Page 2 of 43 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 635

Thread: Включени светлини ?!?!?!?!?

  1. #16
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Карането на светлини си е вече прекалено. Чиста малоумщина.
    Това, че другаде карат целогодишно не е оправдание.
    Пак се направихме на по-правоверни от папата.
    Хубаво е да се вижда автомобила от далече, но практиката показва, че при изискване за постоянно включени светлини, най-тъпите катастрофи стават точно от факта, че се свиква и при забравяне на фаровете....
    Лично съм го изпитвал на гърба си. Вниманието се притъпява.
    Изобщо не засягам екологичният проблем от ненужният преразход на гориво.

    Налагат ни поредния намордник.
    Те това не ми харесва, а не чак толкова карането със светлини.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #17
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Че вие сега ли разбирате че сме шампиони по приемането на глуповати закони ..... аз свикнах вече........и ще го приема съвсем за нормално ако и ние приемем закон , който забранява изхвърлянето на живи елени от самолет (примерно)
    Не, ние сме едни гъзолизници, и каквото правят хората, ние просто го копираме, независимо дали имаме нужда от това!
    Щото нали и ние трябва да сме "в играта", и да сме модИердни!
    А в същност хората пари за хляб нямат, те сега ще ги задължат по 2 пъти в годината крушки на фарове да сменят... то си има лаф - прост народ, проста държава!
    Умните и смели хора, одавна избягаха...

    Законите в тая държава не се коват по нуждите и болките на същата, а просто се копират някакви правила от други уж по-модерни държави. Дет се вика "на гол тумбак, чифте пищови", или "как ще ги стигнем с Тодор Колев"... свети боже, опази нас, кротките мирни граждани, да не вземе някой калашника, че накрая ред да раздаде, пъ да изтрепе тая гнусна оправленска твар, че мир малко да види народа.... че иначе гоУЕм Х*Й ни чака всичките!!!!
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 20-07-2012 at 23:10.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  3. #18
    Е*ем ти номерата Moment4life's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Не, ние сме едни гъзолизници, и каквото правят хората, ние просто го копираме, независимо дали имаме нужда от това!
    Щото нали и ние трябва да сме "в играта", и да сме модИердни!
    А! Е това е! Гониме си някакви европейски (най-вероятно) стндарти, които реално са ненужни. Ма нали трябва да се отчита някаква дейност с влизането на някакви мерки за по - голяма сигурност уж. Поредната глупост.
    Дали в 1ч. по обяд ще видиш кола с вкл. фарове или без.. ако е решила да минава през тебе, се ще мине
    Peugeot 307
    A hundred mothafuckaz cant tell me nuthin

  4. #19
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Бас държа, че някой е знаел и вече хубавичко се е запасил с крушки и цели фарове, като тия, дето ги показва Пинко.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #20
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Не, ние сме едни гъзолизници, и каквото правят хората, ние просто го копираме, независимо дали имаме нужда от това!
    Щото нали и ние трябва да сме "в играта", и да сме модИердни!
    А в същност хората пари за хляб нямат, те сега ще ги задължат по 2 пъти в годината крушки на фарове да сменят... то си има лаф - прост народ, проста държава!
    Умните и смели хора, одавна избягаха...

    Законите в тая държава не се коват по нуждите и болките на същата, а просто се копират някакви правила от други уж по-модерни държави. Дет се вика "на гол тумбак, чифте пищови", или "как ще ги стигнем с Тодор Колев"... свети боже, опази нас, кротките мирни граждани, да не вземе някой калашника, че накрая ред да раздаде, пъ да изтрепе тая гнусна оправленска твар, че мир малко да види народа.... че иначе гоУЕм Х*Й ни чака всичките!!!!
    Ти май много си ядосан на тоя закон Споко , сигурно пак някой е вкарал някаква стока за продаване (крушки , лампички) както с жилетките беше и с картонените полицаи.... и полицаите с включените сирени трябваше да движат ...... 15 години карам кола и чесно казано дали колите идват с включени или исключени светлини , еднакво внимание им обръщам и зимата и лятото , защо някой не извади няква статистика и да каже - ето откак караме на фарове , катастрофите са намаляли с 20% (дори процентите да са 10 ще се съглася със този закон) ама няма такова нещо , истината е че пак някой прави далавера , все едно тия коли къртици ги карат а не хора , като не можеш посред бял ден да видиш колата идваща отсреща , значи имаш проблем със зрението и не трябва да имаш книжка, ако трябва да присветква нещо за да си задържиш вниманието на пътя докато караш , значи не би трябвало да минеш психото и пак не трябва да имаш книжка ...... Абе всички знаем че е ълна глупост това
    Last edited by Orm; 20-07-2012 at 23:33.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  6. #21

    Default

    Напълно ненужно, извън града може би има резон, но в града, където дистанцията е под два метра и повечето булеварди са еднопосочни.Мисля, че няма да има ефекта, който се търси.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Ти май много си ядосан на тоя закон Споко , сигурно пак някой е вкарал някаква стока за продаване (крушки , лампички) както с жилетките беше и с картонените полицаи.... и полицаите с включените сирени трябваше да движат ...... 15 години карам кола и чесно казано дали колите идват с включени или исключени светлини , еднакво внимание им обръщам и зимата и лятото , защо някой не извади няква статистика и да каже - ето откак караме на фарове , катастрофите са намаляли с 20% (дори процентите да са 10 ще се съглася със този закон) ама няма такова нещо , истината е че пак някой прави далавера , все едно тия коли къртици ги карат а не хора , като не можеш посред бял ден да видиш колата идваща отсреща , значи имаш проблем със зрението и не трябва да имаш книжка, ако трябва да присветква нещо за да си задържиш вниманието на пътя докато караш , значи не би трябвало да минеш психото и пак не трябва да имаш книжка ...... Абе всички знаем че е ълна глупост това
    Не, аз не съм ядосан точно на тоя закон. Ядосвам се на положението като цяло. Това е поредната глупост, която кара човек да се замисли, как точно когато няма как да измислят по-голяма глупост, те винаги ти опровергават мисленето. Евала, способни хора са
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 20-07-2012 at 23:41.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  8. #23
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Не, аз не съм ядосан точно на тоя закон. Ядосвам се на положението като цяло. Това е поредната глупост, която кара човек да се замисли, как точно когато няма как да измислят по-голяма глупост, те винаги ти опровергават мисленето. Евала, способни хора са
    Да, и на мен ми е интересен процеса ....... значи седят си депутатите .... мислят правят струват , бюджети кризи , терористични актове и по едно време някой се сеща - "момчета сега е точния момент да прокараме закона с фаровете ... ( или с цигарите ) така и така по сериозните закони ни диктуват , та поне тъпите закони да са наши - родни..." - нещо такова трябва да е сигурно
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  9. #24
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Да, и на мен ми е интересен процеса ....... значи седят си депутатите .... мислят правят струват , бюджети кризи , терористични актове и по едно време някой се сеща - "момчета сега е точния момент да прокараме закона с фаровете ... ( или с цигарите ) така и така по сериозните закони ни диктуват , та поне тъпите закони да са наши - родни..." - нещо такова трябва да е сигурно
    Мне тука си прав само до първите няколко думи. И те са "Седят си депутатите" и само до там. Всичко друго е ала-бала и замазване на очите. Ама в последно време и очите не ни замазват...
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  10. #25

    Default

    Сега ако сме нормални хора, ще излеземе на едно протестче, да им дойде акъла в главата.
    Lexus IS200

  11. #26
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Все едно не го знаете упражнението: не ви харесва нещо - просто го заявявате .... на орлов мост.
    ...

  12. #27
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by assassin's View Post
    Колега тук си в грешка,във доста страни от Е С се кара целогодишно със задължително включени светлини.А според мен не ти трябват светлините да виждаш ти пътя,а другите отсреща и пешеходците да те виждат по добре.Друг е въпроса,че културата на шофиране на много места в Бг е под всякаква критика.
    Колега може ли да кажеш кои са те тези много страни. И колко от тях са в южната и централната част на континента?

    Поредния глупав и лобистки закон предвиден да изстръска още някой лев от джоба на българина. Освен че абсолютно с нищо не се подобрява безопасността (поне аз не видях някой да е извадил статистика за това), тези които казвае "е две крушки голяма работа" дали си дават сметка че освен с късите светлини се палят предните и задни габарити, крушките на номера и около 10-15 крушки из таблото. Пък после си говорим за енергийна ефективност и екология. Чудя се защо не вземат да разрешат да се кара само на втора скорост и с дръпната наполовина ръчна спирачка.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #28
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Мрън, мрън, мрън...
    А на мен ми е писнало от селяндури дето пестят от електромер и не палят фарове докато не стане непрогледна тъмнина или в порои, виелици и т.н.
    Като няма култура ще става насила явно.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  14. #29
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Мрън, мрън, мрън...
    А на мен ми е писнало от селяндури дето пестят от електромер и не палят фарове докато не стане непрогледна тъмнина или в порои, виелици и т.н.
    Като няма култура ще става насила явно.
    Колега тук става дума за съвсем различни неща. Никой не казва да не се пускат светлини когато е мрачно. Но сега те карат да го правиш е ясен, слънчев ден, по обяд когато е толкова светло че даже те болят очите понякога. А за селяните дето са пуснали фарове с идеята че трябва да ги видиш от далеч и да им правиш път изобщо не искам да повдигам темата
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  15. #30
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 17-02-2019 at 15:58.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 2 of 43 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •