Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Приказки от общ характер.

  1. #16
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    скоро ще минавам на 18ки 8J ЕТ-32 ... според вас какви гуми е най-добре да и сложа? също и дали ще ми трябва окачване да е сваля още малко...? още защото ми се струва че сега малко свалена...
    225/40/18 би трябвало да влезнат на стандартното окачване ,аз карам със 215/35/19 които са с 4мм в диаметър по малки и не подпират никъде
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    225/40/18 би трябвало да влезнат на стандартното окачване ,аз карам със 215/35/19 които са с 4мм в диаметър по малки и не подпират никъде
    Да, не подпират никъде,но след като окачването не е пригодено за 19-ки,или примерно да сложа на 159-ката със стандартно окачване 19-ки,то колата става нереално висока,изглежда грозно,а най вероятно стои и нестабилно на пътя,това мойто мнение.
    Погледнете във чуждите форуми примерно за GTV V6,които карат предимно със 18 цола,кой кара със стандартно окачване и как изглеждат колите им.
    Това важи във пълна сила и за 17-ки та това купе.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #18
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Да, не подпират никъде,но след като окачването не е пригодено за 19-ки,или примерно да сложа на 159-ката със стандартно окачване 19-ки,то колата става нереално висока,изглежда грозно,а най вероятно стои и нестабилно на пътя,това мойто мнение.
    Погледнете във чуждите форуми примерно за GTV V6,които карат предимно със 18 цола,кой кара със стандартно окачване и как изглеждат колите им.
    Това важи във пълна сила и за 17-ки та това купе.
    Е 17 си му седят без никви ядове, се пак фейслифта излиза и с 17''
    П.С. Тошкааа казах ти аз да ти продам пружините Айбах преди да ги сложа...сега никъв шанс

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Е 17 си му седят без никви ядове, се пак фейслифта излиза и с 17''
    П.С. Тошкааа казах ти аз да ти продам пружините Айбах преди да ги сложа...сега никъв шанс
    Да съгласен съм,аз също карах 4 год на 17-ки със оригинално окачване,но като сравним автомобил със снижено окачване и 17-ки изглежда коренно различно като визия,моята до такава изглежда като повдигната.

    Моето е мнение е макс. 17-ки на оригинално окачване.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #20
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    225 40 18 ... за този размер ли да гледам гуми? като с окачване няма да ми опира никъде с джанта ЕТ 32? Разхода не ме интересува... просто се притеснявам с такава широка и тежка джанта на хидравликата ми как ще и е? А за окачване ясно ми стана вече ще гледам нещо -30мм макс, че иначе отпред зендер добавката ще стане на салата по варненските пътища..
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #21
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Да, не подпират никъде,но след като окачването не е пригодено за 19-ки,или примерно да сложа на 159-ката със стандартно окачване 19-ки,то колата става нереално висока,изглежда грозно,а най вероятно стои и нестабилно на пътя,това мойто мнение.
    Погледнете във чуждите форуми примерно за GTV V6,които карат предимно със 18 цола,кой кара със стандартно окачване и как изглеждат колите им.
    Това важи във пълна сила и за 17-ки та това купе.
    Прав си колега ,ама в чуждите форуми нямат изпъкнали/потънали шахти ,след военни кратери по магистралите и заринати в сняг пътища през зимата
    Quote Originally Posted by italfen View Post
    225 40 18 ... за този размер ли да гледам гуми? като с окачване няма да ми опира никъде с джанта ЕТ 32? Разхода не ме интересува... просто се притеснявам с такава широка и тежка джанта на хидравликата ми как ще и е? А за окачване ясно ми стана вече ще гледам нещо -30мм макс, че иначе отпред зендер добавката ще стане на салата по варненските пътища..
    225/40 мисля е максимума ,който можеш да натъпчеш в калниците (калниците реално не са проблем ,а пружините). Най близки до оригиналният размер 205/50/16 са ти 225/35/18 и 235/35/18....
    225/40 ще търкат от зад на големи неравности ,но не е болка за умиране За хидравликата не знам какво да ти кажа ,не чувствам няква разлика освен ,че миналата седмица единият от маркучите се спука и ми изтече хидравликата ,но вината си беше в маркуча ,а не в джантите Мятай ги и въобще не се притеснявай само внимавай с дупките...
    Last edited by mochko1; 30-07-2012 at 01:48.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  7. #22

    Default

    Аз също мисля, че стандартно окачване, дори на ГТВ (което си е доста ниско) + големи джанти = визия, която не подхожда на спортна кола...
    Иначе няма лошо от големите джанти, на красио 156-цата с 19-ките изглежда супер и няма нищо циганско и претрупано в нея... Важно е само модела и цвета да са съобразени с визията на колата (както е при въпросната 156-ца), не просто да лепнеш нещо голямо...

  8. #23

    Default

    225/40/18 е гумата, но задължително пробвай преди това с друга такава джанта с монтирана гума. Пример - на мен ми опираше гумата в долната страна на амортисьора от вътре при стандартно окачване. След монтиране на Кони Спорт нямам грижи.

    Иначе при крайно навит волан опира в поркалника и го изяжда. Респективно всяка година нови подкалници и те така.

    Това при ГТВ фаза 1. В на Бобо ГТВ-то няма никакви проблеми, а е със същия размер джанти и гуми.

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Горна Оряховица
    Age
    43
    Posts
    117

    Default

    Така изглежда отстрани с 225/45/17-заводско.Но и моя подкалник единия е изяден малко! (третата снимка-нямам време да я отделя,че съм в офиса!-sorry)

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=44718
    Alfa Romeo GTV 3.2 V6 24V -сбъдната мечта
    Peugeot Partner 1.6 HDI 90 BHP(служебна)-много зла за гъзарите-ex
    SEAT Ibisa 1.4 '08(служебна)-много пъргава и ненатоварваща-ex
    Dacia Logan 1.5 cdi 90 BHP(служебна)-голямото наказание за шофьора!!

  10. #25
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default


    taka stoi 215 40 18 na 8J mislq che ne e zle...
    ili da gledam za 215 otpred i 225 otzade?
    (sorry za latin)
    Last edited by italfen; 30-07-2012 at 16:57.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  11. #26
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by кучето View Post
    Така изглежда отстрани с 225/45/17-заводско.Но и моя подкалник единия е изяден малко! (третата снимка-нямам време да я отделя,че съм в офиса!-sorry)

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=44718
    3.0 и 3.2 не са ли фабрично по-ниски от T.S. ?

  12. #27
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    taka stoi 215 40 18 na 8J mislq che ne e zle...
    ili da gledam za 215 otpred i 225 otzade?
    (sorry za latin)
    215 е минималната ширина гума която можеш да сложиш на 8-ца джанта ,и по тясна може но не е препоръчително. Освен това 215/40 има по малък диаметър от 225/40 и ще влезнат перфектно ,и с повечко късмет няма да подпират никъде.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  13. #28
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Баткии я и аз да питам нещо....на ЦФ1 може ли да се сложи 3-лъчевия волан? И да бачкат Беговете е идеята?

  14. #29

    Default

    Всичко може но не всеки го може.

  15. #30
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Всичко може но не всеки го може.
    Ще ми разясниш ли?

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •