 лв.

    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  6. #6
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Значи за сега само положителни мнения,тук в София ги намирам силвар за 5 лв големите и 12 малките,но засега маи ще сменя само големите та да видим,но се боря с мисълта дали да взема от тези за газ или от платинените,те са за 90 000 гаранция а са по 8 лв.

    колега, пиши къде да ги търсим (на лично) да не става реклама,

    поздрави

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  7. #7
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post
    колега, пиши къде да ги търсим (на лично) да не става реклама,

    поздрави
    +1 - сподели ако може

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Значи за сега само положителни мнения,тук в София ги намирам силвар за 5 лв големите и 12 малките,но засега маи ще сменя само големите та да видим,но се боря с мисълта дали да взема от тези за газ или от платинените,те са за 90 000 гаранция а са по 8 лв.

    Колега, каква е разликата м/у платинените и тези за газ? Тези за газ не трябва ли да карат повече? Драсни ЛС и на мен мястото от където си ги купил.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Аз съм доволен как работят в ГТВ-то. Смених ги осемте и си работи перфектно мотора. Разхода ми беше 10 на сто зимата, така че смятам че са добри свещи.

  10. #10
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default бриск

    За колегите който не са разбрали добре още не съм ги купил чакам заплата след 4 5 дни разбира се че ще споделя и винаги ще съдействам на който не може да ги намери ще купувам и ще пращам,доколкото до колегата с гтв то Колега ти за газ ли си сложил,колебая се за платинените или за тия дето са тунинг ето как изглеждат



    а тези са за газ






    и сега това остава като дилема!!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  11. #11
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Тези, които казваш, че са "тунинг" наподобяват голдън лодж свещите с електродите отстрани, това е за да няма така наречената "запалителна сянка" - електрода уж пречи на искрата да се разпространява равномерно и едновременно във всички посоки на камерата... уж...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Шумен
    Posts
    21

    Default

    След всички предходни крайно положителни мнения за Brisk ето и моето крайно отрицателно. Подчертавам, че не съм ги ползвал на Алфа, а на Лада Нива без никаква електроника. Ходих преди известно време за сезонно обслужване на карбуратора и майстора дръпна такава реклама на Brisk и такава антиреклама на NGK, че повлиян и аз си купих 4бр за скромните 20лв/общо. Свалих почти новите си "японки" и заложих на нашенските момочета. Това го направих понеже майстора докато не го гледах ми разбута центровката на двигателя и започнаха едни проблеми с оборотите сутрин, едно дърпане на смукачи при палене на газ и т.н. салтанати, които ги нямаше преди дори и зимата при минусови температури. Сложих новите свещи, карах, псувах проблема си остана. Върнах центроваката по памет където си беше преди (добре че е Лада и има достатъчно масло по двигатела за белязка ). Проблема с оборотите пак си стои. Махнах Brisk-а и върнах NGK-то и всичко си влезе в норма. Чувал съм, че Brisk и те имат много ментета. Аз моите ги купих от магазин в който имам пълно доверие. Дадоха ми ги точно по каталог, сребърни, с новата опаковка и все пак... Това което ми направи впечатление е, че електрода им беше чувствително по-тънък спрямо този на NGK-тата и при натиск помръдва. Под натиск разбирам усилието, което съм прилагал, за да меря хлабината.
    Аз не съм доволен от Brisk. На всичките ми бензинови коли съм бил с NGK и повече нямам намерение да изневерявам на марката.
    Last edited by paunofff; 13-07-2012 at 17:16.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #13
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    ...но се боря с мисълта дали да взема от тези за газ или от платинените,те са за 90 000 гаранция а са по 8 лв.

    Слагай по-евтиното, аз ако ще произвеждам ментаци, гаранция ще правя от по-скъпите, нали там ще е далаверата, за какво да се занимавам с менте на нещо, от което не се печели...
    Не се гърби за скъпи, то това е идеята да си с бриск. Аз се изгърбих с едни дензо, що перипетии бяха, що чудо и скоро тия, дето ми ги продадоха изплюха камъчето- ми то имало и ментета... а се кълняха тогава, че дензо нямали менте.
    Шампион - вземаш колата от джермани, караш 60000, забравяш кога се сменят, сетиш се по някое време- купиш пак "същите"... След 2000 км им няма електродите, ъъъ... повредила се била запалителната система...За бош е същото, ше намериш читав бош ама в Германия.
    Ама то и кажи го на половината алфи кусура им скъпи свещи, днес слушам една, минава край мен, едни звуци, сякаш къкри гърне, ама силно, еми тва не го оправят свещи май
    Last edited by Liminat; 13-07-2012 at 17:30.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  14. #14
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Здравейте колеги,да използвам тази тема.Намерих аналог на големите свещи,на Денсо номера е K20PRU11 и струват около 5лв. бройката,за сега само големите,ще потърся и аналог на малките,но не съм сигурен,че ще намеря.Забравих да спомена,че това е за 2000 Т.С.

  15. #15
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Дензо на 5 лв... Да не е някоя ментуша.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •