Results 1 to 10 of 10

Thread: смяна на ролки ремъци и въпрос за помпа

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default смяна на ролки ремъци и въпрос за помпа

    При сменяне на ролки и ремъци, сменя ли се задължително водната помпа ? Колко често се сменя ?
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Не е задължителна. Ако протече или откаже, тогава се сменя (поне според мен и според познатата ми пракитика, то теории всякакви). Ако сменяш агренажа - имам отличен комплект, който съм купувал за предишната ми алфа. Става за 1.4/1.6тс. - оригинални ролки и ремък дайко. Ако имаш интерес пиши едно лично, ще измислим добра цена
    166, 2.4 JTD'00

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev View Post
    Не е задължителна. Ако протече или откаже, тогава се сменя (поне според мен и според познатата ми пракитика, то теории всякакви). Ако сменяш агренажа - имам отличен комплект, който съм купувал за предишната ми алфа. Става за 1.4/1.6тс. - оригинални ролки и ремък дайко. Ако имаш интерес пиши едно лично, ще измислим добра цена

    Аби то не е задължително да се сменят, но е точно толкова НеЗадължително, колкото и останалите 2 ролки.

    Все пак водната помпа е част от ангренажната група, и според оригиналните менюали на Алфа Ромео, водната помпа се сменя всеки път, когато се сменят останалите неща.
    Към колегата пуснал темата: Ако колата ти е нов внос или пък си минал поне една смяна на ремъци , или пък не знаеш дали е сменяна преди, то смени си я, за да си спиш спокойно. Една помпа струва да 70 лв., но сваляне на глава (заради скъсан ангренажен ремък примерно) , заедно с новите части, шлайф глава, клапани , гарнитури и г.н. излиза не по-малко от 700 лв.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Както каза колегата,тя играе роля на паразитна ролка на ангренажа и колкото не е задължително да се сменят ролките,толкова не е задължително да се сменя и помпата.Нека майстора да я погледне добре ако е наистина наред може и да не се сменя.

  5. #5
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 17-02-2019 at 16:09.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #6
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Благодаря ви за отговорите, имах нужда от мненията ви.
    Един познат ми каза, че е добре да се смени - както за ролките. За 2-ри път сменям ремъци и ролки и предният път не я смених, а майстора каза, че ще я огледа и ще реши.
    Явно е наложително да се смени и ще трябва и нея да поръчам. 70 лв но с всички части е 270 примерно 'капка по капка вир става, но няма на къде'
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #7
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Ей не ми верваш на мене
    Нал ти казах за тая прословута помпа още у скайпа.
    Сичко де що е на анренажа, се сменя със смяната на ремъците. Щот една ролка да остайш, се едно никва не си я свършил.

    На едно браво 1.6 16 волта, резултата беше 16 от 16, еи тъй, заради несменена ролка. Щот била здрава, и се въртяла като нова.
    След 1000 и няколко км, бравото влезе в бокса за нови клапани
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 24-07-2012 at 20:11.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    аз моята не съм я сменял когато взех колата. Сега съм минал 30к и да чукам на дърво не ми е правила проблеми

  9. #9
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Coyota View Post
    аз моята не съм я сменял когато взех колата. Сега съм минал 30к и да чукам на дърво не ми е правила проблеми
    Чукай чукай... с 2 ръце.
    Не си само ти, много хора не я сменят. Понякога после излиза по-скъпо. Не си струва риска за една керлива помпа от 50-тина лв, да си рискуваш мотора.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  10. #10
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Моята помпа изкара 100 000 км. Ак отрябва да съм по-точен, около 91 300. Поне като ще сменяте, гледайте да вземете с метална перка, защото пластмасовите понякога превъртат и почват филми...

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •