Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 130

Thread: Бензинов проблем - 156 2.0 ТС

  1. #31
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ми аз вече го написах отдавна, ама ти не ме слушаш
    Слушам аз, и ти казах, че и аз това си мисля. Но събирам мнения, нали за това е форума
    Преди да хвърля парите за чистене, искам да съм максимално сигурен, че проблема е някъде там
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  2. #32
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Слушам аз, и ти казах, че и аз това си мисля. Но събирам мнения, нали за това е форума
    Преди да хвърля парите за чистене, искам да съм максимално сигурен, че проблема е някъде там
    Аз ти написах и как да хванеш коя е
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  3. #33
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Нощни ездачо, специално съм отварял помпата за да проверя цедката. Първо изобщо не е фина и второ резервоара ми беше огледално чист и въпреки това дюзите бяха запушени. По тях съвсем ясно се виждаха малки капчици със смолист цвят, който смятам, че се отлагат по време на впръскване в последствие от температурата се втвърдяват. Проблема според мен не е в механичната чистота на бензина а в съставките които слагат.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  4. #34
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Аз ти написах и как да хванеш коя е
    Ами аз дори и да ги изключвам, тя нали пак си работи дюзата, не е като да е секнала съвсем. Тоест ще стане по-зле работата като я изключа. Която и да изключа, работата на мотора ще се влоши.
    Това според мен би свършило работа, ако не работи съвсем.
    Мога ли да я видя от корекцията на времената във ФЕС? Не че знам колко трябва да е, ама предполагам, че ще са подобни за всички инжектори, само пострадалия ще е с по-различно време може би?

    Пф, то фес не показва времената на инжекторите по отделно...
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 13-07-2012 at 20:17.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  5. #35
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Това с инжекторите го пробвах, наистина при един от всичките лошата работа не стана по -лоша, но по ми е интересно защо като изключвах свещите , не знам големите или малките, но нищо не се случваше, това на празен ход?
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  6. #36
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Това с инжекторите го пробвах, наистина при един от всичките лошата работа не стана по -лоша, но по ми е интересно защо като изключвах свещите , не знам големите или малките, но нищо не се случваше, това на празен ход?
    Щот нали са 2 .
    Едната работи, дръпни ги и двете и ще се случи.

    А при мен лошата работа не е чак толкова лоша. Усеща се че не работи равномерно, но не е чак като на 3 цилиндъра. Това е на тихи обороти. Като я форсирам, тогава вече си прекъсва. Ама няма как да го пробвам тва на 3 дюзи, щото ще си прекъсва която и да изключа. Ако работеше много зле и на празех ход, тогава може би да...
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 13-07-2012 at 20:16.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  7. #37
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Щот нали са 2 .
    Едната работи, дръпни ги и двете и ще се случи.

    А при мен лошата работа не е чак толкова лоша. Усеща се че не работи равномерно, но не е чак като на 3 цилиндъра. Това е на тихи обороти. Като я форсирам, тогава вече си прекъсва. Ама няма как да го пробвам тва на 3 дюзи, щото ще си прекъсва която и да изключа. Ако работеше много зле и на празех ход, тогава може би да...
    Моята след сипването на добавка за почистване на дюзите, първият ден се пооправи, но след това стана тотално зле. Буквално на бензин спря да пали. До колкото разбрах почистването на дюзите съвсем не е безобидна операция.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  8. #38
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Моята след сипването на добавка за почистване на дюзите, първият ден се пооправи, но след това стана тотално зле. Буквално на бензин спря да пали. До колкото разбрах почистването на дюзите съвсем не е безобидна операция.
    Ами не знам колко е безобидна. Знам че ги чистят с ултразвук. Някъде ги топели в кореселин. Де да знам и аз.
    За това питам къде в София да ида, че да ми свършат тая работа като хората.
    А по принцип бързо ли става, или трябва да си оставям колата?
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  9. #39
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Миналата година като беше в сервиза ги свалиха и ги закараха на друго място за почистване, аз обаче съм нахален и дремах там. Като ги върнаха лично ги проверих и видях, че някои от отворчетата са запушени от нещо като смола, отново ги върнаха и на вторият път изглеждаха чисти. През това време майсторите свалиха рейката на една друга италианска каруца която беше за друг проблем и я сложиха на моята и пробвах и всичко беше супер. Очевидно самото почистване с монтажа и демонтажа не е дълга операция, но важното е дали е качествено.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  10. #40
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Миналата година като беше в сервиза ги свалиха и ги закараха на друго място за почистване, аз обаче съм нахален и дремах там. Като ги върнаха лично ги проверих и видях, че някои от отворчетата са запушени от нещо като смола, отново ги върнаха и на вторият път изглеждаха чисти. През това време майсторите свалиха рейката на една друга италианска каруца която беше за друг проблем и я сложиха на моята и пробвах и всичко беше супер. Очевидно самото почистване с монтажа и демонтажа не е дълга операция, но важното е дали е качествено.
    То аз мога да си ги демонтирам и да им ги закарам в една торбичка само дюзите
    Въпроса е да ми ги почистят... ама пусто му, като не знам къде да я закарам
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  11. #41
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Ето ви един теоретичен сценарий:
    Ако карате на бензин - той минава през дюзите и ги охлажда, на газ са по-топли (малко или много) бензиновите дюзи.
    И като са по-топли - "добавките" от бензина могат да се отложат и запушат инжектора.
    ...

  12. #42
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    То аз мога да си ги демонтирам и да им ги закарам в една торбичка само дюзите
    Въпроса е да ми ги почистят... ама пусто му, като не знам къде да я закарам
    Има си сервизи,които извършват тази операция
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #43
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Ето ви един теоретичен сценарий:
    Ако карате на бензин - той минава през дюзите и ги охлажда, на газ са по-топли (малко или много) бензиновите дюзи.
    И като са по-топли - "добавките" от бензина могат да се отложат и запушат инжектора.
    Но нали при работа на газ, инжектора не работи, така че гориво в него не постъпва. А и инжектора се намира на всмукателния колектор. Колко да се нагрява от колектора? А и бензина продължава да си циркулира през рейката, не е като да се застои...

    ---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Има си сервизи,които извършват тази операция
    Е, шегувах се пък аз
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 13-07-2012 at 20:39.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  14. #44
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Но нали при работа на газ, инжектора не работи, така че гориво в него не постъпва. А и инжектора се намира на всмукателния колектор. Колко да се нагрява от колектора?
    И в единия в другия случай се нагрява от колектора ... обаче ако е на бензин - бензина минава през инжектора и го охлажда !

    Точно , че докато си на газ гориво не минава през инжектора , той съхне а "добавките" и другите боклуци се натрупват.
    ...

  15. #45
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    И в единия в другия случай се нагрява от колектора ... обаче ако е на бензин - бензина минава през инжектора и го охлажда !

    Точно , че докато си на газ гориво не минава през инжектора , той съхне а "добавките" и другите боклуци се натрупват.
    Абе не съм много сигурен, че бензина който идва е с много по-ниска температъра от тази на всмукателния колектор (който според мойте скромния усещания е с температура на тази на въздуха в коша на мотора). Бензина който идва, по-скоро промива инжектора, а не го охлажда. А и като не работи самия инжектор, би трябвало сам по себе си да е по-хладен от колкото като работи, защото не се извършват никакви механични движения, нито преминава някакво електричество. А и нали е затворен, би трябвало да няма какво да засъхне? Той не е спринцовка, че да остава нещо в него.
    Незнам пак, май много разсъждавам... като ги почистя ще стане ясно. Дано се оправи!

    Само ми препоръчайте къде да отида.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •