Results 1 to 13 of 13

Thread: НАКРАЙНИК

  1. #1

    Default НАКРАЙНИК

    НА АЛФА 156 2.0ТC НЯКОЙ СМЕНЯЛ ЛИ Е НАКРАЙНИК ИЛИ ДА Е ПРАВИЛ РЕЙКА.ИМАМ СКЪСАН МАНШОН И СЕ ЧУВА ЧУКАНЕ САМО КОГАТО МИНАВАМ ПРЕЗ ДУПКИ,ДРУГО ВСИЧКО МИ Е ЗДРАВО ПО ОКАЧВАНЕТО.
    ika

  2. #2
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    на мен ми предстои смяна на накрайник + горни,долни носачи+някой друг тампон + труд за 680 лв.Ще вземам части от 1 познат уж да ме уреди с отстъпка та да слезе цената поне със 100 лв надолу.Накрайника е около 50 лв!!!!!!!!!!!!!!!!!!Мойта тропа и на-най дребната пукнатина на пътя.

  3. #3

    Default

    като смениш накрайника пиши как е от вътре,защото не се вижда а на мен външния ми е здрав.
    ika

  4. #4

    Default

    Тропането най-вероятно идва от горния носач...


    Аз днес си взех колата с монтирани спортни тампони на powerflex на цялото предно окачване и колата е като чисто нова, седи като залепена за пътя.

    Довечера ще пиша повече впечетления

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Тропането най-вероятно идва от горния носач...


    Аз днес си взех колата с монтирани спортни тампони на powerflex на цялото предно окачване и колата е като чисто нова, седи като залепена за пътя.

    Довечера ще пиша повече впечетления
    Я сподели и колко ти излезна цялата процедура щото и аз съм се замислил по този въпрос доста сериозно. И къде ги сменя.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  6. #6
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Тропането най-вероятно идва от горния носач...


    Аз днес си взех колата с монтирани спортни тампони на powerflex на цялото предно окачване и колата е като чисто нова, седи като залепена за пътя.

    Довечера ще пиша повече впечетления
    Какмога да разбера дали долните носачи са ми здрави.Колата си тропа богато,спецовете в сервиза искат да сменят и долните(ментетата са 360лв а оригиналните 900лв за 4бр.)+горни по 80 лв айй щи ..ба и колата,по 500-600лв на месец средно лапа само за ремонт.Тропането се появи преди 2 месеца(минал съм около 1500км)

  7. #7

    Default

    Тампоните на PowerFlex са направени от полеюретан и са напрактика вечни. Също така са с около 20% по-твърди от каучуковите (фабричните). Аз ги смених на цялото предно окачване...тоест двата тампона на горния и двата на долния носач.

    Единия шарнир на левия носач (пред шофьора) беше съвсем леко тръгнал, десния беше здрав но и двата ги възстановиха...рециклираха или там както му се вика...и станаха като нови....цена 60лв. (но това варирало)

    Самите тампони за предното окачване (комплект) излизат около 500-600лв. според доставката и ДДСто. Ако някой иска да се обръща към мен.

    Монтажа аз си го правих при стар мой майстор, който на времето ми подържаше всички коли, до като не минах на АутоИталия гаранционен сервиз...сега вече съм пак при него. Човека се казва Явор, сервиза му е зад мото-пфое...ако някой иска да ползва неговите услуги нека се свърже с мен. Работата отнема около 3-5 часа...в зависимост от това дали ще се рециклират шарнири или не....но моят съвет е, не зависимо дали са тръгнали или не ги рециклирайте. Хората вече са добре запознати с процедурата и дясната страна я направиха много бързо. Монтажа е около 95лв. (във ВантоТреид за също нещо ми искаха около 300лв.)

    Впечетления от първи ден каране с тези тампони:

    След цял ден каране, мога да споделя, че колата е като нова...

    Седи като залепена на пътя

    Плюсове...

    1. По-стабилна е заради по-голяма твърдост на окачването, много по-малко странично накланяне има в завой...колата е като картинг

    2. По-стабилна е при тръгване и рязко подаване на газ

    3. При спиране е доста по-стабилна

    4. Тези тампони са почти вечни

    5. Легналите полицай ги минава перфектно

    Минуси....

    1.Вози по-твърдо...цепнатини и изпъкнали релси се усещат повече....аз лично не го приемам това като минус, защото така или иначе търся стабилност на пътя...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    Quote Originally Posted by KGB
    Тропането най-вероятно идва от горния носач...


    Аз днес си взех колата с монтирани спортни тампони на powerflex на цялото предно окачване и колата е като чисто нова, седи като залепена за пътя.

    Довечера ще пиша повече впечетления
    Какмога да разбера дали долните носачи са ми здрави.Колата си тропа богато,спецовете в сервиза искат да сменят и долните(ментетата са 360лв а оригиналните 900лв за 4бр.)+горни по 80 лв айй щи ..ба и колата,по 500-600лв на месец средно лапа само за ремонт.Тропането се появи преди 2 месеца(минал съм около 1500км)
    всеки минава през това аз мойте 2 горни ги смених вече сега ми е тръгнал единя долен но вече ги имам двата долни само чакам да ми ги сменят и мисля да не се занимавам повече
    за справка мойта предница я разбих след 1.5год каране по наще улици.
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Моята 156 далеч не е най-запазената, която съм виждал.
    Преди 16000 км смених долни носачи (ФИОРЕЛА - по препоръка на членове от клуба) и тампони на стабилизиращата щанга към гредата (уж марка Оригинални). Всички шумове изчезнаха.

    Сега пак тропа - отново смених тампоните на стабил.щанга и вътрешен ябълковиден болт на рейката (около 40 лв -ФРАП).
    Пак е почти като нова Само че сложих тампони от Самара (2лв) - идват малко по-широки, но надявам се не е проблем. Отново по-препоръка на член на клуба...
    След 10-15000 км ще пиша дали е имало смисъл

    Идеята ми беше, че тея тъпи тампони като се разкапят тропат здраво.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  10. #10

    Default

    Tропането което е по-гадното май идва от горните...

    абре не знам...аз смених всичко и сега съм много доволен....само остава да си направя регулаж преден-заден мост и да пиша вече крайни впечетления....

    Утре ще атакувам петрохан на два пъти и ще пиша там по-завойте и дупките как е.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Tропането което е по-гадното май идва от горните...

    абре не знам...аз смених всичко и сега съм много доволен....само остава да си направя регулаж преден-заден мост и да пиша вече крайни впечетления....

    Утре ще атакувам петрохан на два пъти и ще пиша там по-завойте и дупките как е.
    Регулажа най-накрая го направих в ИталСервиз, и съм супер доволен. За пръв път след 9 опита за регулаж.... в ИталСервиз от 1ви!!! път ми направиха колата с волана точно в средата.

    Сега колата е найстина като нова...супер седи на пътя.

    Вчера пътувах и до Пазарджик по магистралта....колата седи на пътя перфектно...грубо казано все едно съм със нископрофилните 17ки, нищо че съм с 205/60 на 15!!!

    Киро се повози и той остана доволен, но нека той да си пише ако види темата.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  12. #12
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Quote Originally Posted by KGB
    ...
    Регулажа най-накрая го направих в ИталСервиз, и съм супер доволен. За пръв път след 9 опита за регулаж.... в ИталСервиз от 1ви!!! път ми направиха колата с волана точно в средата...
    KGB, моята я правих два пъти за година - във Ванто, а сега преди месец в център Диана. Вторита бая се постараха. На екрана всичко беше в норми, ама пак като пусна волана след известно време почва да дърпа леко вдясно към банкета. Пробвал съм я на перфектно гладко да речем след Църна маца без вятър и сам в колата, ама пак си бяга полекичко вдясно.
    Извинете ме за оф-топика ама много ме дразни тая работа.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Hristo_156
    Quote Originally Posted by KGB
    Quote Originally Posted by KGB
    ...
    Регулажа най-накрая го направих в ИталСервиз, и съм супер доволен. За пръв път след 9 опита за регулаж.... в ИталСервиз от 1ви!!! път ми направиха колата с волана точно в средата...
    KGB, моята я правих два пъти за година - във Ванто, а сега преди месец в център Диана. Вторита бая се постараха. На екрана всичко беше в норми, ама пак като пусна волана след известно време почва да дърпа леко вдясно към банкета. Пробвал съм я на перфектно гладко да речем след Църна маца без вятър и сам в колата, ама пак си бяга полекичко вдясно.
    Извинете ме за оф-топика ама много ме дразни тая работа.
    Ако си с по-широки гуми това си е от пътната настилка...все пак нали има някакъв наклон.

    156/147/ГТ са с много директен волан и най-малкото отклонение се отразява на волана, за това е и толкова трудно да се регулира точно в средата, особено на такива като нас дето гледаме до 1мм

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •