Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем при работа на климатроник/парно!

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    22

    Default Проблем при работа на климатроник/парно!

    Здравейте, Колеги

    Не мисля, че е нормално, когато включа парното си в колата или климатроника, да ми се включва и охлаждащата перка на мотора! Мнения по въпроса?

  2. #2
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Напротив,така трябва да е даже двете трябва да въртят!

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    22

    Default

    Добре де, ама по този начин започва да ми охлажда и двигателя и работната температура пада под нормалното...

  4. #4
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Фреона иска охлаждане,за това е така!А ако имаш спад в температурата по 900градуса,търси другаде проблема.

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    22

    Default

    Явно проблема е другаде, защото само на парно пак ми работят перките. Зимата няма загряване тази кола.

  6. #6
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Lightbulb

    И вземи напиши някъде вид двигател и година.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    22

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    И вземи напиши някъде вид двигател и година.
    Алфа Ромео 166 2.0 Турбо - 1998 год.

  8. #8

    Default

    Затова двигателите имат термостати и разни датчици, ако климатроника не работи и ДВГ не е достигнал критични стойности на температурата, перките са в покой
    Last edited by lordliness; 13-07-2012 at 19:16.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    22

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Затова двигателите имат термостати и разни датчици, ако климатроника не работи и ДВГ не е достигнал критични стойности на температурата, перките са в покой
    С нищо не ми помогна с това заключение...

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Anton Karagyozov View Post
    Здравейте, Колеги

    Не мисля, че е нормално, когато включа парното си в колата или климатроника, да ми се включва и охлаждащата перка на мотора! Мнения по въпроса?
    Когато е включен климатикът е нормално да въртят перките, но когато е пуснато парното, перките не трябва да въртят.Освен това, дори и в тази ситуация, колата трябва да държи температура, освен ако не е прецакан термостата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    22

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Когато е включен климатикът е нормално да въртят перките, но когато е пуснато парното, перките не трябва да въртят.Освен това, дори и в тази ситуация, колата трябва да държи температура, освен ако не е прецакан термостата.
    Термостатът работи безупречно. Тестван е на диагностика. По-големият проблем ми е през зимата. В момента в който включа парното, 2 мин. след това се включват и перките без значение дали е загряла колата или не. С включването им светва и една червена лампа на таблото наподобяваща дюзичка. Същата ми светваше и когато ми беше прецакан дебитомера. Явно е някаква предупредителна за всякакви проблеми. Съмнявам се, да не би да имам някакъв електричарски проблем.

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Anton Karagyozov View Post
    Термостатът работи безупречно. Тестван е на диагностика. По-големият проблем ми е през зимата. В момента в който включа парното, 2 мин. след това се включват и перките без значение дали е загряла колата или не. С включването им светва и една червена лампа на таблото наподобяваща дюзичка. Същата ми светваше и когато ми беше прецакан дебитомера. Явно е някаква предупредителна за всякакви проблеми. Съмнявам се, да не би да имам някакъв електричарски проблем.
    Това прилича на скапан температурен датчик, но пак ти казвам, че при здрав термостат, тайфун да духа на радиатора, колата трябва да си загрее и да държи температура.Инжекционът ти свети от несъответствието между отчитанията на температурните датчици, което шашка компа.
    При скапан датчик на термостата или прекъсната връзка с ЕКУ-то, то влиза в авариен режим на охлаждане и пуска перките на втората степен.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Тази дюзичка свети и когато е прецакан бушон на перката. Перката се върти за да се поддържат тези 90 гр.. Т.е. за да сваля темп. на 90.
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  14. #14
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Не си вижда температурния датчик,или е повреден!

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    22

    Default

    И значи все пак ще трябва май да се обърна към някой специалист жичкажия. Ще и мина и за всеки случай пак една диагностика. Ако някой в Пловдив знае добър електричар, ще му бъда благодарен, ако сподели.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •