Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Къде най-далеч сте ходили с вашата 166 ?

  1. #1
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default Къде най-далеч сте ходили с вашата 166 ?

    Ей така, интересно ми е кой до къде е ходил с бегачката, може и със снимки, ще е интересно четиво...


    Аз бих искал да започна с личен пример, ама за сега само до София 2-3 пъти съм ходил и една обиколка на България - Варна - Пловдив - Белово - Юндола - Банско - Гоце Делчев - Мелник и после на обратно южно през Девин - Смолян - Кърджали - Перперикон - Димитровгад - Стара Загора - Варна... Около 1500 - 1800 км.
    Мисля си усърдно за Турция, Гърция, Италия, Румъния и разбира се любимата Виена, ама сме малко в напреднала бременност и за сега трябва си седим на задника...

    Не мен единственият ми проблем беше изгоряла крушка на габаритите и търсих на 10 бензиностанции докато открия на Лукойл в Кърджали крушка за 8 лева Видях и че един маркуч от охлаждането сълзи и от тогава съм зарекъл да го оправя, ама все не остава време

    Интересно в цялото пътуване беше, че след Мелник решихме с жена ми да се прибираме в Гоцето и на картата на гугълмапс на телефона ми даде някакъв пряк път между селата... Викам си - давай да пробваме, да не обикаляме 80 км. Набутах се в първото село, пътя почти
    хич го няма, на картата неясно какво се случва че обхватът слаб - продължаваме напред... Пуст инат, започна черен път, лек дъждец, обаче аз продължавам да търся главния път... Накратко - 13 км. черен път, половината от него кал и на финала село в което няма повече път и трябваше да се връщаме наобратно... Питам една баба - бабо, къде е тука да излезем на асфалта, тя ме гледа учудено - ами няма асфалт... трябва се върнете в .... не го помня името, ама това беше селото откъдето дойдохме... Алфата се държа удивително стабилно на калта, карах бавничко и внимателно и се разминах само с одирания на пласмасовия капак. На връщане умрях от страх, започна да вали по-силно, пък аз не е като да не съм седял в калта с джипките, даже съм нощувал и знам кога ще излезем от тоя път, ако заседна... )))




    /Може някой модератор да прецени че темата не е за тук, ама няма друга обособена секция само за 166, пък за да е на мястото си темата, може да пишете дали сте имали някакви проблеми по пътя... /
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  2. #2

    Default

    Колега, още съм с либра и дебна за 166, та не съм ходил много далеч със 166 за сега Намесвам ти се в темата само, за да напиша един съвет. Иди където пожелаеш с колата си, само те съветвам да пропуснеш Турция... карат много... да кажем особено

  3. #3
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Колега, още съм с либра и дебна за 166, та не съм ходил много далеч със 166 за сега Намесвам ти се в темата само, за да напиша един съвет. Иди където пожелаеш с колата си, само те съветвам да пропуснеш Турция... карат много... да кажем особено
    Аз съм ходил и съм карал там, знам... Нищо с което не можем да се справим....
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  4. #4

    Default

    Браво, мен лично в Истанбул ми направиха преди 5 години много лошо впечатление как се вписват в ленти, как не спазват предимства и т.н. После в България ми се видя рай, а пък след Македония българските магистрали и пътища ми се видяха рай

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Ей така, интересно ми е кой до къде е ходил с бегачката, може и със снимки, ще е интересно четиво...
    Ами докъде, докъде ... На буксир до сервиза, закачена с късо въже за 155-цата, след като ми заля плавниците с антифриз от разпадналия се радиатор на парното Ей това пътуване ми се стори най-дългото

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Ами докъде, докъде ... На буксир до сервиза, закачена с късо въже за 155-цата, след като ми заля плавниците с антифриз от разпадналия се радиатор на парното Ей това пътуване ми се стори най-дългото
    Мен ме влачиха чак до Пазарджик, като се скапа съединителя, но пък разхода през цялото време ми беше 3/100 Сигурно водя класацията по най дълго влачене.Като част беше по магистралата(в разрез с всички правила) където останах.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Последните 2 поста хич не ми харесват.
    Напомнят ми за онова, което са говорели шегаджиите........Че инженерите от АР започнали да монтират нагреватели в задните капаци на Алфите. За да не им мръзнат ръцете на бутащите през зимата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    то май освен мен - никой не ги е карал тия 166 извън града...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  9. #9

    Default

    Аз стигнах чак до морето с моята, даже климатика работеше , тези дни ще я тествам към вътрешността
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    то май освен мен - никой не ги е карал тия 166 извън града...
    Мнее, на моята за 7 месеца съм навъртял 12000 км, от които градско са не повече от 3-4000.
    Най-дългото пътуване ми беше мини-сватбеното пътешествие. Плевен-Албена-Плевен-София - общо 960 км.
    Иначе съпругата ми е от Силистра и едно отиване и връщане дотам плюс малко обикаляне в околностите на града е към 900 км. Все още не съм извеждал 166-цата в чужбина, със 155-цата сме ходили няколко пъти в Гърция и в Румъния, с парахода планирам и по-далечни плавания.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #11
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Нямам конкретен пример за преход, но пък за 3 години - 70 000 км
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  12. #12
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Cool

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Ей така, интересно ми е кой до къде е ходил /
    Питай 164_td до къде е ходил със 166-цата ... но в същото време да ти каже и до къде е ходил със 164-ката

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  13. #13
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Е до Земст е ходил .. къде другаде
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #14
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Talking

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Е до Земст е ходил .. къде другаде
    позна хахахха тамън няколко пъти а пък със 166-цата , като се връща от море му трябва водоноска с него

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  15. #15
    Младши алфист vincio's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    SOFIA
    Posts
    27

    Default

    Със 164 туин спарк 1991 от София до Порто ( Португалия) без никакъв проблем. Мисля че бяха около 3000 км. Разход около 7,5 на 100. Желязна машина беше, лапаше на големи порции топлия асфалт.
    Are you talking to me?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •