Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Закупуване на нова Алфа (Няколко въпроса)

  1. #1
    Запален алфист Staikov's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Смолян
    Posts
    127

    Default Закупуване на нова Алфа (Няколко въпроса)

    Здравейте колеги ! След дълго търсене и умуване отново съм на прага пред закупуване на още един автомобил и автомобилът ще е отново Алфа Ромео и за да не изневеря не само на марката и модела отново съм се спрял на модела 145 с двигател 2.0 16v QV изпълнение .

    Колата е Ноември месец 1996 година...Стария facelift отвън и отвътре...
    Нов внос е от Италия .Няма ръжди гнило и т.н.
    Има леки външни забележки паднал лак на преден ляв калник и 2-те огледала.
    Газ не е имала никога.
    По километраж е на 110 000 км..
    Сив металик които леко бие на зеленикаво интересен цвят е колата.
    Като екстри има
    Ел.стъкла, Ел.огледала, Стерео уредба, Алуминиеви джанти Сигурност: ABS, Airbag, Имобилайзер, Центр. заключване
    Цената на която я продават е около 2000 лв.
    Колата е в 100% огигинален външен вид с всички налични лаистни прагове оригинална телефонна шайба джанти и салона е най-голямото рекаро .Както всичко налично за серията QV e налично и в добро състояние.
    Двигателя е стария с металния колектор.


    Въпросите са ми следните.
    Имам притеснения относно километрите по какъв начин мога да проверя тяхната точност .Колата с ОБД букса за диагностика ли е и ако да от коя серия е 1 или 2.
    Възможно ли е колата да се направи с вътрешен феислифт конкретно за таблото става въпрос кори на вратите са ясни !
    Какво друго да гледам по колата като слаби места.Колата я чух не беше палена от много време и запали от ряз мотора работи добре вариятора не чукаше погледах и за течове на реиката също нямаше .Като цяло изглежда запазена не тормозена кола катализатори и всякакви подобно неща са си на автомобила.Смятам да се монтира газов инжекцион и да се кара като съвсем нормална кола не я взимам с цел състезания гонки и т.н. Имах такава кола но когато я купих тя беше едва на 3 години и до последно преди удара нямах никакви проблеми беше на реални 270 хиляди когато продадох мотора и мотора пееше бях изключително доволен.Но все пак вече това е кола на 15 години и със сигурност имат слаби места които аз не съм ги знаел .

    Затова се обръщам към вас с питания какво да гледам.Утре ще пътувам и ще мина да я погледна пак и ако всичко е ок до края на седмицата смятам да я закупя.

    Благодаря предварително на отзовалите се

  2. #2
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Аз не разбирам но мога да те посаветвам:
    За да смениш таблото ти трябва всичко от феистлифтова. Това включва и охлюва с клапите на парното и радиоторчето на парното. По накратко казано всичко което виждаш на таблото и това под него. Става ама е гооляма хамалогия.
    Километрите може да се видят ако е с по новото ЕКУ но колата е 96 което значи че сигурно е с по старата версия и не може да се разбере.

    Може да видиш дали като включиш 5-та се чува виене от скоростите.
    Да провериш носачите да ли са разбити което става единствено в сервиз.
    Също така да я закачът на диагностика да проверят дебитомера, ланда сонда ..............

    И последно да имаш късмет все пак е кола на 16 години и никога нищо не се знае.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  3. #3
    Запален алфист Staikov's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Смолян
    Posts
    127

    Default

    Дотук добре ще съм много доволен да споделят и мнения хора с точно такъв автомобил или 146 ТI

  4. #4

    Default

    Моят съвет е задълзително да мине диагностика.
    Като отидеш да я гледаш е покарай,посмачкай я смело
    да видиш как върви.Гледай дали пуше отзад и дали духа много през капачката на маслото.
    Успех!Дано е читава,че вече са рядкост за тея пари запазени QV-та.

  5. #5
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Ако имаш възможност изчакай я да позагрее и виж да не би да играят оборотите на празен ход,също така като е загряла вдигни щеката на маслото и виж да не духа оттам(докато работи).Другото както казаха колегите ако имаш възможност закачи я на диагностика.Забележи като я караш да не би да пуши.Заслушай се веднага като запали дали чука вариатора(ако е тръгнал изчуква само в първите секунди като запали мотора).

  6. #6
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Към всичко горе казано - от тракане на вариатора не можеш да се отървеш. Той си е консуматив, така че можеш да изясниш дали ще има намаление в цената заради това, или вече е намалена . Освен това огледай долната част на главата и горната на блока - за течове на масло (които са почти обичайни) и на антифриз (което е лошо). Огледай ауспуха за прекомерно наличие на сажди - ако не са го бърсали специално де. Проблемен е и термостата, заради него със сигурност трябва да се иска отбивка от цената. Това се сещам, което колегите не са споменали. Има и маса други неща, които могат да се проверят - виж скоростната кутия дали е омаслена, и от какво, защото може да е масло, антифриз или спирачна течност - от цилиндърчето на съединителя, което има склонност да изпуска - когато колата не се кара дълго време, когато се износи уплътнение или се скъса маншона. Виж дали не е удрян картера и тръбите, защото е ниска и пишман шофьорите късно се усещат да се пазят. Като се изключат тези подробности, мисля, че това е един сравнително безпроблемен автомобил, който за да се поддържа в добро здраве, трябва да се спазват някои елементарни правила - хубаво масло, добро гориво, да му се обръща внимание при най-малко съмнение за неизправност (не търпи забатачване), и - да не се кара в червеното... щото не търпи.
    Успех в начинанието - както казаха колегите, тя твоята кола сама ще те намери.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    С тези метални колектори си само за LPG, при това обикновено. При разлика в горивата около 1.40 си избил цялата придобивка за 50-60000. Успех...

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Обърни внимание и на това как се включват скоростите, особено първа и втора. На моята беше износен синхронизатора. Предполагам е заради това, че първа е по-дълга и все пак колата е карана "спортно"
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by toto99 View Post
    С тези метални колектори си само за LPG, при това обикновено. При разлика в горивата около 1.40 си избил цялата придобивка за 50-60000. Успех...
    Не бих последвал такъв съвет поради простата причина, че с обикновено газово при една детонация в смукателния колектор дебитомера (завършващ на 111) заминава, а струва една шапка пари...
    Иначе в добавка на описаните от колегите по-горе проблемни зони бих добавил и да провериш да няма сълзене и влага в краката на шофьора или пътника (обикновено от радиаторчето за парното или от пластмасовото кранче за топло/студено)

    AR 145 QV '97

  10. #10
    Запален алфист Staikov's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Смолян
    Posts
    127

    Default

    Вече официално съм собственик на колата И съм с доста добри впечатления ....

  11. #11
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Staikov View Post
    Вече официално съм собственик на колата И съм с доста добри впечатления ....
    Снимки чакаме тука
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  12. #12

    Default

    Честито!Много безаварийни километри!

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Пали гумите и наказвай гоУфУвете Лека е безаварийна!
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  14. #14
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by Staikov View Post
    Дотук добре ще съм много доволен да споделят и мнения хора с точно такъв автомобил или 146 ТI
    Ама аз съм с 146TI Преди това имах 146 1.6 боксер и 146 1.7 16В боксер и спринт имам 1.5 боксер и боксера си е БОКСЕР

    И сега иди да ти сменят маслото ,ремаци и ролки. Да ти махнат ремъка на балансиращите валове. Махни катализатора и сложе една права траба. Да ти видят кабелите на свещите и самите свещи. Да проверят дали ти е залепен болта който държи колелото към коляновия вал. Изчисти сепаратора и дроселовата клапа. Браво вече си собственик на КуВе. Колата ще те радва ама не я дръж на реголатор често. Ако се чудиш как харчи ще ти кажа:
    на 1000 км 100гр. масло
    Градско бензин 12 ако ускоряваш рязко
    Градско бензин 8 ако ускоряваш плавно и изключваш от скорост преди сфетофара.
    Извънградско бензин със скорост 90-100 8л/100км
    Извънградско бензин със скорост 80-90 7л/100км
    Извънградско бензин със скорост 100-190 12л/100км

    Падъл съм до 6л./100км ама от софия до ботевград половината магистрала се минава по инерция така че според мен не е миродавно.

    Виц..............
    Защо като се видят двама алфисти следоб не си казват здрасти?
    Защото сутринта са се виждали в сервиза
    Last edited by rijko; 28-07-2012 at 01:21.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  15. #15
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by Staikov View Post
    Вече официално съм собственик на колата И съм с доста добри впечатления ....
    Първо честито и много безаварийни километри.
    Второ: преди 3 седмици като си взех моето КуВе си спазих обещанието за снимкитеТа сега е твой ред да видим звяра

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •