Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Акт ?!!!?

  1. #1
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default Акт ?!!!?

    Здравейте колеги ,
    днес бях на разнос с служебният бус , който е като подвижен магазин. Разнасям авточасти до различни градове.Постоянно е натоварен със стока , която се продава по магазините на едро и дребно . Днес ме спряха в с.Черник (Силистренска област) . Буса технически и документално е изряден , както и аз (шофьора) . Спря ме представител на "Пътна полиция" а ме проверява служител на ДАИ . Буса се води до 3.5 тона и се кара с Б категория. Та до проблема в който се забърках . След като всичко се оказа ОК , изникна проблема че нямам документ за стоката която е в буса. ДАИ-аджията ми написа акт по чл.100. ал.1 , т.4 който гласи липса на " превозните документи, определени от министъра на транспорта; . Та питам се какви трябва да са тези документи ......само министъра ли си ги знае .....от къде мога да видя какъв е този документ и още ред въпроси ......
    п.п Отнеха ми талона като доказателсто ...... ся след като си платя АКТ-а ли ще ми го върнат или ще си го получа без да плащам ?
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  2. #2
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by gero_records View Post
    п.п Отнеха ми талона като доказателсто ...... ся след като си платя АКТ-а ли ще ми го върнат или ще си го получа без да плащам ?
    За другото не му разбирам колега, но за това ще ти кажа, че отмина онова време в който ти дават талона преди да си платиш. Та плащаш си глобата, после с платената бележка отиваш пак в КАТ, че да ти върнат талона.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  3. #3
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    За другото не му разбирам колега, но за това ще ти кажа, че отмина онова време в който ти дават талона преди да си платиш. Та плащаш си глобата, после с платената бележка отиваш пак в КАТ, че да ти върнат талона.
    В акта пише че талона ми с номер ******** е иззет като доказателство ?!?
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    И колко ти е глобата?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #5
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Глоба не пише колега. Може би ся като ида в ДАИ-Разград ще ме зарадват , но ще ви споделя щом разбера .
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  6. #6
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default акт

    http://www.account-bg.info/e107/page.php?431

    Тъй като предполагам ги имаш тези документи по чл.18, особено тия за произхода на товара, що не жалиш акта в 3дневния срок, като ги представиш? Най-отдолу на акта ти пише къде и пред кого. Нищо не губиш.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by gero_records View Post
    Здравейте колеги ,
    днес бях на разнос с служебният бус , който е като подвижен магазин. Разнасям авточасти до различни градове.Постоянно е натоварен със стока , която се продава по магазините на едро и дребно . Днес ме спряха в с.Черник (Силистренска област) . Буса технически и документално е изряден , както и аз (шофьора) . Спря ме представител на "Пътна полиция" а ме проверява служител на ДАИ . Буса се води до 3.5 тона и се кара с Б категория. Та до проблема в който се забърках . След като всичко се оказа ОК , изникна проблема че нямам документ за стоката която е в буса. ДАИ-аджията ми написа акт по чл.100. ал.1 , т.4 който гласи липса на " превозните документи, определени от министъра на транспорта; . Та питам се какви трябва да са тези документи ......само министъра ли си ги знае .....от къде мога да видя какъв е този документ и още ред въпроси ......
    п.п Отнеха ми талона като доказателсто ...... ся след като си платя АКТ-а ли ще ми го върнат или ще си го получа без да плащам ?
    Ми най- малкото трябва да имаш фактура или товарителница, където е описано, какво караш. Щото иначе излиза, че си го откраднал.
    Lexus IS200

  8. #8
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Какви документи трябва да нося за превозваната стока ? Товарителница или опис на стоката в буса ? Незнам само 2500 бройки ..... 500 артикула да ги опиша в товарителницата. Няма ли доставчици които могат да ме просветят !?
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  9. #9
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Размера на глобата не я пише в акта. Глобата не се определя от пътните полицаи, така, че няма как да я пише.
    Решението на акта ще излезе след 30 дневен срок най-рано.
    Като излезе, отиваш в КАТ Разград, където ще ти бъде и талона. Взимаш си решението, където вече ще пише колко пари дължиш.
    Отиваш в банката, превеждаш ги по сметката на КАТ и с платежната разписка се връщаш обратно в КАТ. Тогава ще ти върнат талона.
    Но според мен виж идеята на колегата да обжалваш акта в 3 дневен срок. Ако има за какво да се хванеш, може и да падне.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  10. #10
    Старши алфист Член на клуба Gligan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    569

    Default

    Освен талон, застраховка, технически преглед и шоф. книжка трябва да имаш пълномощно с което управляваш служебното МПС и документи за стоката. Товарителница от митница, складова разписка или фактура. Както казаха колегите по-горе иначе излиза, че си я откраднал. Пътния лист или пътната книжка също са задължителни и могат да те глобят заради липсата на такива, независимо, че управляваш МПС до 3,5т. Винаги в актовете пишат, че талона е иззет като доказателство. Не се притеснявай щом си платиш акта ще ти го върнат.
    Alfa Romeo 164 2.0 TS/M1; V1 Medium `92; Matra Murena `83;
    Mercedes S 430 4 matic `02; Opel Corsa C XE 2.0 16V `05
    Peugeot Traveller `17 2.0 HDI 180 h.p.; Mitsubishi Pajero `94 2.5 TDI
    Iveco S 59 2.5 TDI; Peugeot Boxer 1.9 `95

  11. #11
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Благодаря МНОГО !
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  12. #12
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by gero_records View Post
    Какви документи трябва да нося за превозваната стока ? Товарителница или опис на стоката в буса ?
    Е - без да цъкнеш на линка и да си ги прочетеш, изброени поименно, насила няма как да стане, брат...
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  13. #13
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    Е - без да цъкнеш на линка и да си ги прочетеш, изброени поименно, насила няма как да стане, брат...

    Колега, изчетох закона 2 пъти .... но или аз съм малоумен или никъде не е опоменато разбираемо какво и как да де попълни в "товарителница-та" . Точно това искам да разбера . ..... Как да опиша стока от 2500 бр в една товарителница ? Имам опис на стоката ...цени всичко .....
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by gero_records View Post
    Колега, изчетох закона 2 пъти .... но или аз съм малоумен или никъде не е опоменато разбираемо какво и как да де попълни в "товарителница-та" . Точно това искам да разбера . ..... Как да опиша стока от 2500 бр в една товарителница ? Имам опис на стоката ...цени всичко .....
    Ами както имаш опис на стоката и цените, така може същите неща да ги имаш в товарителницата. Какъв е проблемът? Занимавка е знам..
    Lexus IS200

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Размера на глобата не я пише в акта. Глобата не се определя от пътните полицаи, така, че няма как да я пише.
    Решението на акта ще излезе след 30 дневен срок най-рано.
    Като излезе, отиваш в КАТ Разград, където ще ти бъде и талона. Взимаш си решението, където вече ще пише колко пари дължиш.
    Отиваш в банката, превеждаш ги по сметката на КАТ и с платежната разписка се връщаш обратно в КАТ. Тогава ще ти върнат талона.
    Но според мен виж идеята на колегата да обжалваш акта в 3 дневен срок. Ако има за какво да се хванеш, може и да падне.
    Ако акта му е от ДАИ , глобата си се плаща в ДАИ.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •