Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: проблем с одометър

  1. #1
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default проблем с одометър

    Днес гледах една 166-ца, 2.4жтд, 2001г, та според одометъра пише "фиат 96000км" а на долния ред "ланчия 440000км". А кое е вярното, мотора иначе звучи стегнато, върви си нормално. Забравих да кажа, гледах го с фиат еку скан. По километраж е на 150000км.
    Last edited by mirchozo; 19-07-2012 at 14:22.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #2

    Default

    Вчера гледах на горубляне за 166 и случайно ходейки с лаптопа и кабела попаднах на един тезис, който сваляха от автовоз. 2.4 дизел. Перфектно запазен, добра боя, хубаво работещ мотор, стегнато окачване - 400 000км по километраж... сам си прави изводите

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Абе то е ясно че няма как да е на 96000км, по интересното ми беше че мотора мъркаше пък 440000км не са малко, въпреки разните масла които се бяха поразтекли отдолу, но отгоре мотора изглеждаше много лъскав и стегнат. Пуснах темичката щото ми стана интересно защо го пише по този начин. Ако искате ще кача линкче с обявата на точната кола, по описание всичко и е перфектно. Отделно не работеше дисплея (по точно ICS-a), трябвало да се разкодира и т.н. Абс централата пък изобщо не отговори на опита ми да разбера защо и свети чек лампата, явно си беше за смяна, скоростомера също не работеше (предполагам взима сигнал от абс-централата)
    Та така, днес пък огледах една 156 спортвагон 1.9 жтд с по-новия мотор (110 или 115кс, не обърнах внимание), която излезе на 262000км, по километраж на 151000км и май това ще е скоро новата придобивка.

    http://www.cars.bg/u740979
    пс Ето я въпросната красавица , ся ше кажете за тия пари кво искаш, ама просто ми предложиха един бартер който на пръв поглед изглеждаше не чак толкова лоша идея.
    Last edited by mirchozo; 19-07-2012 at 19:37.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    софия. овча купел 1
    Age
    39
    Posts
    27

    Default

    изглежда стегната все едно гледам моита.... единствената разлика е в конете и годината.Моята е 136 кон4ета и 2000г.. иначе цвят и салон са едно към едно.... бартеросвай и с здраве да си караш

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by rado1984 View Post
    изглежда стегната все едно гледам моита.... единствената разлика е в конете и годината.Моята е 136 кон4ета и 2000г.. иначе цвят и салон са едно към едно.... бартеросвай и с здраве да си караш
    И тази е 136к.с. Лъжат джамбазите!
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Днес гледах една 166-ца, 2.4жтд, 2001г, та според одометъра пише "фиат 96000км" а на долния ред "ланчия 440000км". А кое е вярното, мотора иначе звучи стегнато, върви си нормално. Забравих да кажа, гледах го с фиат еку скан. По километраж е на 150000км.
    Гледай ланча одометъра.

    Quote Originally Posted by souze View Post
    И тази е 136к.с. Лъжат джамбазите!
    Ми да, това на снимките е 136нр мотор.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7

    Default

    Закачах една 2.5 V6 със Fiat Ecu Scan и безумното е, че ECU-то показваше почти 2 пъти по-МАЛКО от километража, май не ги мери вярно V6-ците.

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Абе кво да бартеросвам, тя на 440к км, тепърва се влиза във филма, да не говорим че като я качих на подемника, отдолу имаше разни течове на масло, вероятно от семернга на коляновия вал откъм кутията. Като имам предвид че и бордкомпютъра трябва да се разкодира, абс-централата не отговаря (верояно изгоряла) и разни козметични забележки, просто не си струва...., за да стане в приличен за каране вид си трябват едни 1000-1500лв, дет се вика за 4500-5000лв има доста прилични екземпляри.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9

    Default

    Разбрах казуса, понякога с FES трябва да се раздели на 5 цифрата (приблизително), но и числата след запетаята се броят, като цели километри, мисля че с друг софтуер не е така.

  10. #10
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Разбрах казуса, понякога с FES трябва да се раздели на 5 цифрата (приблизително), но и числата след запетаята се броят, като цели километри, мисля че с друг софтуер не е така.
    При мен този коефициент е 5.56. Можеш да си сметнеш дали на автомобила , който искаш да купуваш е същият.
    ...

  11. #11

    Default

    Мамка му... излиза почти до километър, това значи, че явно колата е на реални километри... или съм невероятен късметлия или колата е с лош, лош скрит дефект

    EDIT: Благодаря много Drag0, направи вечерта ми по-хубава и тъгата за Lybra-та, която ще продавам утре по-малка !
    Last edited by duronman; 22-07-2012 at 21:00.

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Нещо не можах да схвана идеята, значи кое да разделя на 5 , фиат киломтрите които са 96000 или ланчиа километрите които са 440000км, или тези на километража 150000? И как точно определихте че се дели на 5.56 , тествахте с друг софтуер или? На другата кола 156 1,9 жтд 116кс, която гледах си излязоха 262000км, там трябва ли да се дели на някакъв коефициент?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Нещо не можах да схвана идеята, значи кое да разделя на 5 , фиат киломтрите които са 96000 или ланчиа километрите които са 440000км, или тези на километража 150000? И как точно определихте че се дели на 5.56 , тествахте с друг софтуер или? На другата кола 156 1,9 жтд 116кс, която гледах си излязоха 262000км, там трябва ли да се дели на някакъв коефициент?
    Това за 5.56 го бях намерил някъде в интернет, когато се чудих на показанията на моята. Но важи само за Bosch ME2.1.
    Пример: при мен показваше на компютър 62969,7. Умножаваш по 10 = 629697 / 5.56 = 113 255->толкова показваше на таблото.
    В общия случай се процедира по следния начин:
    Записваш стойност на таблото и стойност/и от компютър. Караш колата 5км, пак записваш стойности и смяташ.
    ...

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Значи най-общо казано да не се доверявам на нито едно от 2те показания които виждам с фес-а както и на това което е на таблото, щото няма никаква логика в сметките които излизат. Както и да е, аз тая кола я отписах.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #15
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Ако имахме във форума данни от типа:
    "двигател/ecu : на Х километра от одомера отговарят У реални"
    щеше да е много по-лесно на тези които търсят да си закупят употребяван автомобил.
    ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •