Results 1 to 7 of 7

Thread: смяна на еку?

  1. #1
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default смяна на еку?

    Здравейте, искам да попитам, мога ли да си сменя еку-то от алфичка 147, 1.6 ТС, която е имала темпомат на нашата кошница, 145, 1.6 ТС. То ясно, че може по принцип, въпроса е какво трябва да взема... да предположим, че имам един донор 147 1.6 който си има темпомат и е тоталка... какво ми трябва на моята допълнително освен дросела, стоп машинките на педалите, лостче и евентоално още една ламбда, ключалки... Какво ще ми е нужно да се преправи?
    Last edited by phoenix; 24-07-2012 at 15:49.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ще ти е нужен и боди модула тъй като имото е в него както и инсталцията. Дросел, потенциометър на педала на газта, втора и 3-та ламбда сонда + катализаторите за да влиза в авариен режим и да ти свети на таблото, бобините с кабелите от 147-цата също и май е това.

    Някои неща могат да се избегнат с препрограмиране на новото ЕКУ. Например премахване на 3-тата ламбда сонда и имобилайзера.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Голям филм.
    1000 км изминах с ГТ-то, знам че я има тая екстра, обаче грам не ми идва от вътре да я използвам.
    Включвам я и имам усещането че съм чувал с картофи на предната седалка.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Плюс това на темпомат разхода винаги е поне 0.5/100 л/км отгоре.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Разхода не ме бърка, освен това въпреки, че много хора не си ползват темпоматите, аз съм карал достатъчно време с такова устройство и само бих казал, че това е едно голямо удобство когато се кара по магистрала и много ми липсва.
    Някой хора ще кажат, че и селеспида или автоматика са гевезелъци, но това е следващото нещо, което бих променил ако мога. Когато една кола се кара 90% в град със задръствания някак си критериите за комфорт се променят лесно.
    Така сега по въпроса, къде е боди модула, ако може на някаква схема от е-пера примерно... това това и това.
    Някой от варна може ли да се наеме да оправи еку-то заради тези ламбди сонди, и задължителен ли е катализатора, понеже нашия беше задръстен и не ми се стори добра оферта да го сменя с някакъв нов. И сега има резонатор само..
    п.с.
    склонен съм да обмисля и друга оферта за круиз контрол в рамките на някаква разумна цифра. Но това със частите от 147 ми се струва най-оригинално!
    Last edited by phoenix; 26-07-2012 at 08:51.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ще ти е нужен и боди модула тъй като имото е в него както и инсталцията. Дросел, потенциометър на педала на газта, втора и 3-та ламбда сонда + катализаторите за да влиза в авариен режим и да ти свети на таблото, бобините с кабелите от 147-цата също и май е това.

    Някои неща могат да се избегнат с препрограмиране на новото ЕКУ. Например премахване на 3-тата ламбда сонда и имобилайзера.
    Дебитомер.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Дебитомер.
    Също, да
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •