Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Колеги помогнете

  1. #1
    започва да се пристрастява M.Genov's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Кубрат
    Posts
    32

    Default Колеги помогнете

    От 2 дена съм собственик на Алфа 156 1.8 ГИ и имам проблем с газта.Когато стигне 2-2.5 оборота и се получава едно разклащане като че ли и свършва газта и явно трябва да се настрои.Искам да ме упътите към някои майстор в Разградски или Русенски регион да ми я настрои газовата е FLY JET.Благодаря в и предварително.

  2. #2
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by M.Genov View Post
    От 2 дена съм собственик на Алфа 156 1.8 ГИ и имам проблем с газта.Когато стигне 2-2.5 оборота и се получава едно разклащане като че ли и свършва газта и явно трябва да се настрои.Искам да ме упътите към някои майстор в Разградски или Русенски регион да ми я настрои газовата е FLY JET.Благодаря в и предварително.
    Като стане така, обръща ли на бензин?
    Върви да и видят филтрите.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  3. #3
    започва да се пристрастява M.Genov's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Кубрат
    Posts
    32

    Default

    Ами не обръща на бензин а за филтрите в понеделник ще и обслужвам двигателя с ролки ремъци и т.н.Но на бензин него прави трябва да се настрой газовата но не всеки има такава програма за да ми я оправи за това ми трябва помощ.

  4. #4
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by M.Genov View Post
    Ами не обръща на бензин а за филтрите в понеделник ще и обслужвам двигателя с ролки ремъци и т.н.Но на бензин него прави трябва да се настрой газовата но не всеки има такава програма за да ми я оправи за това ми трябва помощ.
    Имах на предвид филтрите за газ-та. И газовата има филтри. Ако си с ГИ имаш на изпарителя, за течната фаза и на тръбата от изпарителя към рейката (газова фаза).
    Те нямат общо с основните филтри на колата и като идеш в сервиза за обслужване, няма да ти ги сменят.
    За тях трябва да идеш на газаджия, или ако можеш, да си ги смениш сам.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  5. #5

    Default

    Добър майстор в Разград е Младен,работи в механотехникума,ако той не може да помогне,друг едва ли, а в Русе ми препоръчаха сервиз "Клаас",само че не могат да поемат ангажимент преди вторник,сряда,днес говорих с тях,точните думи на моя механик бяха "няма нещо по газовите уредби,което да не могат"...и аз мисля да ходя другата седмица,че имам нещо като проблем с моята 147-ца,има телефони и адреси в нета...успех!!!
    може да споделиш какво е станало,когато отидеш!

  6. #6
    започва да се пристрастява M.Genov's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Кубрат
    Posts
    32

    Default

    Колега аз като не разбирам нещо и ходя на майстор опитвам се да кажа че ми трябва човек със програма на моя ГИ FLY JET.На драго сърце ще отида.А аз говорих с Младен и ми каза че няма програма.Звънях и на тези Клаас, и ми казаха че нямат и те програма.Много странна работа толкова ли е неизвесна тази марка моята газова.

  7. #7
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by M.Genov View Post
    Колега аз като не разбирам нещо и ходя на майстор опитвам се да кажа че ми трябва човек със програма на моя ГИ FLY JET.На драго сърце ще отида.А аз говорих с Младен и ми каза че няма програма.Звънях и на тези Клаас, и ми казаха че нямат и те програма.Много странна работа толкова ли е неизвесна тази марка моята газова.
    Търси сервиз, където работят с BRC. Инжекциона ти е fly jet, ама е модел на BRC, не е самостоятелна марка.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  8. #8

    Default

    При мен е същата работа,моят ГИ е е-g@s и всеки казва няма софтуер,дай да го сменим,последна надежда Русе,ама едва ли,по телефона казаха,че не са чували такъв,ама ще погледнат.

  9. #9
    започва да се пристрастява M.Genov's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Кубрат
    Posts
    32

    Default

    Колега питал съм няма как да сменим софтуера и но ако някои знае майстор да ги оправя тези на БРЦ да пише.

  10. #10

    Default

    ГИ искат да ми сменят,не софтуера,а БРЦ тези в Русе правят,ама трябва да отидеш там направо за да видят модела,по тел. не разбират за какво става дума.

  11. #11
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by nov fen na 147 View Post
    ГИ искат да ми сменят,не софтуера,а БРЦ тези в Русе правят,ама трябва да отидеш там направо за да видят модела,по тел. не разбират за какво става дума.
    Щом не разбират, значи не е много добре работата
    Като гледам, колегата достатъчно добре го е обяснил проблема, и модела на ГИ е казал.
    Пък и кво има да се настройва, тя нали си е била настроена преди това и си е вървяла добре?
    По-скоро проблемите са механични, от колкото софтуерни. Търси добър майстор-газаджия, да ти види основните неща по системата, софтуера го остави за последен вариянт.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by M.Genov View Post
    Колега питал съм няма как да сменим софтуера и но ако някои знае майстор да ги оправя тези на БРЦ да пише.
    Колега в една друга тема пишеш че ГИ ти е нов/слаган февруари/ .
    Защо не питаш старият собственик къде го е монтирал и иди там да го настроят - а би трябвало да е в гаранция,само на 6 месеца е.

  13. #13
    започва да се пристрастява M.Genov's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Кубрат
    Posts
    32

    Default

    Установих днес след като я обслужих че го прави това и на бензин и ме съмнява дали не е от свещите проблема.

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Burgas
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by M.Genov View Post
    Установих днес след като я обслужих че го прави това и на бензин и ме съмнява дали не е от свещите проблема.
    Виж си дюзите
    Alfa Romeo 1.8 Sportwagon

  15. #15
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by maxcavalera View Post
    Виж си дюзите
    Малко съмнително, след като проблема е и на двете горива.
    По-скоро колегата е прав с предложението за свещи, което може да излезе и кабел(и) и бобина(и). Провери си дебитомера също.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •